Magyar henger a fordulás után, jöhet a románok elleni negyeddöntő

Vágólapra másolva!
2018.07.10. 16:00
A házigazda magyar válogatott 31–17-re nyert Szlovénia ellen a Debrecenben zajló női junior kézilabda-világbajnokság nyolcaddöntőjében. A mieink a románokkal találkoznak szerdán 16.15-től a negyeddöntőben.
Klujber Katrin ezúttal is remekelt – a galéria megnyitásához kattintson a képre! (Fotó: Koncz György)

NŐI JUNIOR KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG, DEBRECEN
NYOLCADDÖNTŐ
MAGYARORSZÁG–SZLOVÉNIA 31–17 (12–10)
Debrecen, Főnix Csarnok, 3400
néző. Vezette: Merz, Schilha (németek)
MAGYARORSZÁG: HLOGYIK – Faluvégi D., KLUJBER 7 (3), Lakatos R. 2, Pásztor N. 2, Háfra 3, Fodor Cs. Csere: Tóvizi 1, SZABÓ K. 3, KÁCSOR 4, MÁRTON 6, Kuti 1, Hornyák B. 1, Giricz 1. Edző: Golovin Vlagyimir.
SZLOVÉNIA: Vojnovic – HELBEL 4, Vucko, Zabjek 2, Voncina, LOVSIN 8, Bon-Brzin 1. Csere: Curk (kapus), Abina 1, Copi 1, Akalovic, Strnad, Cerovak, Kolar. Edző: Dejan Tomazini
Az eredmény alakulása: 5. perc: 1–2. 10. p.: 3–3. 13. p.: 3–5. 19. p.: 8–6. 22. p.: 8–9. 32. p.: 14–10. 39. p.: 18–13. 44. p.: 23–14. 54. p.: 27–17.
Kiállítások: 6, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 4/3, ill. 1/0.
MESTERMÉRLEG
Golovin Vlagyimir:
– Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés lesz. Olyan tempót és stílust produkáltunk végig a norvégok ellen, hogy azt nehéz lett volna megismételni. Ezúttal kicsit lassabbak voltunk, a fáradtság látszódott rajtunk az első félidőben, amely emiatt darabos volt. Örülök, hogy a félidőben ismét rendezni tudtuk a sorokat. A magyar–román összecsapás mindig kicsit több egy szimpla meccsnél, de nekünk csak a saját dolgunkkal kell foglalkozni, és a lehető legjobban felkészülni mindig a következő összecsapásra, amely most épp a románok elleni lesz.

ÖSSZEFOGLALÓ

A kissé felforgatott kezdővel felálló magyar csapat nem kezdett túl jól, Tjasa Lovsin gyakorlatilag megállíthatatlannak tűnt: az első nyolc percben csak ő talált a vendégek részéről a kapuba, mégis ők álltak jobban (2–3). A 12. percben időt is kellett kérnie Golovin Vlagyimirnak, és úgy látszott, hogy ha lassan is, de megindulunk felfelé, a 19. percben már kettővel vezettünk (8–6).

Lovsin viszont megszerezte a hatodik gólját is, majd gyorsan még két szlovén találat született, így ismét az ellenfélnél volt az előny (8–9). A 23. perc után azonban összeállt a magyar védekezés (9–10), Klujber Katrin megszerezte a negyedik gólját is, majd Kácsor Gréta pillanatai zárták a félidőt, közte egy káprázatos, időn túli szabaddobással (12–10).

Kácsor Gréta gólja

Innentől pedig nem volt kérdés – Háfra Noémi betöréseire még Maja Helbel próbált felelni, de a szünet után beálló Márton Grétával már nem tudtak mit kezdeni, a 39. percben újra időt kellett kérnie a riválisnak (19–13).

Majd öt perccel később megint (22–14), ám ez sem segített. Az 54. percben volt először közte tíz (27–17), Márton ekkor már hatnál járt a második félidőben. Ebben a játékrészben a védekezés és a kapusteljesítmény is feljavult, Hlogyik Petra az utolsó tíz percben egy gólt sem kapott, a hajrában pedig újra jöttek a Kácsor-bombák, a vége 31–17 lett.

A második félidőben lehengerlően játszó magyar csapat szerdán 16.15-től a horvátokat legyűrő Romániával csap össze a negyeddöntőben.

Magyarország–Románia (Főnix Csarnok)
18.30: Oroszország–Hollandia (Főnix Csarnok)
20.45: Norvégia–Franciaország (Főnix Csarnok)
20.45: Dél-Korea–Dánia (Hódos Imre Sportcsarnok)

A HELYOSZTÓK
A 15. HELYÉRT
14.00:
Szlovénia–Montenegró (Főnix Csarnok)

A 11. HELYÉRT
14.00:
Brazília–Svédország (Hódos Imre Sportcsarnok)

A 13. HELYÉRT
16.15:
Japán–Németország (Hódos Imre Sportcsarnok)

A 9. HELYÉRT
18.30:
Horvátország–Izland (Hódos Imre Sportcsarnok)

ELNÖKI KUPA
A 19. HELYÉRT
9.30:
Chile–Angola (Főnix Csarnok)

A 17. HELYÉRT
11.45:
Portugália–Spanyolország (Főnix Csarnok)

A 21. HELYÉRT
11.45:
Kína–Paraguay (Hódos Imre Sportcsarnok)

PERCRŐL PERCRE
60.
Még egy időn túli szabaddobás. Itt nincs gól. VÉGE!
56.
Hlogyik véd, de szabaddobás és két perc, Giricz.
55.
Hlogyik megint hárít, de marad náluk.
54.
Vojnovic újabb védése után visszakerül hozzánk a labda, Márton befutásból pedig nem ront. Innen sem. Már a hatodik gólja ma. 27–17
53.
Tóvizi szerzi vissza harcosan az elveszített labdát.
52.
Bon-Brzin most a lécre ejt.
52. Kácsor 10 méterről lő passzívnál, a kapus véd.
49.
Eladott labda, Háfra indítása után Tóvizi ziccerét is védi a szlovén kapus.
48.
Klujbert blokkolják passzívnál, marad nálunk. Hornyák ziccerét védi a kapus.
47. Lovsin
rég szólt hozzá, most megtette. 24–16
46. Márton most a bal szélről pattintja be. Ez már a negyedik neki. 16/16 a vb-n. 24–15
43.
Kuti hetest harcolt ki, Klujber a kapu jobb oldalába ágyúz. Ez a hetedik neki. 21–14
37.
Helbel hetest harcolt ki ezúttal, Strnad viszont a kapufa tövére dobja a labdát.
36. Klujber
is elengedi a balost, ott az ötödik gólja. 16–12
36. Helbel már bevágja a léc alá. 15–12
35. Hlogyik most Copi lövését is védi. Alakul ez.
35.
Gyors ellentámadás, ziccer, Lakatos-gól. 15–11
34.
Passzív, Lovsin lövését Hlogyik most védi.
33.
Szabó most kicsit elkapkodta, Vojnovic véd.
33. Helbel gyönyörűen kaparintja meg és a hosszú alsóba gurít. 14–11
32. Háfra
megint betör, megint gól. 14–10
31. Technikai hiba, lábat ért a labda, Háfra lövése mellé, de szabad.
31. Háfra
betörésből eredményes. 13–10
31. Folytatódik a meccs.

30. Véget ért az első félidő.
30.
Nem sietünk, időn túli szabaddobás. Kácsor valami káprázatosan nagy gólt vág a jobb felsőbe! 12–10
30.
Zabjek fölé lőtt.
29. Kácsor
visszaveszi az előnyt befutásból. 11–10
28. Kácsort is blokkolják, de marad nálunk. Faluvégi lövése a jobb oldali kapufáról kifelé pattant.
27. Passzívnál jó a blokk.
26.
Zabjek lövését most védi Hlogyik. De Tóvizi próbálkozása is kimarad.
19.
Tóvizi labdát szerez, újabb hetes Klujber lövése után nincs, az újabból viszont gól van. 8–6
16. Klujber most befutásból eredményes, először vezetünk. 6–5
15. Klujber újabb lövését most hárítja a kapus.
15.
Faluvégi labdát szerez, újabb hetes jön.
14. Klujber
bevágja a hetest. 5–5
14. Vucko lőtt fölé, Tóvízi két percet harcol ki.
13. Lovsin
nagyon él, betörésből szerzi a negyedik gólját, Lakatos gyorsan felel. 4–5
12. Klujber átlövését is védi a kapus.
12. Időt kért Golovin Vlagyimir.
12.
Rossz bejátszás itt, vonalra lépés ziccerben ott, marad a 3–4.
6.
Újabb passzív szlovén támadás, most mellé a végén.
2.
Klujber játszott volna Pásztorhoz, de pontatlan. Hlogyik ziccert véd, de megint eladjuk gyorsan.
1.
Klujber passzívnál labdát szerez.
1. A szlovénok kezdenek.

A magyar kapuban ezúttal Hlogyik Petra kezd.

A mieink meccse előtt Románia 28–25-re legyőzte Horvátországot, így ennek a meccsnek a győztese keleti szomszédunkkal találkozik a negyeddöntőben.

ELŐZMÉNYEK

A mieink eddig magabiztosan menetelnek, a csoportkör nyitányán a brazilok ellen még szorosabb meccsen (27–24) nyertek, majd Portugália (33–20), Montenegró (27–17) és a csoportelsőségről döntő meccsen Norvégia (35–27) ellen is fölényesen diadalmaskodtak.