#egyetemimetoo

Szenvedve, de a Mol Vidi is továbbjutott

Pörge Béla

2018.07.17. 22:06

Mindkét magyar csapat sikerrel vette a mai akadályt a nemzetközi kupákban, szinte hihetetlen.

Az első meccsen Luxemburgban 1–1-et játszott egymással a két csapat. A visszavágón az első negyedórában nem volt helyzet, többet volt a labda a Dudelange együttesénél. A 18. percben mégis a Vidi szerzett vezetést, Nego kipattanó lövését Lazovic lőtte a kapuba.

Sok izgalom ezután nem történt, egészen a második játékrész elejéig. A Mol Vidi veszélyeztetett többször is, majd az 54. percben Vinícius nagy hibája után egyenlített a luxemburgi bajnok, ezzel hosszabbításra álltak a csapatok.

Az 58. percben Scepovic gondoskodott róla, hogy ne legyen hosszabbítás, közelről a kapuba kotorta a labdát. Az utolsó bő félóra gyenge színvonalú játékot hozott, több gól nem esett, maradt a 2–1, továbbjutott a magyar csapat. Ehhez az is kellett, hogy a 92. percben Kovácsik egy hatalmasat védett egy luxemburgi lövést követően, majd utána a szögletnél a Dudelange csatára lyukat rúgott. A 93. percben a vendégek egy hatalmas kapufát is lőttek, nagyon kicsin múlott a Vidi továbbjutása. Da Cruz az utolsó percben elvesztette a fejét és durván belerúgott Pátkaiba, ezért a játékvezető kiállította. A közönség egyébként hatalmas füttyszóval díjazta a Vidi teljesítményét.

A Mol Vidi ellenfele a Ludogorec Razgrad lesz, a bolgár bajnok ellen ennél sokkal többre lesz szükség.

Ezen a mérkőzésen az egyetlen pozitívum az eredmény, és a magyar klubcsapatok utóbbi években tapasztalt "menetelését" látva már-már csodának nevezhető, hogy ma kettőből kettő magyar csapat győzött és így tovább is jutott.