2018.jún.23. Othercide Budapest x FLTH w/ Lowroller Neks WPL, Artcøre @ Dürer kert

Keményre vert habkönnyű zenék a Dürerben

A keményvonalas elektronikus zenét kedvelő közeg legalább olyan fordulatot tud mutatni egy laikus számára, mint egy death metálos közeg.

A keményvonalas elektronikus zenét kedvelő közeg legalább olyan fordulatot tud mutatni egy laikus számára, mint egy death metálos közeg. Ha white fülű hallja elsőre a zenét, és elképzeli a követőit, azonnal kialakul a kép a fejében, hogy vele azért mégsem jönnék szívesen szembe az utcán. Aki viszont már volt death metál, vagy hard core koncerten, az pontosan tudja, hogy mennyire családiasan tudja érezni magát, pláne, ha visel pár kulturális jegyet magán, mint bakancs, vagy legalább egy releváns zenekaros póló. Ugyanez van a hard core drum and bass-el is, csak itt „ki se kell öltözni” ahhoz, hogy elfogadjanak, elég, ha látszik rajtad, hogy te is a zene miatt jöttél.
A Budapest Core csapata hozzávetőlegesen egy éve tesz azért, hogy megmentsen olyan, rétegműfajnak számító elektronikus zenéket, amiknek a mai napig vannak rajongóik, csak a 8-10 évvel ezelőtti állapotokhoz képest megcsappantak. Ez köszönhető egy (vagy több) gazdasági válságnak többek között, a BC bulijain ezért is vannak a jegyárak a józanészhez igazítva. A csapat működésének közel egy éves fennállását az induláskor első bulit fémjelző Othercide Records előadóival ünnepelte, a Dürerben. A line up-ban olyan nevek szerepeltek, mint a műfajban világszerte elismert Lowroller, aki jelentetett már meg számot a PRSPCT, a Future Sickness, a Nekrolog1k és a Masters of Hardcore kiadóknál is, de ott volt az Othercide Records francia származású vezetője, Neks és a BigRiddim Recordings vezetője, W.P.L. is!
Akinek ezek a nevek nem mondanak sokat, ne csüggedjen, minden lehetőséget megadunk a mellékelt linkek között, hogy utánuk lehessen járni. Érdemes. 2013-ban a Hegyalja Fesztiválon dolgoztam, és akkoriban még távol álltak tőlem az elektronikus zenék. Ennek ellenére egy keményen végigdolgozott nap vége felé közeledve kaptam egy órányi kimenőt, és Scooter ment a nagyszínpadon, ami ugyan techno, de az is idegen volt számomra. Annyira megörültem, hogy kicsit feloldódhatok, hogy nem is foglalkoztam vele, hogy amúgy nem szeretem, és soha addig nem roptam még akkorát, mint a Scooterre, mert Baxter nyughatatlan kiabálása, és a döngölés kieresztette a szelepem. Egy ilyen Budapest Core est pedig szintén egy kiváló lehetőség, hogy akár két Therapy Session buli között is egy nagy kieresztést tegyen az ember. Ráadásul tényleg bárki lehetsz, mert ha egyedül érkezel se vagy egyedül. Csak nézz körbe és az a sok morcosnak elképzelt ember a valóságban vissza fog mosolyogni rád.


Emellett maga a zenei rész sem elhanyagolható. BitterFox már a Make Technoid Great Again bulin is jól szólt, úgyhogy az ő nevét most csak említés szintjén hagyom itt, viszont a dOTS b2b Shrapn3l produkciót színpadi megjelenése miatt muszáj kiemelnem. Shrapn3l maga a buli főszervezőjeként is szívügyének tartja, hogy a közönség élményekkel térjen haza, de dOTS ars poeticájába konkrétan beletartozik, hogy mitől hinné el a közönség, hogy jó a buli, ha rajta nem látszik, hogy élvezi. Úgyhogy VJ Hradszky továbbra is agyfacsaró vetítése mellett ők extra vizuális élményt is nyújtanak, amiért önmagában érdemes legalább egyszer megnézni. Ha pedig kiemelések, akkor nem mehetek el szó nélkül a Goryo-Nekros páros mellett sem. Goryo (https://bit.ly/2N0Udb8) mindössze 20 éves, és olyan arca van, hogy visszamenőleg kiosztana neki az ember három jó tanuló, jó sportoló díjat, de felmegy a színpadra, és olyan műsort rak össze, hogy azt egy holland breakcore DJ is megirigyelné. Látszik rajta szett közben is, hogy a kreativitás lehetőségét és az izgalmat keresi a zenében, és ő sem átall kimutatni, hogy piszkosul élvezi, amit csinál. Annak ellenére, hogy hajnal ötkor kerültek porondra Nekrossal, az est legemlékezetesebb pillanatait az ő műsorukon éltem meg.
A franciák pedig hozták a formájukat. Ott olyan erős a keményvonalas elektronika, hogy külön stílus is született frenchcore néven (ahogy a cseheknél is létezik a checz-tech). Itt jegyezném meg, hogy Neks az a fajta őrült, aki a személyét a színpadon már-már látványelemként fogja fel, és túlmutat azon, hogy élvezi a zenét. Ő azt élvezi, ahogy élvezkedik a zenére. Mondjuk szerencsére emellett csukott szemmel is élvezhető, nem zene-beli hiányosságot kompenzál. Mialatt pedig a nagyszínpadnál ment a hardcore drum and bass, a határozottabb ütemek szerelmesei a kisteremben reggelig hallgathatták a techno legsötétebb bugyrainak szülötteit a kisteremben, az FLTH csapatának vezényletével. Aki tehát minőségi habveretésben szeretne részt venni, családias környezetben, mindenképp kövesse a fenti előadókat és csapatokat, mert az underground addig él, amíg életben tartja a közönség!

https://www.facebook.com/events/1902113949807797/

 

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on TumblrPrint this pageEmail this to someone

Party-Koncert-Feszt

Találd meg a helyed!

mai bulik
buli helyek
kocsma/bár
étterem / kávézó / teázó
divat/design-shop
mozi
múzeum / galéria
színház
bubi - közbringa
gyorsétterem
dohánybolt
strand / fürdő / wellness
Az Antropos.hu térképet folyamatosan bővítjük, ha szerinted valami hiányzik róla, akkor ITT üzenhetsz a szerkesztőknek!

Hozzászólások

lap tetejére