nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2018.05.17. 18:47
null
Óriási izgalmak után dőlt el az oroszok és a kanadaiak vb-negyeddöntős csatája (Fotó: AFP)
Kanada hosszabbításban legyőzte Oroszországot, és bejutott a négy közé a dániai jégkorong-világbajnokságon. A nap meglepetése Svájcé: 3–2-re nyert Finnország ellen, így összecsaphat Kanadával a döntőért. Az Egyesült Államok a kétgólos Patrick Kane vezérletével 3–2-re felülmúlta Csehországot, következő ellenfele a letteket kiejtő Svédország lesz.

A kanadaiak Colton Parayko góljával a 32. percig 1–0-ra vezettek Oroszország ellen a hatalmas iramú mérkőzésen, majd Ryan Nugent-Hopkins növelte az észak-amerikai előnyt. Az oroszoknak sem kellett több, 62 másodperccel később szépítettek Ilja Mihejev találatával.

Az olimpiai bajnok még a második harmadban egyenlített, majd a harmadik játékrészben két gyors orosz válasz jött egy-egy vezető kanadai gólra. Aztán 4–4 után hosszabbítás következett. A 65. percben Ryan O’Reilly emberelőnyből ismét vezetést szerzett Kanadának, és ez a hirtelen halálban egyúttal a győzelmet is jelentette.

Az Egyesült Államok–Csehország mérkőzés hasonló forgatókönyv szerint indult. Az első 20 percben Patrick Kane és Cam Atkinson góljával 2–0-ra elhúztak az amerikaiak. A csehek a második harmadban Michal Repík és Martin Necas révén egalizáltak, így a záró harmadot 2–2-vel várta a két csapat.

A 47. percben Kane klasszisa döntött, a csatár második találatával újra előnybe kerültek az amerikaiak, akik Keith Kinkaid védéseivel az utolsó negyedórában megőrizték vezetésüket, és bejutottak az elődöntőbe.

Este a svédek megszenvedtek a lettekkel, az első harmad nem hozott gólt, a másodikban Filip Forsberg góljára Teodors Blugers válaszolt. A záró 20 percben két korai svéd gól megnyugtatta a skandinávokat, de az utolsó kilenc és fél percet Rudolfs Barcels gólja izgalmassá tette.

A svédek kihúzták, és 3–2-es győzelmük után készülhetnek az Egyesült Államok elleni elődöntőre.

A finnek nem voltak ennyire összeszedettek. Markus Nutivaara első harmadban szerzett góljára a svájciak a második 20 percben háromszor válaszoltak. Enzo Corvi, Joël Vermin és Gregory Hofmann négy percen belül talált be, ami sokkolta az északiakat. A záró játékrészben csak egy gólt szerzett Finnország, amely nagy meglepetésre elbúcsúzott a világbajnokságtól.