Dj-portré – Belocca: Rögös út vezetett a sikerhez

Belocca válaszolt az Antropos.hu kérdéseire a 2019-es eredményekkel kapcsolatban, hogyan jutott idáig, mit tervez 2020-ra. INTERJÚ!

Hatodik helyezés a Traxsource Top100 Techno Artist of 2019 listán, Beatport listahódítás CODEX megjelenéssel, koreai Ultra Resistance fellépés, Carl Cox fesztiválos zene lejátszás és az első saját video klip. Egyik száma a Spotify-on közel 1 millió streamet hozott… Belocca válaszolt az Antropos.hu kérdéseire a 2019-es eredményekkel kapcsolatban, illetve mesélt arról is, hogyan jutott idáig, mit tervez 2020-ra. INTERJÚ!

 

ANTROPOS.hu: -Hogyan kerültél kapcsolatba a zenével?

BELOCCA: -Egész fiatalon. Szüleim gyakran jártak össze és csináltak házibulikat. Édesapám volt, aki pakolászta be a kazettákat.
Nálunk mindig szólt a zene Elvis Presley-től kezdve egészen a magyarokig, így kaptam ízelítőt mindenféle stílusból. Aztán következett a Walkman és a Discman, és a füles a fejemre nőtt.

 

-Milyen előadók voltak kezdetben hatással rád? És most?

-Hahaha. Ha ezt most elmondom röhögni fogtok. :-) Kezdetekben ugye egy zenecsatorna volt a TV-ben, és az nálam folyamatosan dübörgött. A női bandáktól a fiú bandákig, akik az 1990-es években tomboltak, én azokat hallgattam először, de a repertoárban volt Metallica, és Hip-Hop is. Backstreen Boys után éles váltásként Emmanuel Top-ot hallgattam, amit egy barátom mutatott meg, mert unta, hogy azt a nyálat hallgatom. :-) Tehát onnantól kezdve ismerkedtem meg az Acid, és a Techno világával. Az első Daft Punk album is akkoriban nagy hatással volt rám, így egy kicsit a House-be is belekóstoltam. Soron következtek a Carl Cox mixek, és a feketepiacos Dave Clarke mixkazik. Magyarok közül Budai és Tommyboy mixek szóltak. A két örök stílus a House és a Techno volt amit hallgattam még nagyon nagyon fiatalon.

Belocca 1

 

-Mikor kezdtél először zenét írni? 

-Amikor már kicsit komolyabbra fordult a dolog, az olyan 16 éves koromban történt – aminek már 20 éve. Akkoriban a Global Underground korszak, tehát az akkori Progressive House volt a legnagyobb hatással rám. Sasha, John Digweed, Dave Seaman, Nick Warren stb. 16 évesen írtam az első zenémet egy barátommal közösen, Sixteen Providers néven, amiből lett egy bakelit megjelenés is a Palnetarium Recordnál. Onnantól nem volt megállás, szinte állandóan kreatívkodtam, és pötyögtem. Nagyon jól éreztem magam az alkotás folyamatában.

 

-A zeneírást, vagy dj-zést élvezted/élvezed jobban?

-Bizonyos szemszögből nézve házibulikban, sulibulikban, kisebb nagyobb haveri összejöveteleken én már a zeneírás előtt dj-ztem, de ugye az még teljesen a hobbi rész volt. Zeneírást követően indultak be később a felkérések is, ahol már nem csak a helyben zenéltem hanem klubokban is.

 

-Mit használsz zeneíráshoz? 

-Cubase-ben írom a zenéket, és segítségemre van egy Virus TI Sno, illetve egy Microkorg Xl külső szinti. Javarészt már szoftwareket használok, mert gyorsabb velük a munka. Voltak külső szintijeim is (mint pl. Nord Lead 2, és Prophet 8), de azok idő közben kikerültek az arzenálból a kihasználatlanság miatt. Régen nagyon kevés zenekészítő DAW volt a piacon, én a Nuendoval kezdtem, de kipróbáltam a Reasont is, és az FL stúdiót. Nuendoban és Reasonben is készültek zenék, de aztán visszatértem a Steinberg háza tájára, a Cubase-hez. Mondhatni a Cubase-el már jó cimborák vagyunk, ismerjük egymást, és jó barátságot ápolunk. Nincsen értelme kipróbálni más DAW-okat, ha jól megy a közös munka. Ezt tudom tanácsolni másoknak is, mikor DAW-ot választanak.

 

-A techno top10 listába kerültél olyan nevek közé, mint Adam Beyer, Charlotte de Witte, vagy Umek. Hogyan fogadtad a hírt?

-Ordibáltam mint egy hüle gyerek, mellé ugráltam még mint egy bakkecske, ami párosult a hiénák hangjával, tudod amikor olyan hangot adnak ki mintha röhögnének! :-) Ebből le lehet vonni a konzekvenciát, hogy hogyan éreztem magam. Nagyon jó érzés elérni valamit, ami a terveim közt szerepel, de a helyezés meglepett, hogy a 2018-as 20. helyről sikeredett ugranom a 6-ra. A Traxsource ezt a listát a 2019-es év azon előadóiból válogatja össze, akik a legtöbbet szerepeltek a Techno eladási listában. Ha jól emlékszem két zenével voltam No.1 abban az évben, de a többi is folyamatosan jelen volt elég sokáig az eladási listában.

 

-Hatodik helyezés a Traxsource Top100 Techno Artist of 2019 listán, Beatport listahódítás CODEX megjelenéssel, koreai Ultra Resistance fellépés, Carl Cox fesztiválos zene lejátszás és az első saját video klip. Egyik számod a Spotify-on közel 1 millió streamet hozott. Mire vagy legbüszkébb?

-Természetesen minden elért dolog büszkeséggel tölt el, így nehéz is lenne pont egyet kiemelni. Visszagondolva ez egy nagyon jó év volt. De ugye a sikert megelőzi egy fejlődési folyamat, és sok dolog nem sikerült. Talán még nem volt itt az ideje. Volt, hogy csapkodtam az asztalt, mert azt gondoltam, hogy most már ideje, hogy manifesztálódjon az álmom, de nem jött. Hát ezeket el kellett fogadnom, hogy nem jön minden kérésem azonnal, és lehet, hogy van olyan is közte, ami egyáltalán nem is fog bekövetkezni. Ez is benne van a pakliban, de ugye nem adom fel és csinálom tovább! :-)

 

-Külföldi fellépések, amiket kiemelnél? 

-Nehéz mindig kiemelni egyet, mert mindegyiknek megvolt a szépsége, de ha ragaszkodni kell egyhez, akkor az Ultra Resistance koreai állomásai, mert azért az olyan mérföldkő, és HŰHA! :-) Tudni kell rólam, hogy ha meghívnak egy külföldi fellépésre, akkor lehetőségekhez mérten mindig kérek egy plusz napot, ahol turistáskodni tudok egy kicsit. Szeretem magamba szippantani a kultúrát, történelmet, és az ottani energiákat. Nagy élmény volt például Mexikóban felmászni a Teotihuacan napi piramis tetejére, vagy Dél-Afrikában kis oroszlánt simogatni, és kocsikázni egy hatalmas rezervátumban. Indonéziában, Bali szigetén megnézni az őszi építményeket, templomokat és a természetet. Tokió, Moszkva, Peking nevezetességeit megnézni, és ételeit-italait megkóstolni. Ezek mind nagy élmények.

 

 

-Mesélj az első klippedről, a dalról és a fogadtatásról.

-Régebbi vágyam volt, hogy legyen egy saját videoklippem. Mikor elkészült a Budapest Underground című zeném, akkor még nem fogalmazódott meg, hogy legyen belőle klip. Carl Cox is pörgette azt a zenét, de még mindig nem ez volt az ami miatt a klip megszületett. Zuhanyzás közben jött azt hiszem, hogy volt egy vízióm, hogy nekem klipet kell csináljak, és bejöttek képkockák is, ahogy metrózom. Ez a track egyébként egy tisztelgés a budapesti éjszaka előtt, amit volt szerencsém az utóbbi években többet tapasztalnom. De mint Underground szó összefonódik ugye a földalattival is, és így összerakva a képkockákat, már csörögtem fotós, és videós cimborámnak Csanaki Lászlónak, hogy van egy vízióm amit meg kellene csináljunk. Kerestünk egy napot, vettünk egy napijegyet és metróztunk. Az ott készült spontán jött ötleteket felvettük, és 3 napig ügyködtünk a vágásokon. A fogadtatása pozitív volt, sokaknak tetszett, de nem ez lesz az utolsó klip ami készül, mert zuhany közben folyamatosan ugranak be új ötletek is! :-)

 

 

-Mikor és hol DJ-ztél először? 

-Egy házibuliban történt, hogy odakeveredtem a DJ pultba. Akkori osztálytársamnak volt két CD lejátszója, persze sebesség szabájzás nélkül, és egy keverője. Megkérdeztem, hogy kipróbálhatom e. Kipróbáltam, és tessék itt tartunk. Nem kellett sok, én is beszereztem keverőt, CD- és baklitlejátszókat, aztán ki sem lehetett robbantani a szobámból.

 

-Hogyan írnád le a zenét, amit játszol?

-Na bakker. Az biztos, hogy energikus, lehetőleg tiszta és emészthető, megjegyezhető. Érdekes és érzelmeket kifejező.

 

-Melyik volt az első olyan track, amit már alig vártál, hogy lejátszhass? 

-Ohhh Mamma Mia, még egy jó kérdés! :-) Hirtelen a Bedrock – Heaven Scent jut az eszembe. Amikor megérkezett a bakelit angliából azt például alig vártam, hogy lejátszhassam.

 

-Szerinted fontos egy dj-nek zenét is írni? 

-Számomra fontos, mert imádom mind a kettőt. Vannak Dj-k, akik nem írnak zenét, és úgy is játszanak. Vannak Producerek is, akik meg nem Dj-znek, és úgy is elvannak. Nézzük abból a szemszögből, hogyha egy DJ zenét ír, amit a világnak bemutat, akkor más országokba is elrepítheti, ahol azt bemutathatja. Tehát ebből a szemszögből nézve, hogy egy DJ minél szélesebb körben, az egész világon ismerté váljon, akkor igenis fontos. De ugyanúgy fontos lehet a saját országára is nézve, hogy más városokba is eljusson.

 

-Példakép?

-Carl Cox még mindig az a DJ számomra aki megtestesíti az igazi DJ fogalmát, és a DJ kisugárzását.

 

belocca

 

-Milyen zenéket hallgatsz otthon?

-Marvin Gaye és 50s 60s zenéket többnyire. Ha nyugira vágyom, akkor valami meditációs zenét.

 

-Mi a véleményed az általad képviselt irányzat hazai és nemzetközi helyzetéről? 

-A Techno most erős világszinten, és nálunk is. Az EDM hullámot a Techno váltotta fel, és most e köré építenek orbitális nagy fesztiválokat. Ugye sok mindennel úgy van, hogy nyomják, túltolják, és kiég, aztán jön helyére valami más, amivel megcsinálják ugyan ezt, és így lesz ebből egy nagy körforgás. A jövőt még így nehéz lenne megjósolni.

 

-Tervek 2020-ra? 

-Rajongótáborom növelése, jelentlét a Spotify leghallgatottabb lejátszási listáiban, és jelenlét az online zeneboltok eladási listáiban is. A saját kiadómon (Mainground Music) kívül más labeleknél is elérni megjelenéseket. Fellépések bővítése itthon, és külföldön egyaránt. Újra zenélni Ultra Resistance-on. Ezek mellett további belső fejlődés, jó embernek megmaradni, pozitív példát mutatni és szembenézni a félelmeimmel.

 

belocca

 

Belocca – Chemical Substance
Belocca – Mental Cinema
Belocca – Budapest Underground EP
Belocca on Traxsource
Belocca on Beatport

 

BELOCCA 2020 jan. TOP10:

  1. Belocca – Chemical Substance
  2. RanchaTek, Belocca – Odd Behavior
  3. Quench – Dreams ( UMEK Remix )
  4. RanchaTek, Belocca – Sock & Flip Flops
  5. Belocca – Mental Cinema
  6. ANNA – Galactic Highways
  7. Balthazar & Jackrock – Interwine
  8. Belocca – Human Progress
  9. Belocca – Dreams
  10. ASYS & T78 – AC/ID

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on TumblrPrint this pageEmail this to someone

Party-Koncert-Feszt

Találd meg a helyed!

mai bulik
buli helyek
kocsma/bár
étterem / kávézó / teázó
divat/design-shop
mozi
múzeum / galéria
színház
bubi - közbringa
gyorsétterem
dohánybolt
strand / fürdő / wellness
Az Antropos.hu térképet folyamatosan bővítjük, ha szerinted valami hiányzik róla, akkor ITT üzenhetsz a szerkesztőknek!

Hozzászólások

lap tetejére