szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A Ferencváros pontot szerzett az Espanyol otthonában, 1-1 lett a végeredmény Barcelonában.

12 év után jutott be nemzetközi kupába a spanyol Espanyol, hazai meccsén tehát ünneplésre készültek, ezt azonban a Ferencváros alaposan elrontotta.

Biztatóan kezdett a Fradi, az idegenbeli Európa Liga-meccsen, a 10. percben a vezetést is megszerezték, Isael jobboldali beadásába a menteni próbáló Javi Lopez balszerencsésen ért bele és öngólt lőtt.

MTI / Koszticsák Szilárd

Ezt követően a barcelonai csapat átvette az irányítást, és bár a Ferencváros is veszélyeztetett, a második félidőben, a 60. percben Matias Vargas egy szögletet követően egyenlített.

Az eredmény később viszont már nem változott, a Ferencváros pontot szerzett a spanyol (pontosabban katalán) csapat otthonában.

A Ferencváros a csoportjában még a bolgár Ludogoreccel és az orosz CSZKA Moszkvával találkozik. A Ludogorec 5-1-re verte a moszkvai csapatot csütörtökön este.