szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Szun Janggal most a brit Duncan Scott nem volt hajlandó kezet fogni.

Ahogy megírtuk, hétfőn botrányba fulladt a kvangdzsui vizes világbajnokság úszóversenyeinek első díjátadója: az ausztrál Mack Horton ugyanis nem állt fel az akkor tizedik világbajnoki aranyát begyűjtő kínai Szun Jang mellé a dobogó második fokára a 400 méter gyors után.

Horton évek óta hangos kritikusa Szunnak, három éve a riói olimpián egyszerűen "doppingos csalónak" nevezte riválisát.

Kedden, a 200 méteres gyorsúszás döntője után egy másik úszó, a brit Duncan Scott tüntetett Szun ellen.

Dráma 200 gyorson: kizárták a győztest, Kozma így hetedik

Az olimpiai és Európa-bajnok szerb válogatott 12-9-re kikapott a spanyol csapattól a kvangdzsui világbajnokság olimpiai kvalifikációs férfi vízilabda tornájának keddi negyeddöntőjében.

A kínai úgy győzött a fináléban, hogy eredetileg a második helyen ért célba a litván Danas Rapsys után, akit azonban szabálytalan rajt miatt kizártak.

Az éremátadáskor a futamban holtversenyben harmadik Scott nem fogott kezed Szunnal, és nem állt mellé az ilyenkor szokásos közös fotóra sem. Mindezt a kínai nehezen fogadta, a közvetítésből úgy tűnt, kiabált is riválisával a dobogón, később pedig azt magyarázta, hogy akár tetszik a britnek, akár nem, ő győzött.

A háromszoros olimpiai bajnok Szun tavaly szeptemberben, egy versenyen kívüli tesztelés során összetűzésbe keveredett az ellenőrökkel, vitatta a személyazonosságukat és – brit sajtóhírek szerint – kalapáccsal megsemmisítette a vérmintáját tartalmazó fiolát. Az úszónak 2014-ben volt már egy doppingügye, akkor serkentő használatáért három hónapra szóló eltiltást kapott.