Lehmann és Bragmayer lett a legjobb magyar Tiszaújvárosban

| 2019. 07. 14. | 20:08:00
Negyven ország több mint 150 versenyzője indult.

Lehmann Csongor és Bragmayer Zsanett végzett a magyarok közül a legelőkelőbb helyen a triatlonosok világkupa-sorozatának tiszaújvárosi állomásán július 14-én, előbbi a férfiaknál negyedik, utóbbi a nőknél hatodik lett.

Lehmann Csongor 53:49 perc alatt teljesítette a 750 méter úszásból, 20 kilométer kerékpározásból és 5 kilométer futásból álló távot. A magyar triatlonos nagy csatában volt a győzelemért, bár a végén még a dobogóról is leszorult: a győztes amerikai Eli Hemming mögött hat másodperccel ért célba, az éremszerzőktől öt másodperc választotta el.

A nőknél Bragmayer 59:38 perc alatt teljesítette a távot, a közvetlenül utána célba érkező, az úszás után tíz másodperces büntetést begyűjtő Kovács hét másodperccel maradt el tőle. Bragmayer mindössze tíz másodperccel volt lassabb a győztes ausztrál Emma Jeffcoatnál.

Az ETU junior Európa-kupában két érmet szereztek a magyarok, a lányoknál Horváth Karolina második, Kropkó Márta harmadik helyen ért célba. A fiúknál öt magyar indul, közülük három, Dévay Zsombor (5.), Karai Levente (7.) és Sinko-Uribe Ábel (8.) végzett a legjobb tíz között.