A Szeged otthon is legyőzte a Veszprémet

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2019.03.17. 13:36
A címvédő Mol-Pick Szeged hazai pályán 25–23-ra legyőzte a Telekom Veszprémet a férfi kézilabda NB I vasárnapi rangadóján.
Mario Sostaric volt a Szeged egyik legjobbja (Fotó: Földi Imre) – GALÉRIÁNKAT A KÉPRE KATTINTVA TEKINTHETIK MEG!

K&H FÉRFI KÉZILABDALIGA
MOL-PICK SZEGED–TELEKOM VESZPRÉM 25–23 (10–10)
Szeged, 3500 néző. V: Andorka, Hucker
SZEGED: ALILOVIC – SOSTARIC 6, Maqueda 1, Bombac 2, BÁNHIDI 3, ZSITNYIKOV 4, Källman 2. Csere: Sego (kapus), Gaber 1, Sigurmannsson 3 (1), BLAZEVIC, Canellas 1, Balogh Zs. 2, Bodó. Edző: Carlos Pastor
VESZPRÉM: MIKLER – Gajic 3, NAGY L. 3, Blagotinsek, Mackovsek, Terzic, MANASZKOV 5 (1). Csere: Lékai 2, Nilsson 2, Mahé 3 (1), Nenadics, Tönnesen, ILICS 5. Edző: David Davis
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–1. 9. p.: 3–4. 14. p.: 6–4. 21. p. 6–5. 25. p. 7–8. 29. p.: 10–9. 31. p.: 10–11. 33. p.: 13–11. 38. p.: 15–12. 42. p.: 16–13. 46. ő.: 16–16. 50. p.: 19–19. 54. p.: 21–19. 56. p.: 22–21. 58. p.: 23–21
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 3/2
MESTERMÉRLEG
Carlos Pastor: –
Hatalmas meccs volt, és ilyet a magyar mezőnyben senki más nem tud játszani egymással, csak a Veszprém és a Szeged. A héten csak erre koncentráltunk és előrébb is léptünk, főleg a védekezésünk hatékonyságára gondolok. Igaz, a második félidőben néhány játékosunk elfáradt, ekkor romlott a teljesítményünk, de a hajrában mégis újra megmutattuk az igazi tudásunkat. Ezt a szintet kell tartanunk a BL-ben is. A sikerünk főleg annak tükrében értékes, hogy a Veszprém az utóbbi hetekben legyőzte a Barcelonát és a Vardart is.
David Davis: – Nagyon nehéz hetünk volt. Másodszor játszottunk idegenben, és a tatabányai meccsünk sem volt könnyű. Igyekeztünk felkészülni a szegedi rangadóra, amelyen sajnos nem voltunk jobbak, mint ellenfelünk. A Szeged koncentráltabban, nagyobb hittel játszott. Még találkozunk, és a következő összecsapásainkra még jobban felkészülünk. Remélem, a BL-ben mindketten eljutunk a kölni négyes döntőbe, mert ez igen fontos lenne a magyar kézilabdának.

ÖSSZEFOGLALÓ

Mivel az alapszakasz első helye gyakorlatilag már az ősszel eldőlt a Szeged javára, a mostani rangadónak „csak” a presztízs miatt volt jelentősége. Az első félidőt a csapatok jó védekezése jellemezte, a Veszprém tíz-, míg a Szeged kilencperces gólcsendet úszott meg súlyosabb következmény nélkül, két gólnál nagyobb különbség nem alakult ki a felek között.

Kiemelkedő egyéni teljesítményről leginkább a két kapus, Mirko Alilovic és Mikler Roland esetében beszélhettünk.

A Szeged remekül megoldotta az Andreas Nilsson elleni védekezést, és ezzel nemcsak kihúzta a vendégek egyik méregfogát, hanem az így megszerzett labdákból könnyű gólokat lőhetett.

Először a mérkőzés során három góllal ellépett a Tisza-parti együttes, amire David Davis időkéréssel reagált. Ez meghozta a hatását, Mikler Roland védései mellett elsősorban Momir Ilics és Nagy László átlövésgóljainak köszönhetően a Veszprém egyenlített, sőt a vezetésért is támadhatott.

Az Alilovicot váltó Marin Sego azonban többször is útját állta a vendéglövéseknek, a Szeged pedig újra a maga javára fordította a csatát, ezúttal már véglegesen, így az idegenbeli 32–27-es sikere után hazai pályán is legyőzte legnagyobb hazai riválisát.

A szegediek egy, a 25-szörös bajnok veszprémiek már hat pontot veszítettek a bajnokságban. A májusi döntőben az első helyezett játszhatja hazai pályán a visszavágót, vagyis kedvezőbb helyzetben lesz. Az erőviszonyok alapján a dunántúliaknak már csak matematikai esélyük van megelőzni a csongrádiakat.

2. FÉLIDŐ
60. perc:
Manaszkov ellövi a hosszú alsó sarok mellett a labdát, eldőlt. Gajic gólja már csak szépségtapasz a Veszprémnek, a Szeged otthon is legyőzte riválisát az alapszakaszban. 25–23
59. perc:
Källman befut a szélről, és emberrel a nyakán belövi. Sostaricot kiállítják, Ilics gyorsan kihasználja az emberfórt. Bánhidi gólra váltja Bombac bejátszását. 25–22
58. perc:
Itt az utolsó veszprémi időkérés. Ilics a kapufát találja el, a kipattanó a Szegedé. Hazai időkérés.
57. perc:
Bombac szabálytalan támadásban. Nilsson ziccerét Sego védi. Balogh nem hibázik nagy helyzetben. 23–21
56. perc:
Lékait leszedik a levegőből, majd a jobb könyökét fájlalva leül a padra. Ilics tisztára játssza magát, és a lövése is jó. 22–21
55. perc:
Sego ezúttal Lékai ziccerét védi, de most is hetes jön. Mahé nem hibázik, aztán elnézést kér Segótól, amiért a feje mellé lőtt. Zsitnyikov végigviszi, és a leülő Mikler fölött belövi. 22–20
54. perc: Sostaric
a szélről a hosszú felsőbe lő. 21–19
53. perc: Balogh
felmegy és nemes egyszerűséggel besuhintja az apró Blagotinsek fölött. Nilsson közeli lövését védi Sego, de hetes jön. Manaszkov Sego lábai alatt lőné be, de a kapus vádlijában elakad a labda. 20–19
52. perc:
Bánhidi lefordul Terzicről, majd hetest harcol ki. Sigurmannsson mellé vágja. Tönnesen belemegy Blazevicbe, majd nem adja oda a labdát, két perc.
51. perc:
Kiegészül a Veszprém. Lékai most talpról ellövi, Sego hárítja.
50. perc: Lékai
egyéni akcióval egyenlít. Eljut a labda Bánhidihez, de Mikler véd. 19–19
49. perc: Zsitnyikov
talál be középről „dadogó” hazai támadás végén. 19–18
48. perc: Ilics
megint átlövi a hazai falat. Blagotinseket kiállítják Zsitnyikovról. 18–18
47. perc: Ilics
átlövésgólja után Pastor időt kér. Sego váltja a szegedi kapuban Alilovicot. Bombac kapja meg a vonalon a labdát Zsitnyikovtól, él a lehetőséggel. 18–17
46. perc: Nagy
10 méterről a bal alsóba lő. Sigurmannsson átejti Miklert, a kapus a gólvonalról túlról üti ki a labdát. 17–16
45. perc:
Mahé mint kés a vajon, de hiába talál be, közbefújnak.
44. perc:
Megnyitja kicsit a védekezését a Veszprém, ami beválik, Balogh lövését Mikler védi.
43. perc:
Nagy, Mahé összjáték végén a francia talál be. Elveszik a labdát a Szegedtől, Manaszkov indul, és már csak egy közte. A háta mögött lőtte be a szélső. 16–15
42. perc:
Ilics egy passzcsel után teljesen üresen tör be, de Alilovic védi a ziccerét. Balogh passzából Sostaric eredményes a szélről. Veszprémi időkérés. 16–13
41. perc:
Jól védekezik Nilssonon a Szeged, megszerzi a labdát. Bodó eladja a labdát.
40. perc:
Canellas lövésén rajta van Mikler.
39. perc: Nagy
átlövésből eredményes. 15–13
38. perc:
Bodó átlövését Mikler védi a kapufa segítségével. Labdaszerzés után Sostaric indul, először három közte. 15–12
37. perc:
Fejetlenség a pályán. Eladja a labdát a Veszprém, a Szeged lerohanása túl lassú, aztán eladják a hazaiak is. Nenadics indul ziccerben, de elhagyja a labdát.
36. perc:
Jól öli az időt támadásban a Mol-Pick. Canellas lövését Mikler védi, majd Manaszkov lábára pattan a labda. Kiegészül a Szeged. Sigurmannsson a szélről szép gólt lő. 14–12
35. perc:
Balogh lő, Mikler rálép a labdára, szabaddobás a Szegednek.
34. perc:
Gaber kiáll két percre, amiért a derekánál fogva földre vitte Lékait. Manaszkov lövőcsel után mattolja Alilovicot. 13–12
33. perc:
Sikertelen veszprémi bejátszás után Sostaric indul, gól. Manaszkov mellé lő a szélről. Gaber góljával kettővel megy a Szeged. 13–11
32. perc: Bánhidi
lefordul emberéről, majd Mikler lábai között lő gólt. 11–11
31. perc: Végigmegy a labda Nenadicsig, aki előtt nem tudnak időben összezárni, hetes. Manaszkov a bal alsóba lő. 10–11

1. FÉLIDŐ
30. perc:
Eladja a labdát a Szeged, Gajic indul, és a léc segítségével bevágja a labdát. Mikler védi Maqueda lövését. Az első félidő után egálra állnak a felek. 10–10
29. perc:
Labdaszerzés után robog a Szeged, Sostaric a befejezőember. Alilovic védi Mahé lövését. 10–9
28. perc:
Canellas lövet gólt Bánhidivel. 9–9
27. perc:
Ilics lövését most védi Alilovic, de marad a labda a vendégeknél. Mahé a kapufát találja el, Manaszkovhoz pattan a labda, amelyet a kapuba juttat az északmacedón. 8–9
26. perc: Maqueda
megveri lábbal Ilicset, gól. 8–8
25. perc:
Canellas betör, de ziccerben a lécre lő, ahonnan a gólvonalra pattan a labda, majd ki. Nilsson beállóból megszerzi a vezetést a Veszprémnek. 7–8
24. perc: Ilics
bevágja átlövésből. 7–7
23. perc: Nilsson
egyenlít emberhátrányban, Juan Carlos Pastor kikéri első idejét. Két beállóval támad a Szeged, Canellasra így nem lépnek ki, ki is használja. 7–6
22. perc:
Tönnesen lök a levegőben lévő Maquedán, a spanyol nagyot esik, a norvégot kiállítják. Canellas eltotyogja, a jöhet a Veszprém.
21. perc:
Jönnek a kopaszok a hazaiaknál, Balogh és Canellas a pályán. Zsitnyikov ziccerét védi Mikler, marad a Picknél a labda.
20. perc:
Tönnesen is mellé lő, de szabaddobást kap. Ilics és Mahé is a parketten a vendégeknél, utóbbi betörésből töri meg a veszprémi gólcsendet. 6–5
19. perc:
Maqueda erőlködik, eddig kevés eredménnyel. Bombac alulról lő, kapu mellé.
18. perc:
Csapata tanácstalanságát látva a Veszprémet irányító David Davis időt kér. Mackovsek lövi el végül, Alilovic ezen is rajta van.
17. perc:
Lékai próbálkozik egyéni akciókkal, sikertelenül.
16. perc:
Mackovsek átlövését Alilovic védi, Bánhidi a másik oldalon mellé lő.
15. perc:
Újra teljes létszámban a Szeged, majd eladja a labdát.
14. perc: Blazevic szabálytalan a visszatérő Lékaival, kiállítják. Nenadics passzát lefüleli Källman, majd bedobja a ziccert. Nenadics most lövéssel próbálkozik, Alilovic kispárgázza. 6–4
13. perc:
Maqueda lő a veszprémi kapu mellé. Kiegészül a Veszprém.
12. perc:
Mackovsek előtt jól zárnak össze a szegediek, meg is szerzik a labdát.
11. perc:
Nagy passza nem jó, Lékai lerántja az indítani akaró Källmant, két perc ez is. Zsitnyikov egy passzcsel után egyedül megoldja. 5–4
10. perc:
Bombac játssza meg Sostaricot, aki kapufás góllal hálálja meg a bizalmat. Kiegészül a Veszprém. 4–4
9. perc: Gajic
lőhet ziccert a jobb szélről, ő is bepattintja. 3–4
8. perc:
Bánhidi megkapja a labdát, hétméteres és két perc Blagotinseknek. Sigurmannsson a léc alá pattint. 3–3
7. perc:
Belemenés a Szegednél, aztán Nagy találja el a lécet.
6. perc:
Maquedát lesáncolják, Lékai lendületből, 9 méterről felugorva lő gólt. 2–3
5. perc:
A befutó Manaszkovra nem figyelnek a szegediek, a macedón szélső kihasználja. 2–2
4. perc:
Mackovsek érkezik nagy lendülettel két szegedi védő közé, és a rövid felsőbe tüzel, de nem adják meg. Zsitnyikov a jobbátlövő helyére átsodródva lő hasonló, ám érvényes gólt. 2–1
3. perc:
Mackovsek átlövését Alilovic védi. Bombac betörés után egyenlít. 1–1
2. perc: Nagy László
szerzi a mérkőzés első gólját. Zsitnyikov talpról elereszti, de Mikler a kapufa segítségével véd. 0–1
1. perc:
Sostaric jó szögben ugorhat be a szélről, de Mikler kitolja a labdát.

Ősszel a Szeged 32–27-re nyert Veszprémben. A papírforma szerint a mai rangadó eredményétől függetlenül a Szeged elsőként, a Veszprém másodikként zárja az alapszakaszt, a presztízs miatt azonban nem lehet tét nélkülinek nevezni ezt az összecsapást sem.