A Ferencváros magabiztosan masírozott a kupadöntőbe

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2019.03.16. 12:48
A várakozásoknak megfelelően biztosan jutott be a Török Bódog Magyar Kupa döntőjébe a Ferencváros női kézilabdacsapata, ugyanis végig vezetve, hét góllal legyőzte a Dunaújvárosi Kohász KA-t.
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Ferenczy Fruzsina (pirosban) is hiába küzdött, a Ferencváros jutott a kupadöntőbe (Fotó: Török Attila) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

TÖRÖK BÓDOG MAGYAR KUPA
ELŐDÖNTŐ
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA 33–26 (17–11)
Debrecen, Főnix Csarnok, 3000
néző. V: Felhő, Öcsi
FTC:Bíró B. – Lukács V. 1, KLUJBER 7 (2), Kovacsics 3 (1), PÁSZTOR N. 4, Háfra N. 4, Schatzl Nadine 3. Csere:Szemerey (kapus), Horváth D., Pena 3, Faluvégi D. 3, Klivinyi 3, Márton 2, B. Klikovac, Tóth N. Edző:Elek Gábor
DUNAÚJVÁROS:Csapó Kyra – Grosch, Szekerczés 4 (2), Cifra, Nick 3, Ferenczy F. 2, Kazai 3. Csere:Vártok (kapus), Szalai B. 4, SIRIÁN 8, Monori 1, Bouti 1, Mihály P.Edző:György László
Az eredmény alakulása.5. perc: 2–1. 12. p.: 6–2. 17. p.: 8–4. 22. p.: 11–6. 25. p.: 13–9. 29. p.: 16–9. 33. p.: 19–12. 39. p.: 22–15. 43. p.: 23–18. 51. p.: 27–19. 57. p.: 31–25
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 3/2
MESTERMÉRLEG
Elek Gábor: – Az első félidőben védekezésben mutatott teljesítményünk nagyon tetszett, szünet után aztán kicsit veszítettünk a feszességből. Az volt a célunk, hogy valamennyire tudjunk tartalékolni vasárnapra is, ahogy az is, hogy gyakran tudjuk forgatni a csapatot.
György László: – Túl magas volt a technikai hibáink száma. Gyorsan játszott a Ferencváros, és ezt védekezésben sokszor nem tudtuk követni. Támadásban pedig a megbeszéltekhez képest többször rontottunk, és az FTC-nél a kapusteljesítmény szokás szerint kiváló volt. Összességében vállalható a vereség, a Fradi ennyivel jobb csapat.

ÖSSZEFOGLALÓ

Kevés reménye lehetett a Dunaújvárosnak a sorsolás ismeretében a Török Bódog Magyar Kupa elődöntőjében, hiszen a Ferencváros sokkal erősebbnek tűnt. Ennek ellenére bíztak abban, hogy egyetlen meccsen akár meg is tréfálhatják a zöld-fehéreket. Nem sikerült… Elsősorban azért, mert a ferencvárosi játékosok nagy kedvvel és önbizalommal léptek pályára.

Már az első félidőben négy-öt góllal vezettek a zöld-fehérek, de a Dunaújváros nem adta fel, szívósan kapaszkodott, elsősorban Sirián Szederke jóvoltából. Az első félidő végére hétgólos előnyre tett szert a Ferencváros, amelyből hat megmaradt a szünetre is. 11–17

A második félidőben még a korábbinál is többet forgatta a csapatát Elek Gábor, mert a biztos előny tudatában már a vasárnapi döntőre pihentette a játékosait. Ezt a tervét nem is borította fel a Kohász, mert bár a 43. percben feljött négy gólra (18–22), egy időkérés után a Fradi megrázta magát, és újra ellépett ellenfelétől.

A végére már kissé hektikus lett a meccs, és a nemrég még dunaújvárosi mezben vitézkedő Klujber Katrin a második félidőben szerzett hét góljával a legeredményesebb ferencvárosi lett. Végül a legtöbb gólt Sirián Szederke szerezte a mezőnyben, de ennél több öröme nem lehetett a dunaújvárosiaknak, mert a Ferencváros jutott a vasárnapi kupadöntőbe. 26–33

Látszott rajtam, hogy a volt csapatom ellen játszom, ki kellett zárnom – Klujber

PERCRŐL PERCRE

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Vége a meccsnek, biztosan győzött a Ferencváros, és jutott a kupadöntőbe. 26–33
60. perc: Pena
használta ki a lehetőségét a kevéssel a meccs vége előtt. 26–33
60. perc: Szalai
maradt egyedül a ferencvárosi kapu előtt, és belőtte. 26–32
59. perc: Tóth szerzett labdát, de Vártok kiválóan védett.
59. perc:
Elrontotta a támadást a Kohász, Szekerczés lövését védte Szemerey.
58. perc: Dunaújvárosi időkérés.
58. perc: Klujber most jól célzott, ez volt a hetedik gólja. 25–32
57. perc: Klujber pontatlan lövése után a másik oldalon Sirián került helyzetbe, és a bal fölsőbe lőtt. 25–31
56. perc: A gyors középkezdés után Sirián is az üres kapuba dobott gólt. 24–31
56. perc: Pásztor szedte össze a nem túl pontos átadást, és szépen lőtt a bal alsóba. 23–31
55. perc: Klivinyi lövését nem lehetett megállítani, de rögvest a gól után Kazai messziről az üres kapuba lőtt. 23–30
55. perc: Pena
eladott labdája után Vártok próbálta az üres kapuba lőni a labdát, de a kapufa mentett.
54. perc: Szekerczés végezte el a hetest, és a kapu bal oldalába lőtt. 22–29
54. perc: Monori
nagyot küzdött, a helyzetet kihagyta ugyan, de hetest és emberelőnyt harcolt ki. Háfra ment ki.
53. perc: Hetes is járt a Fradinak, amelyet Klujber belőtt. 21–29
53. perc: Nick harmadszor jutott a kiállítás sorsára, ezért neki véget ért a meccs.
53. perc: Sirián Szederke szedte össze a labdát, és nagy gólt szerzett a hatosról. 21–28
53. perc: Klivinyi kiharcolta, Klujber belőtte a hétméterest. 20–28
52. perc: Szalai Babett viszont kiválóan célzott, és megszerezte csapata 20. gólját. 20–27
52. perc: Márton
szerzett labdát, és csábította az üresen hagyott kapu, de mellé dobta.
51. perc: Faluvégi kapta a labdát a jobb szélen, és nagyszerűen lőtt a léc alá. 19–27
51. perc: Monori
lőtt mellé a védők szorításában.
50. perc: Ferenczy csúnyán odacsapott a gól előtt Klujbernek, így rögtön piros lapot kapott.
50. perc: Szalainál lépéshibát fújtak, villámgyors támadás végén Klujber lőtt óriási gólt. 19–26
49. perc: Dunaújvárosi időkérés.
49. perc: Márton kapott gyönyörű átadást Penától, így már „csak” a bal fölsőbe kellett dobnia a labdát. 19–25
47. perc: Pena
kiváló átadását Pásztor a kapufára pattintotta.
47. perc: Az iménti gólszerző, Nick lökött nagyot, le is küldték két percre.
46. perc: A támadást elrontotta a Kohász, jöhetett a Ferencváros. Nem siették el a zöld-fehérek, hiszen emberhátrányban jöhettek. Egy rossz passz miatt gyorsan indult Nick, és könnyű gólt szerzett. 19–24
45. perc: Horváth Dóra kapott kétperces büntetést, mert földre teremtette Ferenczyt.
44. perc: Schatzl kapta a labdát a bal szélen, és az ilyesmi neki szinte ziccer, most a rövidbe lőtt. 18–24
44. perc: Groschnál
belemenést fújtak a bírók.
43. perc: Pena pattogtatta a labdát a dunaújvárosi fal előtt, aztán váratlanul kilőtte a bal fölsőt. 18–23
43. perc: Ferencvárosi időkérés.
43. perc: Ferenczy találta meg a rést a Fradi védőfalán, és négy gólra hozta fel a csapatát. 18–22
43. perc: Háfra
labdát lopott, végigszaladt a pályán, de Csapó nagy bravúrral kivédte a lövést.
42. perc: Háfra elcsúszott, így Csapó védeni tudott.
42. perc: Nem akar leszakadni a Dunaújváros, ezúttal Ferenczy lőtt a bal alsóba. 17–22
41. perc: Klujber
közbelövésére most már figyelt Csapó, és szépen védett.
40. perc: Klujber sem találta el a kaput, ráadásul az ellentámadásból Sirián szép gólt lőtt a kapu jobb oldalába. Klivinyi még ki is ment két percre. 16–22
40. perc: Szekerczés
tört be, de annyira helyezni akarta a labdát, hogy végül a kaput sem találta el.
39. perc: Klujber bemelegedett. Úgy tett, mintha passzolna, aztán a rövid sarokba vágta a labdát. 15–22
38. perc: Monori
lőtt jó helyzetből, de a jobb kapufa mellé durrantott.
37. perc: Klujber remek testcsellel került helyzetbe, és a kapu jobb oldalába bombázott. 15–21
36. perc: Monori harcolt ki hetest, amelyet Szekerczés a jobb alsóba pattintott. 15–20
36. perc: Háfra nagyszerű átlövése jutott a Kohász kapujába. 14–20
35. perc: Kovacsics
ütközött, fájlalta a fejét, ezért le kellett segíteni a pályáról.
35. perc: Klujber eladta, gyorsan indult az Újváros, és Nick beállóból szerzett újabb gólt. 14–19
34. perc: A Ferencváros elrontotta a támadást, az ellenakcióból viszont Nick beállóból lőtt a hálóba. 13–19
33. perc: Szekerczés
bombázott a kapufára, majd Háfra adta el. Grosch indult gyorsan, de nekiszaladt Kovacsicsnak. Belemenést fújtak.
33. perc: Eladott labda után Lukács indult gyorsan, és ziccerből a bal alsóba lőtt. 12–19
32. perc: Szinte azonnal válaszolt Klujber, aki az üresen hagyott dunaújvárosi kapuba lőtt. 12–18
32. perc: Hosszasan támadtak az újvárosiak, és Bouti lőtt szép gólt a bal alsóba. 12–17

31. perc:Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Vége az első félidőnek, biztosan vezet a Ferencváros. 11–17

30. perc: Czifrát kiállították két percre, de arra még maradt idő, hogy Sirián szemfüles gólját is megcsodáljuk. 11–17
30. perc: Faluvégi villant megint, ezúttal középről, lefordulás után lőtt a hálóba. 10–17
29. perc: Monori alakította ki magának a helyzetet, és ha már úgy tett, be is lőtte. 10–16
29. perc: Faluvégi kapott labdát a jobb szélen, és remekül ejtett a hosszú sarokba. 9–16
28. perc:
Labdát szereztek a dunaújvárosiak, de Kazai nagy helyzetben belement.

28. perc: Rossz dunaújvárosi akció után Pena lőtt szép gólt a másik oldalon. 9–15

27. perc: Bíró védése után Márton került helyzetbe a Kohász kapuja előtt, és a bal alsóba lőtt. 9–14
26. perc: Kovacsics
vette célba a jobb fölsőt, de Csapó éppen ott állt.
25. perc: Előbb Klivinyi, majd a másik oldalon Szalai lőtt gólt gyors egymásutánban, így a különbség nem változott. 9–13
24. perc: Nem akart azonban lemaradni a Dunaújváros, és ismét szépített. 8–12
23. perc: Pásztornak nagyon megy, ezúttal két ember között befordulva lőtt a jobb alsóba. 7–12
23. perc: Szalai Babett vette észre, hogy tér nyílt előtte, meg is szerezte az első gólját. 7–11
22. perc: Klivinyi tört be bátran, és miután szétrebbentek előle a védők, a jobb felsőbe lőtt. 6–11
22. perc: Szekerczés
próbálkozott ismét, de ezúttal fölé lőtt.
21. perc: Háfra nem hagyhatta, hogy csökkenjen a különbség, és visszaállította a négygólos Fradi-előnyt. 6–10
20. perc: Hú, ez nagy gól volt… Szekerczés kapott jó átadást, majd lendületből, a szaggatottról nagyon kilőtte a kapu jobb oldalát. 6–9
19. perc: Pena
próbálkozott, de Csapó eszén nem tudott túljárni.
18. perc: Sirián befordult, de hetest érően szabálytalankodtak vele. Szekerczés hetesét Bíró kifogta.
17. perc: Hiába lőtt szép átlövésgólt Szekerczés, gyors középkezdés után Pásztor fordult be, és lőtt a jobb alsóba. 5–9
16. perc: Klivinyi kiejtette a labdát a kezéből, de Ferenczyis így tett a másik oldalon. Pásztor megszerezte a labdát, végigrohant a pályán, és a kapu jobb oldalába lőtt. 4–8
15. perc: Kapaszkodik az Újváros, Kazai a bal szélről a rövid sarokba dobta a labdát. 4–7
15. perc: Újabb rontott dunaújvárosi támadás után Schatzl került helyzetbe a másik oldalon, és pontosan lőtt a kapus mellett a hálóba. 3–7
13. perc: Sirián kapott csodás átadást Szekerczéstől, és szépen lőtt a kapu közepébe. 3–6
12. perc: Dunaújvárosi időkérés.
12. perc: Elrontott dunaújvárosi támadás után gyorsan támadhatott a Fradi, Kovacsics góllal fejezte be az akciót. 2–6
11. perc: Pásztor újabb hetest harcolt ki, ez viszont már bement, mert Kovacsics a jobb fölsőbe lőtt. 2–5
11. perc: Kazai
belülről igyekezett helyzetbe kerülni, de a bírók észrevették, lefújták.
10. perc: Pásztor betört, és kapott is egy hétméterest. A hetest Pena dobta, de ez sem ment be, mert Csapó lábbal védett!
9. perc: Nick mehetett kétperces pihenőre.
8. perc: Gyors gólváltás. Előbb Háfra lőtt a kapuba, majd az ellentámadásból Kazai talált a hálóba. 2–4
7. perc: Ferenczi
lövését blokkolták, de a Dunaújváros megszerezte a labdát. Szövődhetett az újabb támadás, amelyet megszerzett a Fradi, de eladta, csakhogy Horváth visszaszerezte.
6. perc: Kovacsics vezetgette a labdát, majd védővel a nyakán lőtt a jobb fölsőbe. 1–3
5. perc: Siriánt találta meg a labda beállóban, ő a hálóba lőtt. 1–2
5. perc: Hétmétereshez jutott a Ferencváros, deKlujber a bal kapufát találta telibe.
2. perc: Technikai hiba a Dunaújvárosnál, gyorsan indult a Ferencváros, amelynek végén Schatzl lőtte ki a bal fölsőt. 0–2
1. perc: És mindjárt egy Háfra-góllal! A Fradista átlövő távolról talált be. 0–1
1. perc: Elkezdődött a meccs, a Dunaújváros tiszta pirosban, a Ferencváros tiszta fehérben játszik.

ELŐZMÉNYEK

Az egyaránt Bajnokok Ligája-negyeddöntős és jelenleg az európai mezőnyben legnagyobb támadópotenciálú két zöld-fehér klub mellett az Érd és a Dunaújváros lép pályára szombaton és vasárnap Debrecenben, a Főnix Csarnokban a 2014–2015-ös kiírás óta a korábbi legendás női szövetségi kapitány, Török Bódog nevét viselő Magyar Kupa négyes döntőjében. Még csak két és fél hónap telt el az évből, de az ETO és a Fradi immár negyedszer találkozhat a bajnoki és a Bajnokok Ligája-középdöntős csatája után, ráadásul ezúttal már az idény első trófeája a tét.

Az FTC két évvel ezelőtt ugyanúgy a Kohásszal küzdött meg – és nyert nagy küzdelemben – az elődöntőben, mint most. A Dunaújváros legutóbb 2004-ben nyerte meg a kupát, döntőt 2008-ban vívott legutóbb, egy nagyvadat azonban már elejtett a jelenlegi sorozatban: a negyeddöntőbe jutásért az EHF-kupa-elődöntős Siófokot ütötte ki. A nyolc között aztán a Kohász a Békéscsabát, az Érd a Kisvárdát, míg a küzdelmekbe csak ekkor bekapcsolódó Fradi a Vácot, az ETO a Mosonmagyaróvárt búcsúztatta.

„Egyértelműen győzni szeretnénk az elődöntőben, nem lehet más a célunk. Mindenképpen döntőt akarunk vívni! – mondta Kovacsics Anikó, az FTC és a válogatott irányítója. – Ez azonban nagyon nehéz lesz, hiszen a Dunaújváros is biztosan így gondolkodik, ez nagy esély neki is, hogy jó eredményt érjen el. Az újvárosi csapatban több remek játékos van, aki nem adja fel a harcot. Kemény csatára számítok.”