Aus. Open: Wawrinka búcsúzott; Djokovics szettveszteség nélkül

Vágólapra másolva!
2019.01.17. 14:45
null
Wawrinka szoros csatában kapott ki Milos Raonictól (Fotó: AFP)
Soha ennyien nem vettek még jegyet a melbourne-i verseny negyedik játéknapjára – a rajongók fantasztikus mérkőzéseket láthattak a pénzükért cserébe.

Talán nem lesz jobb délutáni program a csütörtökinél az idei Australian Openen: Nisikori Kei a Margaret Court Arenában, Milos Raonic a centerpályán, a Rod Laver Arenában jutott tovább elképesztően izgalmas mérkőzésen – a negyedik játéknapon új rekord született, 50 877 fizető néző lépett be a Melbourne Parkba.

A 8. kiemelt japán magabiztosan kezdte a mérkőzést a horvát adogatókirály, Ivo Karlovic ellen, és úgy tűnt, simán behúzza a második körös összecsapást. Csakhogy a februárban majd a 40. (!) születésnapját ünneplő Karlovic nem adta fel, egyenlített a játszmákat tekintve, és miután az ötödikben eljutottak 6:6-ig, jöhetett az idén bevezetett szuperrövidítés, tíz nyert pontig. Ebben aztán folyamatosan változtak az erőviszonyok, de az utolsó néhány labdamenetben Nisikori volt a pontosabb, így ő jutott tovább.

Nem tudom, mit mondjak. Ütött ötvenkilenc ászt, én annyit egy év alatt szoktam. Nagyon tisztelem Ivót, fantasztikus, hogy milyen teniszező, mekkora szíve van. Szerencsésnek érzem magam, hogy továbbjutottam. Néha úgy tűnt, mintha hazai pályán teniszeztem volna, sok ázsiai szurkolt nekem a lelátón. Egyre többen szeretik a teniszt arrafelé, ez ilyenkor is látszik” – mondta Nisikori a sajtótájékoztatón.

A délután másik szenzációs meccsén Raonic és a svájci Stan Wawrinka döntötte el végletekig kiélezett összecsapáson a továbbjutás kérdését. Az első játszmát utóbbi, a másik hármat viszont a kanadai húzta be, mindegyik szett a rövidítésig tartott, 6:7, 7:6, 7:6, 7:6 lett a vége. Négy órát töltöttek a pályán, a közönség pedig minden percét imádta a találkozónak, hiszen a remek adogatójátékok mellett látványos labdameneteket és nagy izgalmakat szolgáltatott a két klasszis.

A világelső Simona Halep a vártnál nagyobb csatában jutott be a harmadik fordulóba az ausztrál nyílt teniszbajnokságon. Az idén hátsérülés után visszatért román játékos – aki tavaly döntőt vívott Melbourne-ben – három szettre kényszerült a világranglistán 37. amerikai Sofia Kenin ellen. A 27 éves Halepre a 32 között a hétszeres Grand Slam-győztes Venus Williams vár.

A férfiaknál a hetedik helyen kiemelt Dominic Thiem a harmadik szettben feladta meccsét a hazai közönség előtt szabadkártyával szereplő Alexei Popyrin ellen, aki 149. az ATP-rangsorban. A tavalyi Roland Garroson döntős osztrák éjjel 2 órakor fejezte be első fordulós mérkőzését, a csütörtöki találkozó során ápolást is kért, és csalódottságában össze is törte az ütőjét.

A 29. kiemelt francia Gilles Simon négy meccslabdáról kapott ki a 155. helyen álló ausztrál Alex Bolttól 4 óra 7 perc alatt.

Az első kiemelt Novak Djokovics második mérkőzését is szettveszteség nélkül hozta, bár a szebb napokat is megélt Jo-Wilfried Tsonga jobban megdolgoztatta, mint első fordulóbeli ellenfele. A világranglistán korábban 5., jelenleg 177. francia 129 perc alatt kapott ki a szerb klasszistól.

Alexander Zverev maratoni mérkőzésen múlta felül Jérémy Chardyt, aminek az utánuk következő Garbine Muguruza és Konta Johanna itta meg a levét: a meccsük helyi idő szerint éjjel fél egykor kezdődött, és negyed négykor ért véget!

AUSTRALIAN OPEN, MELBOURNE (60 000 000 ausztrál dollár, kemény pálya)