367.36
bux:
0
2024. április 24. szerda György
A gólszerző Orbán Willi (j) és Kalmár Zsolt a labdarúgó Nemzetek Ligájában játszott Magyarország - Észtország mérkőzésen a budapesti Groupama Arénában 2018. november 15-én.
Nyitókép: Illyés Tibor

Kétgólos győzelem egy szerény tudású rivális ellen

A magyar labdarúgó-válogatott mindkét félidőben egy-egy fejes gólt szerezve 2-0-ra megnyerte az észtek elleni hazai mérkőzését a Nemzetek Ligájában. Miután a görögök is nyertek a finnek ellen, a magyar csapat maradt a harmadik helyen.

A kezdőcsapat: Dibusz – Baráth, Orbán, Kádár, Korhut – Nagy Á., Pátkai – Nagy D., Kalmár, Kovács – Szalai

Az 5. percben Vihmann révén az észtek kerültek helyzetbe, hat méteres fejesét Dibusz óriási bravúrral védte.

Vezet a magyar csapat, a 8. percben Kalmár Zsolt szöglete után Willi Orbán erős fejessel bevette az észtek kapuját.

A 12. percben Aksalu kapus hibája után Nagy Dominik az üres kapura lőhetett, de a kapus visszaért.

A magyar csapat aktívan játszott, kapura menő kísérletei is akadtak, de kevésben volt gólveszély. Feltűnő volt, hogy Szalai Ádámot alig-alig tudták megjátszani a középpáláysok, akik rengeteget dolgoztak, de nagy hibaszázalékkal.

Baráth beadása után Nagy Dominik kapáslövése Szalairól pattant ki.

Nagy Ádám, Nagy Dominik és Kalmár Zsolt alkotta 2015-ben a junior-világbajnokságon Bernd Storck junior-válogatottjának középpályás sorát.

Nagy Dominiknak akadt egy helyzete a hajrában éppen úgy, mint Tallinban, Aksalu szépen leért a rövid sarokra.

Egygólos magyar vezetéssel zárult az első félidő.

Hasonlóan kezdődött a második félidő, mint az első: Kalmár szabadrúgását Orbán fejelte kapura. Aksalu éppen olyan nagy bravúrral védett abban a kapuban, mint egy órával korábban Dibusz.

Csere: Dzsudzsák Balázs a pályán, 97. válogatottságát érte el. Nagy Dominik ment le.

A 68. percben Nagy Ádám belelépett egy labdába, a kapu fölé pörgött a labda, majd onnan visszafelé, ami becsapta a rosszul kimozduló kapust, Szalai Ádám pedig nagyon magasra felugorva az üres kapuba fejelt, 2-0.

Az utolsó tíz percre Kalmár Zsolt helyett Kleinheisler László állt be.

Dzsudzsák Balázs lövése volt az utolsó gólszerzési lehetőség.

Vége a mérkőzésnek.

Címlapról ajánljuk
Már a választók egyharmada sem szavazna a német koalícióra

Eddig sem szárnyalt a német koalíció az elmúlt egy évben végzett felmérések szerint, de most tovább csökkent a kormánypártok támogatottsága. A romló gazdasági helyzet és az ezzel kapcsolatos heves koalíciós viták szinte napról napra ássák alá a kormány népszerűségét.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.24. szerda, 18:00
Isépy Tamás a Századvég makrogazdasági üzletág vezetője
Madár István a Portfolio vezető elemzője
Átszakadt az ukrajnai frontvonal, Harkiv elleni offenzíva készül - Híreink az ukrajnai háborúról szerdán

Átszakadt a frontvonal az Ocseretine-Sztyepove szektorban, lehet, hogy az oroszoknak be se kell venniük Vuhledárt, hanem egyszerűen megkerülik. Az Egyesült Államok 1 milliárd dollár értékű, azonnali fegyvertranszfert készített elő Ukrajnának, a csomag már csak a szenátus, illetve az elnök aláírására vár. Ukrán és amerikai források szerint az orosz nyári offenzíva egyik fő célja Harkiv elfoglalása lesz. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború eseményeivel.