PL: Özil remekelt, gyönyörű gólokkal fordított az Arsenal

Vágólapra másolva!
2018.10.22. 22:50
null
A két gólszerző, Özil és Aubameyang öröme, a háttérben Iwobi a mennyekben (Fotó: AFP)
Az Arsenal kapta az első gólt, de végül a három találatban is kulcsszerepet játszó Mesut Özil vezérletével 3–1-re megverte vendégét, a Leicester Cityt az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 9. fordulójának hétfő késő esti mérkőzésén. A balsikerű idényrajtot követő „ágyús” győzelmi széria immár tíz találkozót számlál (hét bajnoki, két Európa-liga-, egy ligakupa-meccs).

Mozgalmasan kezdődött a mérkőzés, és bár az Arsenal birtokolta többet a labdát, a Leicester támadott veszélyesebben. Jól jellemzi a vendégek lendületét, hogy az Arsenal védője, Rob Holding egy percen belül kétszer is kellemetlen helyzetbe került: előbb Kelechi Iheanacho elkerülhetetlen visszahúzásáért sárga lapot kapott, majd kézzel ért a labdához a 16-oson belül – utóbbit megúszta, a leicesteriek heves reklamálása ellenére Chris Kavanagh nem ítélt büntetőt.

Harry Maguire fejesében is volt veszély, Bernd Leno remek védéssel akkor még megmentette az „ágyúsokat”, ám a 31. percben már neki sem volt esélye – a bal oldalon megiramodó Ben Chilwell lapos beadása után a labda az őt üldöző Héctor Bellerínen úgy pattant meg, hogy az eldőlő kapus nem védhette. (0–1)

ARSENAL–LEICESTER 0–1, BELLERÍN (ÖNGÓL)

S amennyire megdolgozott a vezetésért Claude Puel alakulata, ugyanannyira törvényszerűen eredményezett gólt a fokozódó Arsenal-nyomás: a sérülése után a kezdőbe csapatkapitányi karszalaggal visszatérő Mesut Özil dobta támadásba a jobb oldalon robogó Bellerínt, majd a visszakapott labdát egyből a jobb alsó sarokba vágta. (1–1)

Egy kis stat: Mesut Özil három gólt szerzett a legutóbbi négy PL-mérkőzésén – a megelőző három találatához 22 bajnoki meccs kellett. Ez volt egyébként a 30. gólja a Premier League-ben, és immár osztozik Jürgen Klinsmann-nal a leggólerősebb német PL-játékos címen. Gracenote

ARSENAL–LEICESTER 1–1, ÖZIL

A londoniak gyorsan dűlőre akarták vinni a dolgot, megpörgették a második játékrész elejét – de kis híján újra vezetést szerzett a Leicester: James Maddison szögletét követően Wilfred Ndidi fejesét a kapufa mentette.

Unay Emery kettős cseréről határozott – és egyik új embere hat percen belül két gólt vágott! Pierre-Emerick Aubameyang előbb egy Özil, Bellerín összjáték végére tette ki a pontot közeli lövéssel (2–1), majd egy káprázatos csiki-csuki végén, Özil passzából talált be közvetlen közelről. (3–1)

Egy kis stat: Pierre-Emerick Aubameyang 21 Arsenal-gólban volt benne 22 Premier League-mérkőzésén (16 gól, 5 gólpassz). Opta

ARSENAL–LEICESTER 2–1, AUBAMEYANG

ARSENAL–LEICESTER 3–1, AUBAMEYANG

Ebben a Premier League-idényben az Arsenalnak már hat olyan gólja van, amelyet cserejátékos szerzett (egyik csapatnak sincs több), és a tíz tétmérkőzést számláló győzelmi sorozat is megér egy megjegyzést: az „ágyusok" a 2007-ben elkönyvelt 12-es széria óta egyetlenegyszer sem nyertek meg ilyen sok egymást követő tétmeccset.

ANGOL PREMIER LEAGUE
9. FORDULÓ, hétfői mérkőzés

Arsenal–Leicester City 31
(Özil 45., Aubameyang 63., 66., ill. Bellerín 31. – öngól)

A FORDULÓ KORÁBBI EREDMÉNYEI
Huddersfield Town–Liverpool 0–1 (Szalah 24.)
AFC Bournemouth–Southampton 0–0
Cardiff City–Fulham 4–2 (J. Murphy 15., B. Reid 20., Paterson 65., Harris 88., ill. Schürrle 11., Sessegnon 34.)
Manchester City–Burnley 5–0 (Agüero 17., B. Silva 55., Fernandinho 56., Mahrez 83., Sané 90.)
Newcastle United–Brighton & Hove Albion 0–1 (Kajal 29.)
West Ham United–Tottenham Hotspur 0–1 (Lamela 44.)
Wolverhampton Wanderers–Watford 0–2 (Capoue 20., R. Pereyra 21.)
Chelsea–Manchester United 2–2 (Rüdiger 21., Barkley 96., ill. Martial 55., 73.)
Everton–Crystal Palace 2–0 (Calvert-Lewin 87., Cenk Tosun 89.)