Nyögvenyelős Real-győzelem füttyszókísérettel

Vágólapra másolva!
2018.09.22. 20:33
null
A Real Madrid egy góllal győzte le az Espanyolt (Fotó: AFP)
Nem túl meggyőző játékkal ugyan, de győzött a Real Madrid a spanyol labdarúgó-bajnokság, a La Liga 5. fordulójában a masszív Espanyol ellen. A hazai szurkolók a játékkal elégedetlenek voltak, de a három pontnak örülhettek.

A MECCS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA LEHET ELOLVASNI.

ÖSSZEFOGLALÓ

A bilbaói döntetlen és a Roma elleni meggyőző BL-győzelem után az volt a kérdés, melyik arcát mutatja az utóbbi időben masszív gárdának mutatkozó Espanyol ellen a Real Madrid. Julen Lopetegui ígéretéhez híven változtatott, öt helyen is módosult a kezdőcsapat a Roma ellen látotthoz képest. Gareth Bale és Marcelo a kispadon ült, Kroos még ott sem.

Bátran kezdett az Espanyol, és a hazai szurkolók ereiben alaposan meghűlt a vér, amikor azt látták, hogy a 15. percben Piatti óriási helyzetet hibázik el. Ehhez képest a kedvenceik kényelmesen passzolgattak, és jó félórán keresztül nagyobb helyzet nélkül játszottak. Ez aztán majdnem megbosszulta magát, mert a 36. percben Courtois-nak kellett nagyot védeni Hernán Pérez lövése után.

Ez ébresztőnek bizonyult, mert az utolsó tíz percet megnyomta a Real, s bár kissé váratlanul és szerencsével, de a vezetést is megszerezte. A 41. percben egy bűn rossz lövés lepattant egy védőről, éppen Asensio elé, aki 14 méterről, kissé jobbról olyan jól eltalálta ballal a labdát, hogy az a bal sarokban kötött ki. Először úgy tűnt, les volt, ám a videobíró is megnézte az esetet, és kimutatta, hogy nem, így hát előnybe került a hazai csapat. 1–0

A játékrész végére beszorultak a barcelonaiak, de több gól már nem esett.

A második félidő első negyedóráját nagyon megnyomta a Real Madrid, talán egyetlen Espanyol-szurkoló sem tudja, hogyan úszták meg, hiszen Modric és Isco is gólt szerezhetett volna.

Kettőt is cserélt a vendégek edzője, és ez a húzás bejött. Fokozatosan feljött az Espanyol, és egyre többször veszélyeztetett, sőt Borja Iglesias a 65. percben egyenlíthetett is volna, ám átemelését a léc mentette.

Úgy tűnt, az utolsó 25 percet valahogy túl akarja élni a Real, Sergio Ramos valóban veszélyes fejesén kívül nem nagyon veszélyeztetett, az Espanyol viszont felbátorodott, és megpróbált kiegyenlíteni. A madridi drukkerek fütyültek, de legalább a három pontnak örülhettek, és most ez volt a legfontosabb. 1–0

SPANYOL LA LIGA

5. FORDULÓ
Getafe–Atlético Madrid 0–2 (Soria 14. – öngól, Lemar 60.)
Huesca–Real Soceidad 0–1 (Merino 64.)

Rayo Vallcano–Deportivo Alavés 1–5 (De Tomás 30., ill. X. Navarro 8., Ibai Gómez 34., 76., Calleri 56., Burgui 95.)

Celta Vigo–Valladolid 3–3 (Aspas 5., 54., Maxi Gómez 9., ill. Plano 39., Enes Ünal 65., Leonardo Suárez 94.)
Eibar–Leganés 1–0 (Kike 52.)
Real Madrid–Espanyol 1–0 (Asensio 41.)