Sego kapus gólja is kellett a nehéz szegedi győzelemhez

Vágólapra másolva!
2018.09.16. 19:50
null
Gaber szokása szerint védőmunkájával járult hozzá a sikerhez (Fotó: EHF Champions League/Twitter)
A magyar bajnok Mol-Pick Szeged a horvát PPD Zagreb eszéki ideiglenes albérletében kezdte meg a szereplését a férfi kézilabda Bajnokok Ligája 2018–2019-es szezonjában, és nagyon nehéz győzelmet aratva nyert 24–23-ra.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 1. FORDULÓ
B-CSOPORT
PPD ZAGREB (horvát)–MOL-PICK SZEGED 23–24 (12–9)
Eszék,
2000 néző. V: Mazeika, Gatelis (litvánok)
ZAGREB: Kastelic – HORVAT 8 (3), Srsen 1, Susnja 2, Qerimi 1, Jotic 2, Bicanic 1. Csere: Jovic (kapus), Kontrec, BOZIC PAVLETIC 3, Buric 3, Potocnik 1, Mrakovica, Mandic 1, Ravnic. Edző: Lino Cervar
SZEGED: SEGO 1 – Sostaric, Maqueda 3, Blazevic, BÁNHIDI 5, KÄLLMANN 6, Bombac. Csere: Alilovic (kapus), Zsitnyikov, Gaber, Sigurmannsson 2 (2), Canellas, BODÓ 5, Balogh Zs. 2, Rodríguez. Edző: Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 11. p.: 4–4. 15. p.: 6–4. 21. p.: 8–6. 26. p.: 9–9. 37. p.: 13–15. 44. p.: 17–16. 47. p.: 18–19. 50. p.: 19–20. 52. p.: 20–22. 57. p.: 22–23
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 2/2
MESTERMÉRLEG
Lino Cervar:
– Csak dicsérni tudom együttesemet, amely megérdemelt volna két, de legalább egy pontot. A hajrában elkövetett hibáink miatt nem örülhetünk. Fiatal játékosainkra szép és sikeres jövő vár, ha így folytatják.
Carlos Pastor: – A legfontosabb a győzelem, ezt sosem kell megmagyarázni. Azt viszont nem tagadhatom, hogy sok hibával játszottunk, és ezzel megnehezítettük saját dolgunkat. Főleg a támadójátékunkon kell javítani, de a védekezésünk is jobb lesz.

ÖSSZEFOGLALÓ

Rengeteg hibával kezdett mindkét csapat, az első percekben ritka sok labdaeladás és technikai hiba borzolta a kedélyeket. A hazaiak szedték össze magukat hamarabb, és szerezték meg a vezetést, a Szeged Källman révén még egyenlített, ám a későbbiekben folyamatosan egygólos hátrányban volt, futott az eredmény után.

Kétszer is előfordult hosszabb gólcsendjük Juan Carlos Pastor tanítványainak, előbb a 16. és a 21. perc között nem találtak be, majd a 25. perctől a szünet kezdetét jelző dudaszóig. Nem csak emiatt, de a a félidő végét alaposan elszúrták a vendégek, így háromgólos hátrányban fordulhattak (12–9).

A második félidőre viszont egészen más Szeged érkezett ki, és Bodó Richard vezérletével – két góljával Bánhidinek kiosztott gólpasszával – sikerült kijavítania az előzőekben taglalt elrontott hajrát.

A vezetést egyébként az első félidőben pályára nem lépő Balogh Zsolt lövésével sikerült először megszerezni, 13–13-nál lőtte első gólját a válogatott átlövő. Rögtön utána az egész meccsen jól védő kapus, Marin Sego is betalált, egyik védése után dobott üres kapuba gólt – ez a veszélye, ha egy csapat állandóan leviszi a kapusát támadáskor, és a Zágráb pont ezt csinálta.

A szünet utáni első 12 percben mindössze két gólt kapott a Szeged, majd újabb hullámvölgy került, és három perc alatt kapott további hármat, amivel ismét a zágrábiaké lett az előny.

De nem sokáig, a PPD negyedórával a vége előtt vezetett utoljára, 18–17-re, onnantól Källman hatodik, utolsó góljával 18–19-re módosította az állást, és a hazaiak már nem kerültek előnybe. Noha a hajrá percei így is izgalmasak voltak, a szegedi csapatnak sikerült megnyernie a találkozót, amely egyáltalán nem volt könnyű, s erről talán leginkább a Szeged tehet, az első félidőben mutatott teljesítményével. 23–24

PERCRŐL PERCRE

Nagyon nehezen, de végül győzött a Szeged! Hamarosan jövünk az összefoglalóval!

60. perc: Pastor is időt kér. 10 másodperc van hátra. Egész pályás letámadással próbálkozik a Zágráb, sikertelenül, vége! 23–24

60. perc: Sego véd! Ravnic lőtt rosszul a szélről.

60. perc: Kapus nélkül a horvátok, hét a hat ellen támadnak.

60. perc: 38 másodperc van hátra.

60. perc: Cervar időt kér.

59. perc: Balogh fölé lőtt, de már belefújtak a bírók. Végül már-már passzív volt, amikor Bodó bezúdította átlövésből. 23–24

58. perc: Bozic-Pavletic a jobb szélről eredményes, 23–23.

58. perc: Bombac végre egy jó passzal jelentkezik, Bánhidi meg nem hibázik ziccerből, 22–23.

57. perc: Türelemmel végigjátszott támadás végén Jotic bejátszása után Susnja egyenléít, 22–22

56. perc: Sego próbálkozott megint üres kapura, mellé...

55. perc: Bodó két lábról felugorva csúnyán fölé.

54. perc: Jovic helyett Kastelic a horvátok kapujában a hajrára. Nálunk meg Alilovic érkezik Horvat hetesére, de nem tud védeni, 21–22.

53. perc: Balogh lő fontos gólt, méterről egy csel után, 20–22.

52. perc: Querimi talpról... nagy gól, 20–20. Balogh pattintott passza után Bánhidi beállóból, 20–21.

51. perc: Sostaric a jobb szélről, beállnak neki a zágrábiak, de a bírók sípja néma marad...

50. perc: Sego próbált újabb egészpályás gólt szerezni üres kapura, de a visszafutó Srsen elcsípte a labdát, nincs gól, van viszont időkérés.

49. perc: Bánhidi birkózza be a 20. szegedi gólt, ráadásul még ki is állítják két percre Susnját.

48. perc: Maquedába mennek bele, mire a bírók kiszórják Gabert két percre. Bicanic meg bedobja első gólját. 19–19

47. perc: Jotic lövése után Sego véd, és indít, Källmann pedig az üres kapuba dob, újra vezet a Szeged! 18–19

46. perc: Bodó harcolt ki hetest Horvattal szemben, amit Sigurmannsson váltott gólra, 18–18.

45. perc: Kallman egyenlít, aztán Horvat szerzi meg a hetedik gólját...18–17.

44. perc: Bombac szórta el a labdát, Bozic-Pavletic büntetett a támadás végén, 17–16.

43. perc: Nagy kár ezért is, mert pillanatok alatt semmivé lett a szünet után felépített előny.

42. perc: Potocnik meg egyenlít, 16–16.

41. perc: Buric törte meg a gólcsendet, 15–16

41. perc: Blazevic kapott két percet.

40. perc: Jotic lövését védi Sego, a túloldalon meg Sostaric lőtte telibe Jovicot.

39. perc: Bodó góllal büntet, 14–16

38. perc: Áll a bál! Kontrec csapta fültövön Bodót, amiért előbb két percet aztán piros lapot kapott. Kellett egy kis idő, mire lenyugodtak az indulatok.

38. perc: Horvat a szélről, 14–15

37. perc: Ollé, micsoda kapusgól! Sego egy védése után a saját térfeléről talál be az üres kapuba, 13–15.

36. perc: Susnja is elhibázza a lövését. Balogh viszont nem, és először vezet a Szeged! 13–14!

36. perc: Cervar időt kért.

35. perc: Ott van! Bombac remek labdáját Källmann vágja be, 13–13!

34. perc: Srsen lövése rossz, egyenlíthet a Szeged.

33. perc: Itt a válasz: hazai lépéshiba után Bodó passzából Bánhidi eredményes, 13–12

32. perc: Bodón kívül más nem akar dobni? Megint eredményes volt, 13–11.

32. perc: Mandic első góljával 13–10.

31. perc: Bodó gyorsan farag a hátrányból, 12–10.

31. perc: Itt a második félidő, a Szegednél először a pályán Balogh Zsolt.

30. perc: Ez a vége az első félidőnek. Nagy kár a végéért.

30. perc: Jaj, sikerül elszórni a végén a labdát, öt perce nem lőtt gólt a Szeged, ráadásul a végén Bozic-Pavletic a szélről cunderezik egyet, 12–9

30 perc: Maqueda lökött nagyot emberén, hetes. Horvat belőtte. 11–9.

29. perc: Kastelic kifogja Maqueda újabb lövését. Aztán mehet le pacsizni, a horvátok egy ideje már klapus nélkül támadnak.

28. perc: Buric beállóból eredményes, második gólja. 10–9.

28. perc: Bodó lő passzívnál, de belefújnak, Gaber szabálytalankodott.

27. perc: Maqueda! Sego jó védése után a saját térfeléről talál be, Kastelic lent volt a padnál, s még nem ért vissza, 9–9.

26. perc: Zágrábi időkérés. Lino Cervar komolyan úgy néz ki, mint valami helyi érdekű Woody Allen. Főleg, ha ideges, mint most.

25. perc: Nálunk sem hamarkodják el a passzív jelzést. Végül Bodó lő talpról, Kastelic kifogta.

24. perc: Nagyon türelmesek a horávtokkal a bírók,bő 40 másodpercig nem jeleztek passzívat, aztán feltartásnak fújták Buric belemenését. Végül Gaber és Maqueda labdaszerzése után Sostaric harcolt ki szabaddobást a túloldalon.

23. perc: Maqueda gyorsan válaszolt, 9–8.

23. perc: Sigurmannsson tette pályán kívülre Bozic-Pevleticot, hetes. Teljesen fölösleges volt a szélen, az alapvonalnál szabálytalankodni. A hetest Horvat bevágta, 9–7

22. perc: Na, csak megvan Maqueda első gólja. 8–7.

21. perc: Szegedi időkérés.

21. perc: Horvat a jobb szélről a hosszú felsőbe, 8–6.

21. perc: Gaber kapott sárgát.

20. perc: Bombac bombáz, Kastelic kivédi. Kár, mert volt benne kraft, jó lövés volt, csak középre ment.

19. perc: Maqueda szerzi vissza saját labdáját, lőni próbál, szabaddobást harcol ki.

18. perc: Buric kap jó bejátszást Qerimitől, be is vágja beállóból, 7–6!

17. perc: Bánhidi kap két percet.

17. perc: Susnja felejtkezik el visszafáradni védekezni, Källman köszöni szépen, és újabb ziccerből eredményes, 6–6.

16. perc: Maquedát egy támadáson belül kétszer is blokkolják. Aztán Bánhidi csinál helyet Bodónak, aki a szélről talál be, 6–5.

15. perc: Remek bejátszás után Susnja beállóból eredményes, 6–4.

14. perc: Jotic második gólja – előnyből az első, 5–4.

13. perc: Blazevic az előbb sárgát kapott, így most járt neki a két perc.

13. perc: Bombac lövését fogta Kastelic

12. perc: Bombac remek passza után Bánhidi egyenlít, 4–4.

11. perc: Horvat a szélről visszahúzza a rövidre, 4–3.

10. perc: Sigurmannsson egyenlít hetesből. Bombac harcolta ki, 3–3.

9. perc: Jotic állítja vissza a hazai vezetést, 3–2

8. perc: Källmann lő újabb gólt, előnyből. Maqueda labdaszerzése után talál be az üresen hagyott kapuba, 2–2!

7. perc: Kontrec kap két percet, Bombacot húzta vissza nyakánál fogva.

6. perc: Qerimi, majd Srsen is ront egy lövést.

5. perc: Zlatko Horvat ziccerből szerzi a második hazai gólt, 2–1.

5. perc: Továbbra is rengeteg a labdaeladás és technikai hiba...

4. perc: Källmann szerzi az első szegedi BL-gólt: Zsitnyikov lepassza után a szélről eredményes, 1–1.

3. perc: Kontrec kapott sárgát, Maquedát takarította el lövés közben.

2. perc: Egy eladott labda itt, egy ott, plusz egy Sego-védés. Srsen lövésénél már tehetetlen, 1–0

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés. A horvátoké az első támadás.

Bemutatták a játékosokat, BL-himnusz,

A bemelegítésen már túl vannak a csapatok, lassan érkeznek az arénába, ahol egyébként közel 300 szegedi néző is helyet foglal.

A kezdésig ajánljuk magunkat, íme beharangozónk az idei BL-szezon elé.

Nem tévedés, a mérkőzést valóban Eszéken játsszák, miután a zágrábiak otthonában éppen kiállítást rendeznek.

Az RK PPD Zagreb a horvát férfi kézilabda-bajnokság aranyérmeseként van ott a BL-ben, míg a Szeged a magyar bajnoki aranyérmes. A nyáron alaposan átalakult a zágrábi csapat, mivel három klasszisa visszavonult, valamint többen eligazoltak, illetve edzőváltáson is átesett a klub. A legendás Lino Cervart harmadszor nevezték ki a zágrábiak élére.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a PPD Zagreb–Mol-Pick Szeged mérkőzés a férfi kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjának 1. fordulójából. Tartsanak velünk!