Behódoltak az esélyesebb franciák Debrecenben

civishir.hu | 2023. 10. 28. | 17:40:00
Újabb győzelmet aratott a BL-ben a DVSC.
A győztes debreceni csapat tagjai ünnepelnek a kézilabda női Bajnokok Ligája csoportkörének 6. fordulójában játszott DVSC Schaeffler-Brest Bretagne mérkőzés után a debreceni Hódos Imre rendezvénycsarnokban. (Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt)

31-24-re legyőzte a DVSC Schaeffler a Brest Bretagne együttesét a női Bajnokok Ligája 6. fordulójának október 28-i játéknapján. Az idény eddig talán legjobb védezése vezetett az esélyesebb franciák legyőzéséhez, és ami a legjobb, a Lokinál nem egyszerűen az „ászok” hozták ezt a győzelmet, hanem csapatszinten is remekül működött a debreceni gárda.

A Loki a Gabriel – Töpfner, Hámori, Füzi-Tóvizi, Jovovics, Vámos P., Petrus hetessel kezdett, Planéta Szimonetta és Vámos Míra betegség miatt kényszerült kihagyni a találkozót. Jó védekezés után a Lokié volt az első gól, büntetőből Töpfner volt eredményes. Öt perc utcán 3-2-re vezetettek a hazaiak, a Bresttől az orosz Maslova átlövésére nem volt ellenszer, míg Töpfner a harmadik találatánál résen volt a kipattanóra.

A mi franciánk, Gabriel fogott hetest a 7. percben, előtte Jovovics szedett össze könnyelmű 2 percet, miután már esélye sem volt megállítani az ellenfél ziccerét. Vámos Petra ugrott neki a falnak eredményesen a 10. percben, 6-4-et mutatott ekkor az eredményjelző. Bele-belehibázott a támadásaiba a remek erőkből álló ellenfél, de az is egyértelmű volt, hogy csak kiváló teljesítménnyel lehet esély a győzelemre.

A 13. percen Füzi-Tóvizi fordult kapura eredményesen, de megint nagyon gyorsan szépített a Brest, sőt a 15. percben az egyenlítettek is a franciák egy újabb büntetőből (8-8). A 188 centiméteres Maslova meg-megverte a Loki védelmét, szerencsére a másik oldalon ezt Hámori is elmondhatta magáról. A 18. percben Kácsor szerzett újabb átlövésgólt, 11-10, de ezúttal sem sikerült tovább építeni az előnyt.

A 22. percben a vendégek támadhattak a vezetés megszerzéséért, Bartutolic védett, a kontrából Csernyányszki vihette a labdát, de támadóhiba miatt belefújtak a góljába. Szilágyi Zoltán reklamált – sárga. Helyzetek maradtak ki itt és ott is, végül Foppa a 26. perc végén 12-13-ra módosított. Vámos nagyon gyorsan egalizált, majd a 28. percben talpról lőtt Filter kapujába. Maslova a hatodik gólját szerezte a 29. percben, Jovovics képtelen volt tartani a termetes oroszt, 14-14. Tíz másodperccel a félidő vége előtt Petrus fejezte be higgadtan a ziccerét, az egygólos vezetés megmaradt, mert Barbosa bombája a kapufán csattant a legvégén. 15-14-el mentek szünetre a csapatok.

Technikailag is hibátlan félidő

Bő perc alatt egy-egy gól esett mindkét oldalon, majd Kácsor lökete csorgott le a francia sáncról. Maslova irgalmatlanul kilőtte a bal alsót, 16-16, a vezetést Petrus vette vissza a 35. percben. Nagy elánnal támadtak a csapatok, Vámos villant ismét, egymaga rohanta le a felálló hatosfalat – 18-17. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, amikor a 39. percben Hámori előtt váratlanul megnyílt a tér, a hetek óta remek formában kézilabdázó belső játékos nem hezitált, 20-18! A franciák újabb lövése szállt fölé, a kontrát Jovovics vitte gólig, ezzel végre sikerült jelentősebb előnyre szert tenni! A 42. percben Petrus irgalmatlan nagy gólt ragasztott egy passzívba fordult támadás végén, és hogy még nagyobb legyen az öröm Jovovics is beragasztott egyet a vendégek kapujába (45. perc, 23-19). Gödörbe került a Brest, nem érződött rajtuk az a harcosság, amit egy BL-mérkőzés megkövetel.

Bartulovic hathatós közreműködésével tartotta a Loki a 4-5 gólos különbséget, a bal szélen Petrust nem tudták tartani. Az utolsó öt percre is az ő nagyszerű megmodulásával fordult rá a DVSC, 29-24, nem lehetett más cél, mint ennek a biztos előnynek a megtartása. Csernyánszki használta ki, hogy a Brest öt plusz egyes védekezésre állt át Vámos miatt, a saját nevelésű játékos egy csellel elküldte a védőt, 30-24. Az utolsó percekre Maslova is visszaesett, avagy Bartulovic a remek debreceni védekezést meghálálva sorra védte az ellenfél próbálkozásait.

Senki által sem várt arányú győzelmet aratott a DVSC, mindenek előtt a második játékrészben mutatott védekezésének köszönhetően, és mert nem adtak lehetőséget a Brestnek könnyű gólokra. Ezzel hatodik meccsén a harmadik győzelmét sikerült megszereznie a piros-fehér klubnak.

KÉZILABDA
NŐI BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
6. FORDULÓ
A-CSOPORT
DVSC SCHAEFFLER–BREST BRETAGNE HANDBALL (francia) 31–24 (15–14)
Debrecen, 1500 néző. V: I. Covalcius, A. Covalciuc (moldávok).
DEBRECEN: Gabriel – TÖPFNER 7 (5), HÁMORI K. 3, FÜZI-TÓVIZI 1, JOVOVICS 2, VÁMOS P. 6, PETRUS 5. Csere: BARTULOVIC (kapus), KÁCSOR 3, HAGGERTY 1, CSERNYÁNSZKI 3, Kelemen D., Grosch, E. Johansson. Edző: Szilágyi Zoltán
BREST: Filter – TOUBLANC 5 (1), MASZLOVA 9, J. Carlson 2, Foppa 3, Barbosa 4, Mauny 1. Csere: Foggea (kapus), Freriks, Faure, Jarrige, Delaye. Edző: Pablo Morel
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–2. 11. p.: 7–5. 18. p.: 10–10. 26. p.: 12–13. 36. p.: 18–18. 44. p.: 23–18. 51. p.: 26–21. 56. p.: 30–24. Kiállítások: 8, ill. 2 perc. Hétméteresek: 5/5, ill. 5/3