szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Jobb későn, mint soha – mondhatnánk arra a hírre, hogy a Google végre megold egy régóta fennálló, az androidosok számára igencsak kellemetlen problémát, amely a telefon sötétben történő feloldásával kapcsolatos.

Ha ön androidos telefont használ, akkor valószínűleg megtapasztalta, hogy amennyiben sötét szobában (például éjszaka) oldja fel a készülékét, akkor a feléledő telefon kijelzőjének fényereje hirtelen elvakítja. Ennek az az oka, hogy az operációs rendszer nem veszi figyelembe a környezeti fényerőt a képernyő bekapcsolásakor. A kijelző fényereje ugyanarra a szintre van beállítva, mint ahogy a kikapcsoláskor volt. Az újrakalibrálás pedig csak a bekapcsolás után kezdődik – magyarázza az Android Police.

Szerencsére ez a kellemetlen jelenség hamarosan a múlté lesz, az Android jövőbeli kiadása véget vethet e problémának. Az ismert Android-elemző, Mishaal Rahman figyelt fel arra az Android 13 QPR2 forráskódjában, hogy a Google azon dolgozik, hogy az operációs rendszer a telefon fényerő-érzékelőjét használja a képernyő kezdeti fényerejének meghatározására, még akkor is, ha a telefon kijelzője ki van kapcsolva.

Ez tehát azt jelenti, hogy az androidos telefon folyamatosan figyelni tudja a környezeti fényt, és ehhez tudja majd igazítani a képernyő fényerejét, megakadályozva azt, hogy az elvakítsa a felhasználót, amikor egy sötét szobában felébreszti a készülékét.

Tényleg hasznos fejlesztésről van szó, és őszintén szólva kicsit érthetetlen, hogy miért nem orvosolták már évekkel ezelőtt ezt a gondot. Persze még mindig jobb későn, mint soha. Ami a frissítést illeti: egyelőre még csak az Android 13 QPR3 béta verziója érhető el, a stabil verzió valamikor júniusban jelenik meg.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.