Asztalitenisz Top 16: Majoros Bence és Imre Leila lett a jók legjobbja

Vágólapra másolva!
2022.12.07. 19:40
null
Majoros Bence a múlt héten a magyar bajnoki címet, most a Top 16-bajnokság aranyérmét szerezte meg (Fotó: Dömötör Csaba, archív)
Első számú férfijátékosunk a magyar bajnoki cím mellé a Top 16 aranyérmét is megszerezte, a nőknél pedig a döntőben a címvédő Bálint Bernadettet legyőző Imre Leila állhatott fel a dobogó tetejére.

Az esztendő utolsó hazai versenye, egyben az országos bajnokság után a második legrangosabb esemény, a Top 16-bajnokság legjobb nyolc versenyzője maradt talpon szerdára, az Ormai László Asztalitenisz-csarnokban. A nőknél a csoportkör meglepetésembere, a Statisztika fiatal játékosa Szosznyák Emma az egyenes kieséses szakaszban már nem tudta folytatni a keddi bravúros szereplését és a negyeddöntőben búcsúzott, miként a két héttel ezelőtti országos bajnokságon aranyérmet szerző Nagyváradi Mercédesznek is itt volt a végállomás. A 2020-as győztes – tavaly nem rendeztek Top 16-bajnokságot – Bálint Bernadett viszont most is a döntőig menetelt, a címvédés viszont nem sikerült, miután a tavalyi magyar bajnok Imre Leila nagy meccsen hét játszmában legyőzte.

A férfiaknál viszont tökéletesen bejött a papírforma, válogatottunk négy alapembere, Majoros Bence, Szudi Ádám, Ecseki Nándor és Lakatos Tamás jutott be a legjobb négy közé, s a keret „házi bajnokságát” végül az első helyen kiemelt Majoros nyerte meg, aki nagyszerű heteket zár, hiszen az országos bajnokság után a Top 16 aranyérmét is begyűjtötte.

TOP 16-BAJNOKSÁG

Férfiak. Elődöntő
Majoros Bence (Chartres TT, francia)–Ecseki Nándor (SPG Wels, osztrák) 4:2 (9, 8, 9, –8, –9, 9)
Szudi Ádám (SPO Rouen, francia)–Lakatos Tamás (Amiens STT, francia) 4:1 (–7, 5, 9, 2, 9).

Döntő
Majoros–Szudi 4:3 (8, –10, –9, –7, 6, 8, 16)

Nők. Elődöntő
Imre Leila (Budapesti Erdért SE)–Hartbrich Leonie (SV Böblingen, német) 4:2 (5, –10, –8, 5, 9, 11)
Bálint Bernadett–CSM Victoria Carei, romániai)–Tanács Nóra (Ambrus Asztalitenisz Akadémia) 4:0 (7, 9, 2, 5)