Balázs nagyon kikapott Bautistától első wimbledoni főtáblás meccsén

Vágólapra másolva!
2022.06.28. 18:35
null
Balázs bemutatkozott Wimbledonban (Fotó: AFP)
Pályafutása első főtáblás wimbledoni mérkőzésén Balázs Attila három játszmában kikapott a Londonban zajló füves pályás Grand Slam-torna első fordulójában a 17. helyen kiemelt spanyol Roberto Bautistától, ezzel búcsúzott is a férfi egyestől.

TENISZ
WIMBLEDON, LONDON (füves pálya, 40 350 000 font)

1. FORDULÓ (a 64 közé jutásért)

FÉRFI EGYES
Roberto Bautista (spanyol, 17.)–Balázs Attila 6:1, 6:0, 6:3

Nem biztos, hogy érdemes hosszasan elidőzni a Roberto Bautista–Balázs Attila mérkőzés első két játszmájánál, azon túl, hogy rögzítjük a tényt: a világranglistán 20., Wimbledonban 17. helyen kiemelt spanyol különösebb megerőltetés nélkül 6:1, 6:0-s vezetésre tett szert.

Balázsnak sajnos nem nagyon jöttek be az ütései, az első játszmában csupán 12 pontot szerzett, első szervái alig 50 százalék fölött voltak jók, pontot meg még a felükből sem tudott nyerni – apropó: nyerő ütésből mindössze hármat tudott felmutatni a 24 perc alatt, de azért a végén egy játékot behúzott.

A második szettben fél óra alatt viszont még ez sem jött össze neki, igaz, a korábbinál kettővel több nyerőt ütött, s ennyivel több pontot is szerzett, de még ez is édeskevés egy GS-tornán az érvényesüléshez.

A harmadik játszmában viszont ehhez képest jelentősen feljavult Balázs játéka, adogatásaiból nagyobb százalékban csinált pontot, ám három labdamenetet egymás után egyszer sem tudott megnyerni – miközben Bautistának ez nem okozott gondot.

Balázs 3:3-ig jól tartotta magát – kis túlzással, ez a hat játék tovább tartott, mint az első játszma... –, ám utána megingott az adogatásával, és brékhátrányba került. Bautistának nem kellett sok: innen viszonylag gyorsan az utolsó két játékot is megnyerte, ezzel 6:3-ra elvitte a harmadik játszmát, egyúttal elvitte a mérkőzést.

Balázs pályafutása első főtáblás meccsét játszotta Wimbledonban, és karrierje során másodszor is kikapott Roberto Bautistától – sajnos most még jobban, mint két éve a Roland Garros negyeddöntőjében, ahol 6:3, 6:1, 6:2-re győzött a spanyol.

A további mai eredmények itt találhatók.

A modul betöltése eltarthat néhány másodpercig.