szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

A Nemzeti Filmintézet 96,1 millió forintos támogatást szavazott meg egy Bölöni László futballistáról szóló dokumentumfilmre, amelynek Szöllősi György, a Nemzeti Sport főszerkesztője lesz a szakértője.

Minden idők egyik legsikeresebb magyar labdarúgója és Románia egyik legnagyobb sportcsillaga, Bölöni László még sehol sem publikált önéletrajzát felhasználva, a Filmintézet 96,1 millió forintos gyártási támogatásával forog júliustól a Bölöni László – Egy legenda története című dokumentumfilm, közölte a Nemzeti Filmintézet.

A film Kollarik Tamás ötlete, Szabó Attila rendező és Kollarik Tamás forgatókönyve alapján készül, Szöllősi György szakértővel együttműködésben, producere Novák Tamás. Szöllősi a Fidesz hatalomra jutása óta a legfontosabb magyar sportújságíró lett, a Magyar Sportújságírók Szövetsége elnöke, a Nemzeti Sport főszerkesztője, a Puskás Intézet igazgatója, az újonnan indult, kormánypropagandát közvetítő Sportrádió tulajdonosa, aki nemrég a Facebookon is egy családját és Orbán Viktort ábrázoló családi fotót állított be borítóképnek. Szöllősi volt annak a Four Four Two nevű sportlapnak is a főszerkesztője, amelynek megszűnését a választás után, a Fidesz-propaganda pénznyelő gépezetének karcsúsításakor jelentették be.

A Filmintézet közleménye azt írja, „a filmben a mese valósággá válik”: a nehéz sorsú székely fiú a román kirakatcsapat a Steaua Bukarest és a román válogatott csapatkapitánya, majd szövetségi kapitánya lesz. Az alkotók bemutatják Bölöni László életútját, miközben „hihetetlen utazásra visznek térben és időben”: Székelyföldről Bukarestbe, a kommunista Romániából Nyugat-Európába és a falusi pályáról a Bajnokcsapatok Európa Kupájának – a mai Bajnokok Ligája elődje – döntőjébe.

Bölöni László mellett megszólalnak a román futball csillagai, a magyar pályatársak és európai legendák. Cristiano Ronaldo és Jenei Imre mellett Valentin Ceausescu, a román kommunista diktátor Nicolae Ceausescu fia is megjelenik a látványos, sok archív anyaggal dolgozó, soha nem publikált anyagokat is bemutató dokumentumfilmben.

Még több kultúra a Facebook-oldalunkon, kövessen minket: