La Liga: az Atlético Madrid 101 perces bajnokit nyert meg

Vágólapra másolva!
2022.01.22. 23:14
null
Luis Suárez üldözi Mario Hermosót a harmadik gól után (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 22. fordulójában az Atlético Madrid 3–2-re legyőzte a Valenciát.

Nem sokban különbözött egymástól az Atlético Madrid és a Valencia az első félidőben. A labdabirtoklásban nem volt nagy a differencia, és a kidolgozott helyzetek számában sem. Ám a legfontosabb mutatóban, a gólokban igen. A Valencia a 19 éves amerikai, Yunus Musah révén szerezte meg a vezetést, majd nem sokkal az első játékrész vége előtt Hugo Duro duplázta meg a vendégek előnyét.

A második félidőt már jobban megnyomta az Atlético, és a csereként beállt Matheus Cunha szépített a 64. percben. A madridiak egyre inkább átvették a kezdeményezést, de a Valencia remekül védekezett. Egészen a 90. perc végéig... Ekkor érkezett Ángel Correa, és egyenlített.

Sőt mivel a játékvezető hétperces hosszabbítást jelzett, a győzelem sem volt elképzelhetetlen. Bő két perc telt el a ráadásból, amikor Mario Hermoso megszerezte a vezetést a fővárosiaknak. A VAR-ral még megvizsgálták az esetet, de nem kellett megváltoztatni az ítélet.

A hosszabbítás végül jócskán meghaladta a jelzett hét percet, mert a játékvezető csak a 101. percben vetett véget a találkozónak, viszont így is az Atlético Madrid örülhetett a végén.

LA LIGA
22. FORDULÓ
Atlético Madrid–Valencia 3–2
(Cunha 64., Á. Correa 90., Hermoso 90+4., ill. Musah 25., Duro 44.)
Korábban
Sevilla–Celta Vigo 2–2 (Papu Gómez 71., Ó. Torres 74., ill. Cervi 37., Aspas 40.)
Levante–Cádiz 0–2 (Negredo 34., Salvi 74.)
Villarreal–Mallorca 3–0 (Russo 12. – öngól, Trigueros 34., Parejo 87.)

Vasárnap
14.00: Granada–Osasuna (Tv: Spíler2)
16.15: Real Madrid–Elche (Tv: Spíler2) – élőben az NSO-n!
18.30: Rayo Vallecano–Athletic Bilbao
18.30: Real Sociedad–Getafe (Tv: Spíler2)
21.00: Alavés–Barcelona (Tv: Spíler2) – élőben az NSO-n!

Pénteken játszották
Espanyol–Betis 1–4 (De Tomás 14., ill. Iglesias 31., 53. – az elsőt 11-esből, G. Rodríguez 36., Willian José 76.)