Triatlon-vb-sorozat - Bragmayer negyedik lett Hamburgban

Külföld, 2021.09.18

Bragmayer Zsanett a negyedik helyen végzett szombaton a triatlonosok világbajnoki-sorozatának hamburgi versenyén.

A tokiói olimpián 12. magyar triatlonos a verseny honlapja szerint 58:34 perc alatt teljesítette a 750 méter úszásból, 21 kilométer kerékpározásból és 5 kilométer futásból álló távot. Az újbudaiak versenyzője világkupán volt már dobogós, de vb-ken ez a legjobb eredménye. A 46 fős női mezőnyben elsőként a német Laura Lindemann (58:17 p) ért célba, megelőzve az új-zélandi Nicole van der Kaayt (58:21) és az amerikai Summer Rappaportot (58:26).

A férfiaknál az egyetlen magyar induló, Dévay Márk a 19. helyen végzett (53:49 perc) az 52 fős mezőnyben. Elsőként a német Tim Hellwig (53:08 p) zárt, szoros versenyben két francia, Paul Georgenthum (53:08) és Léo Bergere (53:09) előtt.

A hamburgi versenyt hagyományosan július elején rendezik, de a világjárvány miatt két hónapot csúszott. Viszont a 2021-es vb-sorozatba már nem számított bele, mert annak döntőjét augusztusban megrendezték, így ezzel a viadallal vette kezdetét a 2022-es kiírás.