A Győr végig vezetve nyert Ljubljanában a női kézi BL-ben

Vágólapra másolva!
2021.09.18. 17:49
null
Veronica Kristiansen is jól játszott (fotó: Dömötör Csaba)
A női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 2. fordulójában a Győri ETO Szlovéniába látogatott, és végig vezetve, biztosan győzte le a Krim Ljubljanát. A hazai csapat végig futott az eredmény után, és bár sokáig szorongatta az ETO-t, végül nem tudta megakadályozni az ötgólos vendéggyőzelmet.

KÉZILABDA
NŐI BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR 2. FORDULÓ
B-CSOPORT

RK KRIM MERCATOR LJUBLJANA (szlovén)–GYŐRI AUDI ETO KC 26–31 (12–13)
Ljubljana, 542 néző. Vezette: Jurinovic, Mrvica (horvátok).
KRIM:
Riszovics – Krepzs-Slezák 3 (2), SERCIEN-UGOLIN 5, Pineau 4, Cvijics 4, Lekics 3 (1), Svetik 2. Csere: Arenhart (kapus), Stanko 3, Van Kreij, Ljepoja 1, Posavec, Varagic 1. Edző: Uros Bregar
GYŐR: Silje Solberg – Lukács V. 3, RJU UN HI 7, V. KRISTIANSEN 7 (4), Pintea 2, Anne M. Hansen 2, SCHATZL NADINE 4. Csere: Glauser, Leynaud (kapusok), S. Oftedal 3, Blohm 1, Fodor Cs. 1, Háfra N. 1, Deszpotovics. Edző: Ambros Martín
Az eredmény alakulása. 9. perc: 1–6. 16. p.: 6–7. 21. p.: 8–9. 27. p.: 10–11. 34. p.: 13–17. 43. p.: 19–23. 51. p.: 23–28
Kiállítások: 0, ill. 2 perc
Hétméteresek: 6/3, ill. 4/4
MESTERMÉRLEG
Uros Bregar:
– Nagyon nehéz volt, főleg mert rosszul kezdtük a meccset. Ha meg akarsz nyerni egy ilyen mérkőzést, nem adhatsz ekkora előnyt egy olyan erős ellenfélnek, mint a Győr. Sikerült közelebb kerülnünk az ETO-hoz, de a második félidőben nem működött a védekezésünk és a három kihagyott hetesünknek is nagy jelentősége volt.
Ambros Martín: – Nagyon kemény mérkőzés volt. Tudtuk, hogy a Krim a múlt heti veresége hatására még inkább bizonyítani akar. A mérkőzés elején jó munkát végeztünk, sikerült nyomást helyezni az ellenfélre, de aztán a Ljubljana gyorsan felzárkózott. Szerencsére a támadójátékunkkal nem voltak gondok, és ez önbizalmat adott a védekezéshez is.

ÖSSZEFOGLALÓ

Egyedül az első félidő második felében volt némi ok az izgalomra a győriek ljubljanai vendégjátéka alkalmával, de aztán a fordulás után nem akadt további energiája a nyáron rendkívül megerősített szlovénoknak, hogy átvegyék a vezetést, sőt, egyre csak távolodtak a magyar csapattól, végül bele kellett nyugodniuk, hogy a vendégek erősebbek, előrébb járnak.

A szombati mérkőzés pontosan ellenkező előjellel kezdődött az ETO számára, mint a múlt heti, hazai Vipers Kristiansand elleni. Akkor hét játékperc elteltével 6–1-re vezetett a norvég címvédő az Audi Arénában, most a győriek nagyon odafigyeltek a startra és bő nyolc perc elteltével ők mondhatták el magukról ugyanezt. A felkészülés alatt sérüléssel bajlódó Rju Un Hi egyre jobban játékba lendül, az első percekben a Rába-partiak nyugodtan bízhattak abban, hogy sülni fog a keze, és ez nem is történt másként. A magabiztos előny aztán a 10. perc után elkezdett olvadni, a győriek hoztak bőven rossz döntéseket támadásban, a Krim pedig a 21. percre egy gólra zárkózott. Azonnal időt kért Ambros Martín, az ETO mestere, és rögtönzött utasításainak köszönhetően a zöld-fehérek sokkal stabilabbá váltak, és meg tudták akadályozni, hogy a Ljubljana egyenlítsen, és legalább egy minimális előnyt megőriztek a második harminc percre.

Szerencsére a szünet után Rju Un Hi és Veronica Kristiansen is gyorsan betalált, ez a két gól, és a három találatnyi fór megfelelő táptalajt jelentett a nyugodtabb, magabiztos játéknak. A Ljubljana az utolsó tíz percig mindent elkövetett, hogy tartsa a lépést a vendégekkel, akik azonban nem tették meg azt a szívességet, hogy a meccs során másodszor is gödörbe kerüljenek, lőtávolon kívül tartották magukat. Az ETO-ban eloszlottak a terhek, többen is eredményesen dolgoztak az előny megtartásán, és szépen felőrölték a Krim ellenállását, majd megtörték a hitét is. A hajrában a szlovénok egyre több technikai hibát követtek el, eladták a labdákat támadásban, a másik oldalon pedig a gyors ellenakciók végén Lukács Viktóriáék rendre büntettek. Közben a győri kapuban a szünetben beállt Amandine Leynaud több bravúrt is bemutatott, ezzel sokat tett azért, hogy a vendégeknek a hajrában ne kelljen izgulniuk.

Az ETO másodszor is meggyőző teljesítményt nyújtott a csoportkörben egy erős rivális ellen és nem hullajtott pontot – mindez szép reményekkel kecsegteti a Martín-csapatot a jövőre nézve.

A csoport további mérkőzésein
Odense (dán)–Metz (francia) 21–27 (13–15)

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc. Vége a meccsnek, biztosan nyert a Győr. 26–31

60. perc: A kínai nem jött össze az ETO-nak, így aztán inkább Sercien Ugolin lőtt szép gólt egyéni akció végén. 26–31

59. perc: Győri időkérés.

59. perc: A Krim ezt a támadását is elrontotta, ez a meccs már zsebben a Győrnek.

58. perc: Rju Un Hi ezúttal talpról lőtt nagy gólt. 25–31

57. perc: Hetest kapott a Krim, de Lekics lövését Leynaud kivédte.

57. perc: Rju Un Hi bemutatta a passzt, aztán inkább bevágta a bal felsőbe. 25–30

56. perc: Leynaud lehúzta a rolót, az utóbbi időben nem tudtak neki gólt dobni.

55. perc: Ha Pintea labdát kap, nagyon nehéz szabályosan megállítani. Hetes. A hetest Kristiansen a bal felsőbe lőtte. 25–29

54. perc: Háfra kiejtette a labdát, de Leynaud nagyot védett.

53. perc: Rontott győri támadás után Sercien Ugolin indult előre, de megállították a győriek. Maradt a labda a Krimnél, Sercien Ugolin Leynaud lába között lőtt a hálóba 6 méterről. 25–28

52. perc: Hallgattak a tanítványok a mesterre, a gólszerzés pedig Sercien Ugolin feladata lett. 24–28

52. perc: Hazai időkérés.

52. perc: Eladott hazai labda után Oftedal gyorsan indította Lukácsot, aki a léc alá lőtt. 23–28

51. perc: Oftedal betörés után állította vissza a négygólos különbséget. 23–27

50. perc: Nem akar leszakadni a Krim, ezúttal Cvijics lőtt gólt a jobb alsóba. 23–26

49. perc: Háfra passzából Lukács került helyzetbe, és biztosan lőtte be a helyzetét. Előtte már belemenésgyanús volt az ETO támadása, de a bírók nem fújták le. 22–26

48. perc: Lekics belemenése után a Győrnél is belemenést fújtak, ezt használta ki Svetik, aki gyors indulás végén pattintott a kapuba. 22–25

47. perc: Győri labdaszerzés után Blohm lőtte fölé a helyzetét.

46. perc: Schatzl nagyon egyedül maradt a bal oldalon, és remekül lőtt a bal alsóba. 21–25

45. perc: Stanko megelőzte Rju Un Hit, és az üres területet kihasználva a jobb alsóba lőtt. 21–24

45. perc: Kristiansen nem lazít, újabb gólt szerzett, nem tudták megállítani. 20–24

44. perc: Gyors Krim-támadás végén Varagic tört be két védő közé, és lőtt a kapu jobb oldalába. 20–23

43. perc: Lekics passza nem jutott el a címzetthez, a másik oldalon Oftedalt lökték meg egy szabaddobásért. Folytatódott az akció, Rju Un Hi pedig varázslatosan lőtt a bal felsőbe. 19–23

42. perc: Rju Un Hi harcolt ki hetest, Lekics szabálytalankodott vele. A hetest Kristiansen a bal alsóba lőtte. 19–22

42. perc: Lekics nagyon bevágta a helyzetét… 19–21

41. perc: Szlovén időkérés.

40. perc: Oftedal bemutatta a passzt, aztán, inkább kapura fordult, és mindenki tátott szájjal figyelte, ahogy a hálóba lő. 18–21

40. perc: Lekicsről megfeledkeztek a győri védők, ő pedig belőtte. 18–20

39. perc: Gól a másik oldalon is ám! Megint Schatzl kapta a labdát, és ezúttal sem hibázott. 17–20

38. perc: Csoda! Cvijics felugrott, és átlövésből lőtt a jobb alsóba. Erre senki sem számított... 17–19

37. perc: Újabb gól! Schatzl kapta a labdát a szokásos helyétől eltérően beállóban, és most belőtte a helyzetet. 16–19

36. perc: Hetest kapott a Krim, Lekics állt a vonal mögé, és kegyetlenül bevágta. 16–18

35. perc: Potyognak a gólok, ezúttal Pintea lőtt a bal alsóba. 15–18

35. perc: Kihagyott helyzet Schatzltól, belőtt helyzet Svetiktől, így az állás: 15–17

34. perc: A másik oldalon Krpezs-Slezák került helyzetbe, és a jobb szélről a léc alá lőtt. 14–17

34. perc: Oftedal jó passzát Schatzl kapta majd a bal alsóba lőtt. 13–17

33. perc: Hetest kapott a Krim, Krpezs-Slezák büntetőjét viszont Leynaud kifogta!

33. perc: Pinteát szabálytalanul sem tudták megállítani, s ő belőtte a helyzetét. 13–16

32. perc: Nem hagyta magát a Krim, és Sercien Ugolin szépített. 13–15

32. perc: Mindjárt két győri góllal! Előbb Rju Un Hi, majd Hansen talált be. 12–15

31. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Vége az első félidőnek, egy góllal vezet a Győr. 12–13

30. perc: Stanko erőfeszítését siker koronázta, megint felhozta egy gólra a Krimet. 12–13

29. perc: Kihagyott győri helyzet szerencsésen fordult, mert Fodor elkapta a kipattanót, és belőtte. 11–13

29. perc: Lukács lőhetett volna gólt a helyzetéből, ha nem véd okosan Arenhart.

28. perc: Cvijics kapott szép passzt, és neki a helyzet nem gond. 11–12

27. perc: Emberelőnybe került a Győr, Háfra tört be két ember közé, és belőtte. 10–12

27. perc: A másik oldalon bezzeg Pineau nagyon eltalálta, kegyetlenül bevágta. 10–11

26. perc: Lépéshiba a hazaiaknál, Fodor került helyzetbe, elrontotta.

26. perc. Gyorsan indult az ETO, Oftedal betört, és a jobb kapufa segítségével lőtte meg az első gólját. 9–11

25. perc: Rossz passzal indulhatott a Krim, de sikerült megállítani a támadást. Maradt náluk, lejárt a győri kiállítás, aztán hosszú akció végén jött a passzív, és Pineau sáncolt lövése.

23. perc: Ljepoja kapta a labdát beállóban, és nem hibázta el. 9–10

23. perc: Hátrányban, üres kapuval támadott a Győr, nyilván nem sietősen, de Hansen laza csuklómozdulattal így is bevágta a bal alsóba. 8–10

22. perc: Kristiansent küldték ki két percre, ráadásul hetes is. A hetest Krpezs-Slezák ejteni akarta, de Solberg elkapta a labdát.

21. perc: Oftedal méltatlankodott, hogy bántották, de ez nem hatotta meg a bírókat.

21. perc: Győri időkérés.

21. perc: Megint csak egy gól a különbség. Pineau mutatta be a passzt, inkább betört, és a jobb alsóba lőtt. 8–9

20. perc: Kristiansen kicsit önző megoldása megkapta a méltó jutalmát – nem gól.

20. perc: Sercien Ugolin ellentállhatatlan betörése nagy gólt hozott. 7–9

18. perc: Blohm is most jött be az ETO-ba, máris kapta beállóban, és megszerezte első gólját. 6–9

18. perc: Svetik kapott labdát a bal oldalon, betört, de csak a kapufát találta el.

18. perc: Cserék a Győrben, az imént beállt Oftedal lőtt a kapusba.

17. perc: Kristiansen lendületes felugrással lőtt a bal felsőbe. 6–8

16. perc: Újabb eladott labda a Győrnél, Pineau indult lazán, és egyre hozta fel a hazaiakat. 6–7

15. perc: Most Rju Un Hi szórta el a labdát, az ellenakcióból Cvijics belőtte. 5–7

14. perc: Pineau tört be, Lukács nem tudta megállítani szabályosan, hetes. A hetest Krpezs-Slezák belőtte. 4–7

13. perc: Lekics lőtte el nem valami jó helyzetből, de a másik oldalon is hibázott a Győr.

12. perc: Schatzl helyzete kimaradt, mert a lövés a kapufán csattant.

12. perc: Rju Un Hi olyan nagy erővel tudja meglőni a labdát, hogy akár a kapusról is bepattanhat. Mint most. 3–7

11. perc: Rju Un Hi bejátszásával Pintea fordult be, nem jött a sípszó. A másik oldalon Pineau került helyzetbe, és be is lőtte a bal felsőbe. 3–6

10. perc: Stanko maradt teljesen egyedül két védő között berontott, és a jobb alsóba lőtt. 2–6

9. perc: Egy újabb gyenge Krim-támadás után gyorsan indult a Győr, hetes lett a vége. A hetest Kristiansen a léc alá vágta. 1–6

8. perc: Hazai időkérés.

8. perc: Két gól egymás után a Győrtől. Előbb Kristiansen lőtt irgalmatlanul nagy dugót a jobb felsőbe, majd labdalopás után Lukács robogott végig, és lőtte be a ziccert. 1–5

7. perc: Hetest kapott a Krim, amelyet az egykori érdi kedvenc,Krpezs-Slezák bevágott. 1–3

6. perc: Rossz passzt fülelt le Kristiansen, de a másik oldalon is hiba, Schatzl lépett ki az alapvonalon túlra.

5. perc: Schatzl labdát szerzett, jöhetett a Győr. A zöld-fehérek támadása meglehetősen hosszúra nyúlt, végül Rju Un Hi lőtt megint nagy gólt, ezúttal a jobb felsőt pókhálózta le. 0–3

4. perc: Sercien Ugolin lövése mellészállt, a másik oldalon viszont Rju Un Hi jól bevágta a kapu jobb oldalába. 0–2

2. perc: Elrontották a támadásukat a szlovénok, a másik oldalon egy kapufa után Pintea szedte össze, majd hetest harcolt ki. A hetest Kristiansen a jobb felsőbe vágta. 0–1

1. perc: Az első támadásból mindjárt megszerezhette volna a vezetést a Győr, de Lukács a kapufát találta el.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Győr tiszta fehérben, a Krim tiszta kékben játszik.

ELŐZMÉNYEK

Csak az első tíz percben voltak problémái a Győri Audi ETO KC együttesének a múlt heti Bajnokok Ligája-nyitányon, aztán Ambros Martín csapata úgy teljesített, mintha a szezon hajrájához, a legfontosabb szakaszhoz közelednénk, és végtelenül magabiztosan intézte el a címvédő Vipers Kristiansandot. A Rába-partiak hullámvölgye nagyjából akkor ért véget, amikor a nyáron a Ferencvárostól érkező Schatzl Nadine pályára lépett, a balszélső kíméletlenül lőtte be ziccereit, egyáltalán nem tűnt idegesnek.

„Nagyon várta már mindenki a BL-rajtot, de a kezdés kissé idegessé tette a csapatot – kezdte a válogatott játékos. – Szerencsére az első időkérés alkalmával az edzőnknek sikerült megnyugtatni bennünket, így a védekezésünk és a támadójátékunk is feljavult. Talán a meccs elején látszott egy kicsit a csapaton, hogy nem tudtunk annyi időt együtt tölteni a nyáron, amennyit megszoktunk, vagy kellett volna, de az időkérés után már azt éreztem, hogyleküzdöttük a feszültséget, és sikerült megfordítanunk az eredményt.”

Schatzl Nadine a második játéknapon sem számít könnyű találkozóra, tisztábanvan vele, hogy a Krim Ljubljana rendkívül megerősödött a nyáron. Éppen ezért aztis tudja, nem szabad a múlt hetihez hasonlóan kezdeni, és már az elejétől olyanlendülettel kell kézilabdázniuk, amire az ETO képes.