Az FTC remek második félidővel nyert a Podravka ellen

PAPP BÁLINT (összefoglaló), MURÁNYI DOMONKOS (percről percre)PAPP BÁLINT (összefoglaló), MURÁNYI DOMONKOS (percről percre)
Vágólapra másolva!
2021.09.18. 15:52
null
Klujber Katrinék itthon tartották a két pontot (Fotó: Dömötör Csaba)
A Ferencváros remek második félidei játékának köszönhetően 33–27-re legyőzte Érden a horvát Podravka Koprivnicát a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 2. fordulójában.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 2. FORDULÓ
A-CSOPORT
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–RK PODRAVKA VEGETA KOPRIVNICA (horvát) 33–27
(15–15)
Érd, 1200 néző. Vezette: A. Konjicanin, D. Konjicanin (bosnyákok)
FTC: JANURIK – MALESTEIN 9 (3), SZÖLLŐSI-ZÁCSIK 5, STOLLE 5, Behnke, E. Bölk 4, Márton G. 1. Csere: Grbics 4, Klujber 3 (1), Csiszár-Szekeres, Kisfaludy, Hársfalvi 1, Kovács Anett 1. Edző: Elek Gábor
PODRAVKA: Dumanska – Turk, MILOSAVLJEVIC 5, L. KALAUS 4, Sztelmah 2, Dz. Iljina 4, Mugosa 5. Csere: Tucakovic (kapus), Milics, Bazaliu 3, Senvald 2, Karlovcan, Zadravec 1, Buljan, Popovic 1. Edző: Neven Hrupec
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–4. 13. p.: 7–7. 19. p.: 10–13. 24. p.: 13–14. 36. p.: 19–16. 42. p.: 25–18. 51. p.: 29–22. 56. p.: 31–24
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. –
MESTERMÉRLEG
Elek Gábor: – Az első félidőben nagyon jó sebességgel játszott a Podravka ehhez mi is „hozzátettük” a magunk hibáit, támadásban, védekezésben és visszarendeződésben is és stratégiailag is rossz döntéseket hoztunk. A szünet után levetkőztük a stresszes állapotot és tíz perc jó védekezéssel nagy előnyt tudtunk kiharcolni, amit végig megtartottunk. De még mindig sok a hiba a támadójátékunkban és hátul is, ahogy lankadt a figyelmünk, több gólt kaptunk.
Neven Hrupec: – Az első félidőben remekül kézilabdáztunk, ami örömteli, hiszen új csapatot próbálunk építeni ebben az idényben és azt is tudjuk, hol a helyünk és milyen riválisokkal állunk szemben. A szünet után többet hibáztunk és nem bírtuk el a hazaiak nyomását.

ÖSSZEFOGLALÓ

Amilyen biztatóan kezdte egy hete Dortmundban az első Bajnokok Ligája csoportmérkőzését az FTC, annyira ragadt be a Koprivnica elleni második körben a meccs első perceiben. Persze, ha ez kell a sikerhez, ám legyen, gondolhatták a zöld-fehérek, akik a BL-rajton a jó első periódus után az egy pontért is megszenvedtek a BVB otthonában.

A több hibával, pontatlan befejezéssel, olykor kapkodva és döcögve kézilabdázó riválissal szemben a horvátok 4–1-re léptek a 6. percben és a két-három gólos vendégelőny a 25. percig gyakorlatilag állandósult is. Az ellenfél beállójával sokáig most sem boldogultak a ferencvárosiak, de a komplett FTC-védekezésre igaz volt, hogy kevés ellenállással találták szembe magukat a kaproncaiak, akik sokszor gyorsan és könnyedén szerezték góljaikat. A félidőre végére azonban utolérte vendégét a Fradi, köszönhetően az ezúttal is sziporkázó világbajnok holland jobbszélső, Angela Malestein góljainak, na meg annak, hogy a kapuban Janurik Kinga is egyre gyakrabban találkozott a labdával.

Ugyanakkor az is tény, nem véletlenül mondta azt az előző hétvégén Elek Gábor, hogy egyelőre nincs meg a megfelelő stratéga támadásban, de majd alakul a játékuk ahogy halad előre az idény. Nyilvánvaló, hogy Kovacsics Anikó és Szucsánszki Zita (és azt se felejtsük el, hogy a fiatal Tóth Nikolett szintén sérülés miatt hiányzik az irányító posztról) pótlását nem lehet megoldani egyik hétről a másikra, szünet után mégis felül tudott emelkedni a problémákon az FTC, amely igazi csapatjátékkal nem hagyott kétséget afelől a második harminc percben, hogy melyik a jobb együttes.

Sokkal harcosabb, akaratosabb és gyorsabb, az egyéni teljesítmények terén is nagyot előrelépő ferencvárosi garnitúra futott ki az öltözőből a folytatásra: minden lényeges kérdést eldöntve 13 perc alatt egy 10–3-as sorozattal állva hagyta a Podravkát az Elek-csapat. Támadásban és védekezésben is sokat javultak a horvát hibákra kíméletlenül lecsapó zöld-fehérek, akik így lélektanilag is rendkívül fontos győzelmet arattak. Afelől azonban senkinek se legyen kétsége, hogy jövő szombaton a harmadik körben, az orosz óriás Rosztov-Don otthonában egy remek félidő nem lesz elég a Ferencvárosnak.

A csoport további mérkőzésein
CSM Bucuresti (román)–Rosztov-Don (orosz) 27–30 (9–13)
Brest Bretagne (francia)–Esbjerg (dán) 26–23 (13–9)

2. FÉLIDŐ

A FERENCVÁROS 33–27-RE NYERT ÉRDEN A PODRAVKA ELLEN!

60. perc: A horvátok elhagyták a labdát, fordulásra már nincs idő, vége a meccsnek.

60. perc: Stollénak csak összejött az ötödik gól. 33–27

Már javában az utolsó percen belül járunk.

59. perc: Popovic dobott gólt. 32–27

59. perc: Stolle lerohanásból lőhetett ziccert, megint a lécet találta el.

59. perc: Grbics gyönyörűen perdített a kapuba. 32–26

58. perc: Kalaus góljával 31–26.

A Sport Televízió információja szerint Bojana Milicshez mentőt kellett hívni.

58. perc: Márton lőtt mellé a bal szélről.

57. perc: Janurik pontatlan indítása után Milosavljevic volt eredményes a visszafordulásból. 31–25

56. perc: Márton Gréta első gólját szerezte a meccsen. 31–24

Öt perc van már csak hátra.

55. perc: Stolle megint a lécre bombázott.

15–9 a második félidő az FTC javára.

54. perc: Kalaus körülbelül négy-öt méterrel lőtt fölé. Grbics a kapufát találta el.

53. perc: Bölk szerezte a zöld-fehérek 30. találatát. 30–24

52. perc: Kovács Anett kimaradt helyzete után Iljina végigrobogott a pályán. 29–24

52. perc: Iljina hatalmas gólt lőtt a bal felsőbe. 29–23

51. perc: Stolle volt erőszakos, gól a jutalma. 29–22

Ráfordultunk az utolsó tíz percre.

Milicset ápolni kell, vérzik a kispadon, felszakadt a szemöldöke.

50. perc: Stolle a lécre bombázott, majd begyűjtötte a kipattanót, de azt estében nem tudta belőni.

49. perc: Janurik védte Zadravec próbálkozását. Remek napot fogott ki a Fradi válogatott kapusa.

48. perc: Bölk lövését Tucakovic kitolta.

47. perc: Bazaliu harmadik gólját szerezte a hetedik lövéséből. 28–22

47. perc: Szépen felépített támadás végén Stolle lőtt gólt átlövésből. 28–21

46. perc: Stolle tört be, miután Behnkének sikerült megjátszania őt. 27–21

45. perc: Hamar jött a válasz, Sztelmah talált be. 26–21

44. perc: Szöllősi-Zácsik lőtt okos, pattintott gólt tíz méterről. 26–20

44. perc: Kalaus volt eredményes. 25–20

44. perc: Lőni kellett a passzív jelzés miatt, Stolle próbálkozása nem okozott gondot Dumanskának.

43. perc: Zadravec gólt szerez emberlőnyben. 25–19

42. perc: Klujber színészkedésért(?) két percet kapott. Nem lettek népszerűbbek a bosnyák bírók az Érd Arénában…

Nem maradt más választása, Hrupec kikérte a harmadik idejét.

42. perc: Kovács Anett is feliratkozott a gólszerzők közé. 25–18

9–3-as etappal kezdte a második játékrészt a Ferencváros.

41. perc: Egymás után jönnek a technikai hibák a horvátoktól, Szöllősi-Zácsik újabb gólt lő. 24–18

40. perc: Bölk! Ez sem volt kisebb gól. 23–18

40. perc: Szöllősi-Zácsik! Nagy gól! 22–18

39. perc: Szöllősi-Zácsik harcolt ki hetest, a kétperces bümtetését töltő Malestein helyett Klujber volt a kíméletlen ítéletvégrehajtó. 21–18

38. perc: Senvald lövése is bent van. 20–18

38. perc: Klujber lövése a kapusról, a kapufa érintésével a gólvonal mögé pattant. 20–17

37. perc: Mugosa lő gólt a bal szélről. 19–17

37. perc: Malestein kimegy két percre, jól földhöz vágta Senvaldot…

A Ferencváros ugyanúgy 4–1-es szériával kezdte a második félidőt, mint a horvátok az elsőt.

Időt kértek a vendégek.

36. perc: Labdaszerzés, Kisfaludy indítja Malesteint, a holland a jobb felsőbe bombázik. 19–16

35. perc: Hársfalvi első góljával 18–16.

35. perc: Most pedig bravúrral! Janurik Sztelmah lövését hárította.

34. perc: Kalaus lövése is lelassult az egyik ferencvárosi kézen, Janurik könnyedén védett.

34. perc: Mugosa lövését Csiszár-Szekeres blokkolta – sarokdobás.

33. perc: Bölk ki a bal szélre, Malestein be a kapuba. 17–16

32. perc: Finoman szólva is érdekes, hogy a Hársfalvival szemben elkövetett nyilvánvaló szabálytalanságért nemcsak hétméteres, de még szabaddobás sem járt.

32. perc: Bazaliu egyenlít a szaggatott vonalról. 16–16

31. perc: Klujber eltalálta a kapust, de a labda marad a Fradinál. Malestein góljával először vezetnek a zöld-fehérek! 16–15

A Ferencváros kezdi a második félidőt, és 46 másodpercig kettős emberelőnyben játszhat.

1. FÉLIDŐ

Hazai részről eddig Angela Malestein a legeredményesebb 6 góllal, a horvátoknál Dejana Milosavljevic és Dijana Mugosa is 4 találatnál jár.

VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK! FTC–PODRAVKA KOPRIVNICA 15–15!

30. perc: Támadóhiba a vendégeknél. Tíz másodperc volt hátra a félidőből, Kisfaludy harcolt ki időn túli szabaddobást, valamint két percet Zadravecnek. Bölk lövését könnyedén védte a kapus.

30. perc: Megint nem sikerült átvenni a vezetést, Malestein lövése a kapus lábáról az oldalhálóba vágódott.

29. perc: Klujber harcolt ki kiállítást, Milicset küldték ki két percre.

29. perc: Bazaliu lövését Janurik és a kapufa együttes erővel hárította.

28. perc: Csiszár-Szekerest másodszor állítják ki, megtámasztotta Milosavljevicet.

28. perc: Janurik védése után elszórta a labdát a Fradi.

27. perc: Malestein egyenlít emberelőnyben. 15–15

26. perc: Kisfaludy blokkolta a horvátok átlövését, Bölk begyűjti a labdát.

26. perc: Bölk kilőtte a bal alsót felugrásból. 14–15

25. perc: Sztelmah kapott két percet Bölk kétkezes meglökéséért.

25. perc: Kalaus talpról nagy lőtt lőtt a jobb felsőbe. 13–15

24. perc: Janurik újabb Mugosa-lövést hárított. Malestein dobta a léc alá a saját maga által kierőszakolt hétméterest. 13–14

23. perc: Grbics előkészítéséből Klujber tört be és lőtt a kapuba. 12–14

22. perc: Senvald első góljával 11–14.

21. perc: Újabb rossz lövés a horvátoknál, aztán Szöllősi-Zácsik követett el lépéshibát.

21. perc: Janurik védte bravúrral Mugosa kísérletét, Klujber lövése a másik oldalon sajnos még gyengébb volt.

20. perc: Kisfaludy harcolt ki hetest, Malestein bepattintotta. 11–13

19. perc: Kalaus senkitől sem zavartatva lőtt gólt a hatosról. 10–13

19. perc: Malestein gyönyörű gólt emelt a jobb szélről, pont akkor, amikor letelt Csiszár-Szekeres kiállítása. 10–12

18. perc: Grbics szépen kialakította magának a ziccert, de elhibázta azt, majd Iljina dobott gólt üres kapura. 9–12

Sok a kapott gól, az FTC védekezése eddig nem működik jól.

17. perc: Milosavljevic azonnal góllal büntetett. 9–11

17. perc: Csiszár-Szekerest küldték ki két percre.

16. perc: Grbics már három gólnál jár. 9–10

15. perc: Szöllősi-Zácsik hatalmas góljára Mugosa hét másodperccel később válaszolt. 8–10

Klujber Katrin is bemutatkozik a mai meccsen.

Elek Gábor is kikérte az első idejét.

15. perc: Bölk pontatlan bejátszása után rohantak a horvátok, Milosavljevicet nem lehetett megállítani. 7–9

14. perc: Mugosa most középen vitt végig sikeres akciót. 7–8

14. perc: Janurik védett, először vezethet a meccsen a Fradi! De sajnos nem sikerült lövésig eljutni.

13. perc: Mugosa szépen átemelte a bal szélről Janurikot. Bölk rögtön válaszolt – 6–7 után 7–7.

Neven Hrupec, a Podravka vezetőedzője kér először időt.

12. perc: Malestein magabiztosan értékesítette az első hetesét. 6–6

11. perc: Grbics második lövéséből is gól született. 5–6

11. perc: Milosavljevic lövése Janurikot érintve átpattogott a gólvonalon (ha nem ment volna be, valószínűleg hetest ítéltek volna a bírók). 4–6

11. perc: Hiba itt és hiba ott is, sarokdobással jöhettek a horvátok.

10. perc: Grbics hamar letette a névjegyét, a 2-es védő mellett tört be és lőtt a bal alsóba. 4–5

9. perc: Bazaliu ezúttal fölé lőtt, a mieinknél a pályán Itana Grbics.

8. perc: Stolle mellé lőtt.

8. perc: Bazaliu először eredményes. 3–5

7. perc: Behnke labdaszerzése után Malestein dobott szép gólt lerohanásból. 3–4

7. perc: Mugosa próbálta meglepni Janurikot, nem sikerült neki, Szöllősi-Zácsik lendületből érkezve szépít. 2–4

6. perc: Mártonnak a második lövése sem sikerült, a kapus védett.

6. perc: Márton kapufája után Sztelmah góljával már 1–4.

5. perc: Milosavljevic nagy góljával 1–3.

5. perc: Kalaus kapufát lőtt, a másik oldalon Szöllősi-Zácsik jócskán fölé durrantott.

4. perc: Iljina célt tévesztett, Stolle betörésből megszerzi az első hazai gólt. 1–2

3. perc: Márton eladta a labdát.

2. perc: A második ferencvárosi támadásból sem született gól, de szerencsére rontottak a horvátok is.

1. perc: Azt nem lehet mondani, hogy jól kezdődött volna a meccs, mert Iljina és Mugosa góljával már 2–0 a vendégeknek.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, támad a Podravka! Az FTC-szurkolók pedig éneklik a magyar himnuszt.

A ferencvárosiak zöld mezben és fekete nadrágban, a vendégek fehér mezben és fekete sortban játszanak. Bosnyák bírók vezetik a mérkőzést.

Végighallgattuk a Bajnokok Ligája himnuszát, a két edző szívélyes öleléssel köszöntötte egymást – jöhet a meccs!

Közel sincs telt ház az érdi arénában, viszonylag sok a szabad hely a lelátón.

A horvátok már a pályán, most zajlik a Ferencváros játékosainak bemutatása.

ELŐZMÉNYEK

• A két csapat a BL-ben legutóbb 2019 őszén játszott egymással, akkor az FTC itthon (37–31) és Horvátországban is (27–26) legyőzte a Podravkát.

• A Podravka az első bajnoki mérkőzésén kedden 34–17-re nyert a Zrinski ellen, míg a Ferencváros a Mosonmagyaróvár (37–26) és az Alba Fehérvár (32–25) legyőzésével kezdte az NB I-et.

„Mindenkit bántott, hogy nem úgy kezdtük a BL-t, ahogyan szerettük volna – szögezte le Csiszár-Szekeres Klára, az FTC védekezőspecialistája. – De biztos vagyok benne, hogy valamennyit sikerült előrelépnünk, s bízom benne, egy erősebb ellenféllel szemben is kijön belőlünk, amit igazán tudunk. Minden évben van valami nehézség, hátráltató körülmény, most arra is lehetne fogni a gyengébb BL-rajtot, hogy az olimpia miatt nem tudtunk eleget együtt készülni, de ez igaz a többi csapatra is, és amúgy sem szeretek kifogásokba menekülni.”

A vállsérülés miatt harcképtelen két irányító, Kovacsics Anikó és Szucsánszki Zita hiányában csapatkapitánnyá előlépő védő-átlövő szerint a csoportkör végén azok a csapatok végezhetnek az előkelő helyeken, amelyek jól kezelik a problémákat, és a legkeményebben dolgoznak a hibák kijavításán.

„Mi sokat dolgozunk, ez tény. Látom a lányokon is, egytől egyig azon vagyunk, hogy működjön a játékunk – folytatta Csiszár-Szekeres. – A Koprivnica hajtós csapat, biztos vagyok benne, a horvátok úgy jönnek ide, hogy el akarják vinni a két pontot. Nekünk viszont egyértelműen az a célunk, hogy itthon tartsuk a pontokat, mert nem fér bele még egy nem kalkulált botlás. Remélem, olyan koncentrált kézilabdával kezdünk, amely után szépen, fokozatosan azt a játékot nyújtjuk, amire képesek vagyunk.”

• A Ferencváros a Dortmund elleni idegenbeli döntetlennel (25–25) kezdte a Bajnokok Ligája új idényét, míg a horvát bajnok Podravka hét góllal (29–22) nyert otthon a montenegrói Buducsnoszt ellen.

Köszöntjük kedves Olvasóinkat az FTC–Podravka Koprivnica női kézilabda Bajnokok Ligája-mérkőzés online közvetítésében!