Ez még gombócból is sok: hét góllal verte a Bayern München az újonc csapatot

GettyImages-1341109517
2021.09.18. 17:23
A német első osztályú labdarúgó-bajnokság szombat délutáni mérkőzésein a címvédő Bayern München 7–0-ra ütötte ki az újonc Bochumot, míg a „magyaros” rangadón a Mainz gól nélküli döntetlent játszott a Freiburggal.

A hétközben elstartolt a Bajnokok Ligája is, ahol a Bayern München magabiztosan győzte le újra a Barcelonát a katalán fővárosban, ezúttal a végeredmény 3–0 lett úgy, hogy a spanyol csapatnak még kaput eltaláló kísérlete sem volt. Ezután következhetett a szombati hazai bajnoki az újonc Bochum ellen.

Julian Naggelsman csapata eddig négy forduló után 10 ponttal a második helyen áll, míg a Bochum a táblázat alsó felében, a 13. helyen állt három egységgel.

A mérkőzés első pillanatától a hazaiak akarata érvényesült, a 12. percben össze is jött a vezetés a Bayernnek, miután Leroy Sané szabadrúgásból szerzett szenzációs gólt. A 27. percben az előbb gólt szerző Sané ezúttal a kiszolgáló szerepében tűnt fel, passzából Joshua Kimmich tüzelt kapura, lövése egy védőn megpattant és így háríthatatanul csapódott a labda a hálóba, 2–0. Öt perccel később újra a vendégek hálója zördült, ezúttal Serge Gnabry szólózott és fejezte be önmaga az akciót egy lövéssel, ami a kapu bal alsó sarkában kötött ki. Nem volt itt még vége a bajor támadásoknak az első félidőben, kettő perccel a félidő vége előtt a vendégek védője, Vassilios Lampropoulosz szerencsétlenül ért a labdába a kapu előterében, így a játékszer saját csapata hálójában kötött ki, a fordulásnál 4–0 állt az eredményjelzőn.

A pihenő után sem lassított a Bayern München, a 61. és 65. percben újabb két hazai találat érkezett, előbbit Robert Lewandowski szerezte Gnabry passzából, míg utóbbi találat Kimmich nevéhez fűződik, ez már a második gólja volt a mérkőzésen a német középpályásnak. Immár féltucat gólnál járt a német rekordbajnok, de ennyi sem volt elég még Lewandowskiéknak. A 78. percben Maxim Chupo-Moting a kipattanót közvetlen közelről értékesítette. További találat nem született a mérkőzésen, a rekordbajnok Bayern München kiszolgálta a közönséget,

a végeredmény 7–0.

A Bundesliga „magyaros” rangadóján a Mainz fogadta a Freiburgot, a hazaiaknál Szalai Ádám kezdőként lépett pályára, míg a vendégeknél Sallai Roland is a kezdőcsapat tagja volt.

Az első játékrészben gól nem született, a félidő egyetlen kaput eltaláló lövését a Mainz középpályása, Jean-Paul Boetius eresztette el a 43. percben, de a közepes távolságból érkező lövést a freiburgi kapus gond nélkül hárította.

A félidőben a hazaiak vezetőedzője lecserélte Szalai Ádámot, helyét az osztrák Karin Onisiwo vette át. A fordulás után sem sűrűsödtek az események, egyik csapat sem tudott komolyabb lehetőséget kialakítani. Nehéz kiemelni említésre méltó eseményt a mérkőzésből, a végeredmény 0–0, a Mainz öt forduló után 10 ponttal rendelkezik, míg a Freiburg kilenc egységgel áll.