szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A Ferencváros sokáig egyenrangú ellenfele volt a Leverkusennek idei első Európa-liga meccsén, még a vezetést is megszerezte, de a német csapat végül fordított, és 2-1-re nyert.

Ma kezdi meg szereplését a Ferencváros a labdarúgó Európa-liga G-csoportjában. A zöld-fehérek az első fordulóban a Bayer Leverkusen otthonában játszanak, a találkozót folyamatosan frissülő közvetítésünkben is követheti.

Peter Stöger vezetőedző a következő kezdőcsapatot állította össze:

Dibusz – Wingo, S. Mmaee, Blazic, Civic – Vécsei, Loncar – Nguen, Zachariassen, Zubkov – R. Mmaee

A találkozót Andris Treimanis vezeti.

Ahogy az várható volt, a Leverkusen kezdeményez a mérkőzés elején, de az első percekben nem sikerült még helyzetet kialakítaniuk.

Az első Fradi-helyzetből máris gól születik! Tokmac ment el a bal szélen, beadta középre, Mmaee pedig két méterről a kapuba lő. 0-1!

Megszerezte a vezetést a Ferencváros

(null)

Zubkov lőtt szabadrúgást a 10. percben, de lövése elakadt, így nem lett belőle helyzet. A 11. percben megint a Fradi állt közel a gólszerzéshez, Wingo lőtt 13 méterről, de Hradecky fogta. A Ferencváros később sem állt le, sokkal veszélyesebb a magyar csapat, mint a német, és a védekezése is jobb.

Mintha meg lenne zavarodva a Leverkusen, több hibát is elkövetnek hátul a játékosok, de ezeket nem tudta kihasználni a Fradi.

Demirbay lőhetett szabadrúgást a 25. percben, lövése jó volt, de Dibusz kipiszkálta. Azért az látszik, hogy kezd magára találni a német csapat.

A meccse egyik legszebb jelenete zajlott le a 30. percben, Alairo vette át a labdát, felpörgette, majd 16 méterről kapura lőtt, Dibusz hatalmasat védett.

Egyenlít a Leverkusen a 38. percben, Palacios teker szépen a kapuba 15 méterről.

Sajnos egyenlített a Leverkusen

(null)

Megint vezet a Fradi - úgy tűnt, de kezezés miatt elveszik a gólt Vécseitől.

Tizenegyesgyanús esett a 43. percben, de a videóbíró után nem ítélnek büntetőt, 1 perccel később Dibusz véd hatalmasat,Diaby lövésénél. Alig telik el pár másodperc, a Leverkusen kapuba talál, de mivel Tah lökött, nem érvényes a találat.

Véget ért az első félidő, egy-egy érvényes és érvénytelen gól itt is, ott is, a Fradi és a Leverkusen egyelőre egyenrangú ellenfelek.

Elkezdődött a második félidő, egyik oldalon sem volt csere.

A csoport másik meccsén a Betis 2-2-re áll a Celtickel.

Zubkov lőtte rá 21 méterről az 52. percben, de a Leverkusen kapusa a helyén volt.

58. percben Alairo lövi fölé közelről, de egyébként is lesen kapta a labdát. Az 59. percben Dibusznak kellett nagyot védeni Adli fejesénél, a 63. percben pedig Alario lövésénél. A 64. percben Ryan Mmaee tör be egy szép szóló után, de a lövése nem sikerül jól.

A 66. percben Vécsei lejön, Uzuni a helyén.

Vezet a Leverkusen a 69. percben. A Fradi eladta a labdát, majd Wirtz kapott egy szép labdát, és gólt lő. 2-1 a Leverkusennek.

Gavric váltja Loncart a 76. percben.

A 86. percben Gavric hatalmasat hibázik, így eljut a labda ,Amirihez, akinek nem sikerül eltalálnia a kaput.

A találkozó további részében nem volt nagyobb helyzet, a Fradi vereséggel kezdte az Európa-ligát.

A Betis 4-3-ra verte a Celticet a G-csoport másik meccsén.