Izgalomból nem volt hiány, a Szeged pontot szerzett Franciaországban

Vágólapra másolva!
2021.09.15. 18:35
null
Diego Simonetékben lehet hiányérzet az utolsó percek miatt (Fotó: Twitter/Montpellier Handball)
A Pick Szeged végletekig kiélezett mérkőzésen 29–29-es döntetlent játszott idegenben a Montpellier-vel a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 1. fordulójában.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 1. FORDULÓ
A-CSOPORT

MONTPELLIER HB (francia)–PICK SZEGED 29–29 (14–15)
Montpellier, 3500 néző. Vezette:
Santos, Fonseca (portugálok)
MONTPELLIER: SEGO – Y. Lenne 2, PANIC 3, GUDMUNDSSON 3, Duarte 3, Moscariello 1, Descat 3 (2). Csere: Bonnefoi (kapus), Simonet 3, A. Lenne, Bos 1, Bataille, Pellas 3, Villeminot 2, Wallinius 3, Nacinovic 2. Edző: Patrice Canayer
SZEGED: Mikler – B. RADIVOJEVICS 5 (2), Garciandía 3, Bombac 1, BÁNHIDI 3, Bodó 2, Blonz. Csere: Alilovic (kapus), Gaber 1, FRIMMEL 8 (5), Mackovsek 1, Martins 2, Tönnesen 1, Sostaric 2, Henigman, Ifj. Rosta M. Edző: Juan Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 4. perc: 0–3. 9. p.: 3–6. 17. p.: 6–9. 24. p.: 11–11. 34. p.: 17–17. 40. p.: 20–18. 45. p: 23–22. 48. p.: 24–24. 56. p.: 29–26
Kiállítások: 8, ill. 2 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 8/7

Jól indult, mégis nyögvenyelős lett a Pick Szeged idénybeli első Bajnokok Ligája-mérkőzése a francia Montpellier otthonában. A teljesség kedvéért azért jegyezzük meg, hogy annyira mégsem kezdődött jól a meccs a mieinknek, hiszen 162 másodpercet követően térdsérülés miatt elveszítették a nyáron a norvég Elverumtól igazolt Alexander Blonzot, így a balszélsőposztot a szintén újonnan érkező osztrák Sebastian Frimmelnek idő előtt kellett elfoglalnia.

A korábbi szegedi közönségkedvenc Marin Segóban ugyan többször elakadt a labda, az első hat perc azonban nem a horvát kapusé volt, sokkal inkább a gyors magyar góllövőké. A hazaiak ugyan hamar átálltak a kétirányítós játékra, ám továbbra is pontatlanok voltak, a Tisza-partiak pedig kegyetlenül megbüntették a hibákat. Bogdan Radivojevics találatával már öt volt közte, a jól záró hatos falra és a kontrákra nem volt ellenszere a kétszeres BL-győztesnek.

Az izlandi Ólaf Gudmundsson és a francia válogatottal olimpiai bajnoki címet szerző Hugo Descat megmozdulásai ugyan előrevetítették, hogy ez nem lesz fáklyásmenet, ám a 19. percben, háromgólos szegedi előnynél még semmi előjele nem volt annak, hogy pillanatok alatt változik a játék képe (és az eredmény).

Merthogy a felkészülés előtt a „zsákból előhúzott” spanyol jobbátlövő, Imanol Garciandía kimondottan biztatóan mozgott hátul, és támadásban is jól megértette magát Dean Bombaccsal, miközben a jobbszélsőt rendre a legjobb ütemben szolgálta ki. A Montpellier viszont bebizonyította, amit eddig is tudtunk, igazi, nagybetűs csapat, amely hazai pályán bárkit képes megverni. Gilberto Duarte például nem a legpontosabban célzott, de ment-hajtott, vitte a hév előre, s ezzel a mentalitással a többieket is magával rántotta, így az egyenlítés is sikerült.

Juan Carlos Pastor ezzel egy időben elkezdte a rotációt, talán túlságosan korán, mert egyre több hiba csúszott a gépezetbe, ráadásul a párharcokból is a franciák jöttek ki jobban, és a kipattanókat is ők gyűjtötték be. A védők szorításában Bánhidi Bence keményen küzdött, heteseket harcolt ki, amelyeket Frimmel biztos kézzel lövöldözött, Bodó Richárd bombájával pedig kikecmeregni látszott a gödörből a magyar bajnok, ám az exveszprémi Kent Robin Tönnesen kiállítása a legrosszabbkor jött.

A második félidőt emberhátrányban, de még egygólos előnyben kezdte a Pick Szeged, ám ez a különbség nemhogy nőtt volna, pillanatok alatt elillant. Pedig a Montpellier-ből is szórtak ki rendesen, a franciákat azonban ez még jobban felpaprikázta. A két szegedi irányító, a szlovén Bombac és Miguel Martins együttes szerepeltetése sokáig nem hozta meg a kívánt eredményt, a portugálnak csak felvillanásai voltak, igaz, a legtöbbször a legjobbkor. Sokáig ugyan egál körül mozgott az állás, de a véghajrára a házigazdák ráléptek a gázra és hármat tettek közé.

Akkor kapaszkodtak vissza a meccsbe a mieink, amikor már minden veszni látszott: az utolsó négy percre háromgólos Montpellier-előnnyel fordultak a felek, a Pick Szeged azonban óriási tartásról tett tanúbizonyságot. Frimmel egyenlítése után Bombac a győzelmet is megszerezhette volna, de későn, bátortalanul próbálkozott üres kapura, az iksz megtartásához pedig Mikler Roland bravúrja kellett. Folytatás jövő héten a horvát Zagreb ellen.

2. FÉLIDŐ

60. perc: DÖNTETLEN A VÉGE, 29–29!

60. perc: Duarte próbálkozott az utolsó másodpercekben, de Mikler észnél volt.

60. perc: Bánhidi lövése után a labda a kapusról a kapufára vágódik, onnan hazai kézbe.

59. perc: Mikler védte Panic kísérletét, üres volt a kapu, de Bombac első szándékból nem lőtte el, végül kaotikus támadásvezetés után szegedi szöglet következhet.

Időt kértek a hazaiak. Ők is hét a hat elleni játékra készülnek.

59. perc: Frimmel egyenlít Bombac kicentizett átadását követően. 29–29

58. perc: Duarte lövését Mikler védte, támad a Szeged! Kis jóindulattal visszakapja a labdát a magyar csapat Bombac rossz passza után.

57:21-nél áll az óra, törlik a pályát. A labda a Montpellier-nél.

57. perc: Labdaszerzés, Sostaric indít, Duarte feje fölött odahullik a labda Mackovsek kezébe, aki bevágja a ziccert! 29–28

56. perc: Gól hét a hat ellen, Martins bejátszásából Bánhidi talált be. 29–27

Juan Carlos Pastor kikérte a harmadik idejét.

56. perc: Panic kilőtte a jobb felsőt, hárommal vezet a Montpellier. 29–26

Újra Mikler a szegedi kapuban.

55. perc: Tönnesen lövését Bonnefoi lábbal védte. Bejött a kapuscsere a hazaiaknak. A háromgólos előnyért támadhatnak a franciák.

54. perc: Duarte fej fölötti passzából Nacinovic dobott gólt. 28–26

53. perc: Duarte löketét sikerült blokkolni a falnak.

Canayet időt kért, csapat még emberhátrányban.

52. perc: Sikerült megjátszani Bánhidit, de Bonnefoi védte a lövését. A labda maradt a Szegednél, Sostaric nem hibázott a szélről. 27–26

52. perc: Moscariellót elveszítette a Montpellier két percre.

51. perc: Sostaric góljára Duarte azonnal válaszolt. 27–25

Garciandia helyén Tönnesen a pályán.

51. perc: Garciandia lövését Bonnefoi védte, Simonetét Alilovic sajnos nem. 26–24

50. perc: Simonet valahogy eljutott helyzetig, és be is pattintotta a labdát Alilovic lábai között a kapuba. 25–24

49. perc: Wallinius ziccerből Alilovicba lőtt – de úgy is fogalmazhatnánk, hogy a horvát kapus védett bravúrral.

49. perc: Wallinius lövése kipattant a kapufáról, a lerohanásból Sostaric nem tudott lövőhelyzetbe kerülni, mert Pellas visszaért vele.

48. perc: Villeminot belement Gaberbe, Martins egyenlít. 24–24

47. perc: Sostaric először került helyzetbe a jobb szélen, be is lőtte. 24–23

Jól működik ezekben a percekben a hazaiak védekezése.

46. perc: Panic sáncon megpattanó lövésével 24–22.

45. perc: Kis gól, is gól – Moscariello lőtte. 23–22

44. perc: Már passzív volt a szegedi támadás, amikor Garciandia pattintott a jobb felsőbe. 22–22

43. perc: Panic lőtt a jobb alsóba. 22–21

42. perc: Martins bántalmazásáért hetes a Szegednek. Frimmel belőtte Sego jobb lába alatt. 21–21

42. perc: Wallinius lőhetett szabadon, nem hibázott. 21–20

41. perc: És Bánhidi jóvoltából máris sikerült egyenlíteni! Ezt megelőzően könnyen elszórta a labdát a hazai csapat. 20–20

41. perc: Martins góljával 20–19.

Itt az ideje a második szegedi időkérésnek. Mikler helyett Alilovic a szegedi kapuban.

40. perc: Jó védekezés után ismét a hazaiaknál a labda, és Pellas parádés bejátszása után Nacinovic góljával már kettővel vezet a francia együttes. 20–18

39. perc: Először vezet a Montpellier, Villeminot volt eredményes. 19–18

38. perc: Panic kapott kétperces büntetését Martins megcibálásáért. Frimmel a bal szélről most csak a kapufát találta el.

37. perc: Elvették a labdát a bírók a Montpellier-től passzív támadás miatt.

36. perc: Garciandia lövését Sego védte, először vezethetnek a meccsen a hazaiak.

36. perc: Wallinius óriási gólt lőtt felugrásból a jobb felsőbe. 18–18

Kiegészültek a franciák.

35. perc: Bánhidi első gólja a meccsen a sok-sok kiharcolt hetes után. 17–18

34. perc: Wallinius góljával újra döntetlen az állás. 17–17

34. perc: A Bombac, Bánhidi összjátékból megint sikerült kiharcolnia egy hetest a Szegednek. Frimmel belőtte Segónak a kapufa közreműködésével. 16–17

33. perc: Moscariellót kiküldték két percre Martins visszarántásáért.

33. perc: Gudmundsson eredményes egy három a kettő elleni lerohanás végén. 16–16

Az eddigi 16 szegedi gólból 10-et a két szélső, Frimmel és Radivojevics vállalt magára.

32. perc: Bombac harcolt ki hétméterest. Frimmel belőtte Bonnefoi-nak. 15–16

31. perc: Lenne kihasználta a létszámfölényt. 15–15

31. perc: Elkezdődött a második félidő! Emberelőnyben támad a Montpellier.

1. FÉLIDŐ

Innen folytatjuk rövidesen…

30. perc: Garciandia lövése gyenge volt, a másik oldalon Gudmundsson időn túli szabaddobását Mikler védte. A szünetben 15–14 a Szegednek!

30. perc: Villeminot volt eredményes betörésből, ráadásul Tönnesent kikülték két percre. 14–15

Utolsó perc az első félidőben.

29. perc: Hazai kapufa után Bodó hatalmas gólt lőtt lendületből. 13–15

28. perc: Bánhidinak sikerült újabb hetest kierőszakolnia. Frimmel bepattintotta Sego lábai között. 13–14

27. perc: Bataille belement, jöhet a Szeged! De Bombac könnyelműen eladta a labdát… Jött a gyors indítás és az újabb Pellas-gól! 13–13

26. perc: Tönnesen ment közel a falhoz, de nem elég közel ahhoz, hogy ne tudja fölötte ellőni a labdát. 12–13

25. perc: Szépen kijátszották a hazaiak, Pellas talált be a bal szélről. 12–12

24. perc: Bánhidi harcolt ki hetest Bombac bejátszása után. Frimmel belőtte. 11–12

Juan Carlos Pastor időt kért. Kár érte, hogy elolvadt az ötgólos előny.

24. perc: Gudmundsson egyenlít. 11–11

23. perc: Pellas bebújt a szélről, éles szögből lőtt a rövidbe. 10–11

21. perc: Bombac gondoskodott arról, hogy ne fogyjon el a szegediek előnye. 9–11

20. perc: Martins kiejtette a kezéből a labdát, gyorsan megindultak a hazaiak, Yanis Lenne nem kegyelmezett. 9–10

19. perc: Bos talált be Simonet előkészítését követően. 8–10

19. perc: Bombac előkészítése után Radivojevics újabb gólt lőtt a szélről. Jól tudja megjátszani eddig a jobbszélsőjét a magyar csapat. 7–10

18. perc: Eredményes volt az időkérés, Duarte nagy gólt lőtt a bal felsőbe. 7–9

Patrice Canayer kikérte az első idejét.

A két szegedi szélső (Frimmel és Radivojevics) együtt már hat gólnál jár.

16. perc: Megint nem találta meg a beállóját a hazai csapat, a másik oldalon szép összjáték végén Radivojevics dob gólt. 6–9

Kiegészült a Montpellier.

15. perc: Frimmel lő gólt a jobb szélről, emberelőnyből. 6–8

15. perc: Descat belőtte a második hetesét is. 6–7

14. perc: Bombac bejátszásából Bánhidi harcolt ki hetest és két percet Yanis Lenne-nek. Radivojevics büntetőjét Sego ezúttal fogta.

13. perc: Bodó lőtt passzív jelzésnél, Sego védett, a lerohanásból Duarte volt eredményes. 5–7

12. perc: Panic kísérlete levágódott, Descat összeszedte a labdát, és Mikler feje fölött a kapuba lőtt. 4–7

11. perc: Gudmundsson lövését Mikler könnyedén védte. Utána rendezetlen védelem ellen Garciandia lőtt gólt betörésből. 3–7

9. perc: Bombac lövését Sego jól olvasta. Bodó belülvédekezése miatt hetes a másik kapu előtt, Descat nem hibázott. 3–6

7. perc: Gudmundsson lőtt szép gólt. 2–6

7. perc: Elvették a labdát a bírók a hazaiaktól, a fordulásból Bánhidi harcolt ki hetest – Radivojevics kíméletlenül bevarrta a jobb felsőbe. 1–6

Még nem kér időt Patrice Canayer.

5. perc: Bodó Richárd villant, majd Frimmel lőtt gólt lerohanásból. 1–5

5. perc: Simoneté az első hazai gól. 1–3

4. perc: Panic lőtt, Mikler védett, a másik oldalon Garciandia szerzi meg az első gólját a BL-ben a Szeged játékosaként. 0–3

Blonz megsérült, Frimmel érkezik a bal szélre a szegedieknél.

3. perc: Ismét eladták a labdát a hazaiak, a labda megint a Szegednél. Radivojevics a léc segítségével a kapuba lő a jobb szélről. 0–2

2. perc: Gaber labdaszerzése után futott a Szeged, Radivojevics ziccerét Sego bravúrral védte.

1. perc: Bombac már 40 másodperc után kiharcolt egy hetest, Radivojevics be is lőtte. 0–1

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Szeged támadhat először!

Mirko Alilovic, a Szeged horvát kapusa ma töltötte be a 35. életévét.

A hazaiak tiszta kékben, a szegediek világoskék-fehér mezben játszanak.

A 2018-ban BL-győztes Montpellier-ből már csak a két beálló, Diego Simonet és Kyllian Villeminot, valamint a jelenleg sérült Valentin Porte a keret tagja.

A szegedi csapat már a pályán, most zajlik a Montpellier játékosainak bemutatása. Megérkezett Marin Sego is.

ELŐZMÉNYEK

„Az biztos, hogy még nem leszünk topformában – nyilatkozta a Szeged hivatalos honlapján Juan Carlos Pastor vezetőedző. – Több felkészülési találkozóját láttuk a Montpellier-nek, jó csapatról van szó, a vasárnapi bajnokin nem játszott Valentin Porte, aki náluk meghatározó szerepet tölt be. Több fajta játékot képviselnek. Képesek magas emberekkel, illetve alacsonyabb játékosokkal is kézilabdázni, így mindenre fel kell készülünk.”

„Jó úton vagyunk, ám még sokat kell gyakorolnunk. A jövőbeli célunk az, hogy ne kelljen cserélnünk. Tudunk már úgy védekezni, hogy két játékost cserélünk, de az lenne a legideálisabb, hogy nem kellene változtatni. A lejátszott meccsek megmutatták, hogy ha jól védekezünk, és van egy jó kapusteljesítmény, akkor nagyon gyorsan tudunk támadni, gólt szerezni. Ez nagy erőssége lesz a csapatnak” – tette hozzá a spanyol szakember.

• A Montpellier egyik kapusa a horvát Marin Sego, aki 2018-ban bajnoki címet nyert a szegediekkel. A francia alakulat legutóbb 2012-ben szerzett aranyérmet hazája bajnokságában, azóta – a Dunkerque 2014-es sikerétől eltekintve – minden évben a Paris Saint-Germain lett a francia bajnok.

• A Szegednek a mostani a 19. idénye és a mai lesz a 217. mérkőzése az első számú európai kupasorozatban. Az eddigi mérleg 116 győzelem, 17 döntetlen és 96 vereség – írja a pickhandball.hu.

• A Pick Szeged megérdemelten hódította el a magyar bajnoki címet, a kerete azonban inkább gyengült, mintsem megerősödött a nyáron. Elhagyta a klubot a védelem két oszlopa, a svéd Jonas Källman – akire, a világ egyik legjobb zavaró védőjeként, az öt plusz egyes nyitott taktika épült –, valamint Joan Canellas, aki meg e spanyol rendszer mestere.

Bánhidi Bence játéka persze továbbra is óriási erőt ad a csapatnak, hiszen zömében rá szabják a taktikát, noha Juan Carlos Pastor a Veszprém elleni idegenbeli mérkőzésen bizonyította, akkor is képes gyorsan és hatékonyan átszervezni a gárdát, ha a magyar válogatott beálló kiesik: a Szeged a világklasszis Bánhidi távolléte ellenére sem vált egypólusú csapattá.

A védelem helyzetét tovább nehezíti Borut Mackovsek sérülése, kérdés, mikor számíthat rá legközelebb Pastor. Irányítóposzton a Dean Bombac, Miguel Martins páros ígéretesnek tűnik, a balátlövő Bodó Richárd kezében pedig mindig benne van a gól – már ha megkapja végre a bizalmat, amire nagy szüksége van ahhoz, hogy kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtson.

Egyedül a jobbátlövő pozíciója kérdéses, mert Luka Stepancic továbbra sem egészséges, Imanol Garciandía pedig nagy csapatban még nem bizonyított, míg Kent Robin Tönnesennek újra fel kell magát építenie a sérülései után, bár a képességei alapján óriási erősítés lehet.

• A két csapat legutóbb a 2015–2016-os idény csoportkörében találkozott egymással a BL-ben, a Szeged otthon egy góllal nyert (28–27), míg Franciaországban döntetlen született (29–29).

Üdvözöljük kedves Olvasóinkat a Montpellier–Pick Szeged férfi kézilabda Bajnokok Ligája-mérkőzés online közvetítésében!