szerző:
hvg.hu/MTI
Tetszett a cikk?

Ha önmaguktól nem távoznak a klubvezetők, a Premier League fogja elmozdítani őket.

Az angol bajnokság irányítói felszólították az Európai Szuperligába (ESL) jelentkezett hat futballklub vezetőit, hogy távozzanak az angol bajnokság bizottságaiból.

A Sky Sport csütörtöki értesülése szerint Richard Masters, a Premier League ügyvezetője közölte az Arsenal, a Manchester United, a Chelsea, a Liverpool és a Manchester City képviselőivel, hogy szabadítsák fel pozícióikat a Premier League munkacsoportjaiban, ellenkező esetben "erővel elmozdítják" őket. A hatodik ESL-ben érintett klub, a Tottenham Hotspur nem működik közre a PL bizottságaiban.

A Chelsea részéről Bruce Buck elnök, az Arsenaltól Vinai Venkatesham vezérigazgató, a Manchester Citytől Ferran Soriano vezérigazgató, a Manchester Unitedtől Ed Woodward ügyvezető alelnök, a Liverpooltól pedig Tom Werner elnök tölt be tisztségeket az angol bajnokságot irányító szervezetben.

Woodward (képünkön a bal oldalon) egyébként korábban jelezte, hogy az év végén lemond az MU vezetéséről.

A húszcsapatosra tervezett Európai Szuperliga létrehozását vasárnapról hétfőre virradóra jelentették be, az alapítók között hat angol és három-három olasz és spanyol klub volt, ugyanakkor a tervet a legfelsőbb politikai, valamint sportszakmai körökben, a nemzetközi (FIFA) és az európai szövetség (UEFA) részéről is széles körű ellenérzés fogadta.

Ezek hatására kedden a Manchester City visszalépett a szerepléstől, majd másnap a Chelsea, az Arsenal, a Liverpool, a Manchester United és a Tottenham Hotspur is kihátrált a kezdeményezésből. Ugyancsak szerdán gondolta meg magát az Atlético Madrid, az Internazionale és az AC Milan is, a Juventus pedig ekkor már az ESL megvalósítását bizonytalannak értékelte. Az alapítóklubok közül így már csak az FC Barcelona és a Real Madrid nem változtatott az álláspontján a Szuperligát illetően.

Később a Szuperliga alelnöke, Andrea Agnelli elismerte, hogy ne indulhat el a sorozat.