Női röpi: emelt fővel búcsúzott a Kaposvár a Challenge-kupától

K. Z.K. Z.
Vágólapra másolva!
2021.03.03. 21:32
A női röplabda Challenge-kupa elődöntőjének visszavágóján az 1. MCM-Diamant Kaposvár a román Alba Blaj csapatát fogadta, és 3:1-es vereséget szenvedett, amivel búcsúzott a sorozattól.

A marosvásárhelyi sima vereség után a visszavágón remekül kezdett a magyar csapat, meg is nyerte az első játszmát, s bár a vendégek egyenlítettek, a harmadikban megint volt esély a vezetés megszerzésére, de 25:25 után a románok szereztek két pontot. Ezzel pedig eldőlt a továbbjutás. A negyedik játszmában mindkét edző lehetőséget adott a cserejátékosoknak, így a Blajban pályára lépett a magyar válogatott feladója, Bleicher Réka is.

RÖPLABDA, NŐI CHALLENGE-KUPA
ELŐDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
1. MCM-Diamant Kaposvár – CSM Volei Alba Blaj (román) 1:3 (23, –18, –25, –21)
Kaposvár. V: Niklová (szlovák), Brlas (horvát)
DIAMANT:Szűcs K. 5, Bodovics 7, Helics 12, Kliszura 18, Kharchenko 18, Király-Tálas 4.Csere:Szpin, Hegyi (liberók), Kump, Matics 5, Kalmár, Szedmák 1.Vezetőedző:Szasa Nedeljkovics
ALBA BLAJ:Cselics 12, Malkova 1, Antonijevics 2, Milenkovics 15, Alekszics 7, Baciu 24.Csere:Popovics 2, Szpaszenics (liberók), Kocsics 3, Scott 5, Rus, Bleicher 2.Vezetőedző:Darko Zakocs
MESTERMÉRLEG
Szasa Nedeljkovics:– Fegyelmezetten, összeszedetten kezdtük a mérkőzést, és az első szett megnyerése után a második játszma is eleinte jól alakult. Ha visszaesett a figyelmünk, büntetett az ellenfél. Örülök neki, hogy a kaposvári csapattal eljutottunk egy európai kupasorozat legjobb négy együttese közé, azt hiszem, ez a magyar röplabda számra is nagy dolog.

Továbbjutott: azAlba Blaj,kettős győzelemmel