szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Az alkotók a filmmel a fiatalokat szeretnék megcélozni.

Animációs dokumentumfilm készült a témáról, a fiatalok megszólítása a cél.
Animációs dokumentumfilm készült Trianonról, amelynek apropóját a békediktátum tavalyi, 100. évfordulója adta. Az alkotók a TV2 Mokka című műsorában nyilatkoztak a projektről, amelynek egyik fő célja, hogy a fiatalok érdeklődését is felkeltse a történelem iránt.
Az elmúlt tíz-húsz évben kevés olyan film készült, ami a fiatalokhoz elhozza úgy a történelmet, hogy nem kell őket lekötözni a kanapéra, hogy mindenképp nézzék végig. (…) Próbáltuk abból az aspektusból nézni a dolgokat, hogy ha mi a Netflix lennénk, hogyan tudnánk csinálni olyan filmet, hogy egy tizenöt éves – ilyen versenyhelyzetben – minket válasszon
– mondta Kurucz Dániel producer, társíró, aki elmondta, hogy az ő filmjük nyelvezetében, zenéjében és képi stílusában is elüt majd a korábbiaktól. A filmben szerepelnek majd archív felvételek, amelyeket animációs jelenetekkel egészítenek ki. A filmet nem kizárólag magyar közönségnek szánják, külföldi történészek is megszólalnak benne, hogy bemutassák, „hogyan jutottunk el Trianonhoz, és mi lett a százéves következménye ennek az egésznek.”
A film narrátora Mucsi Zoltán. Ez a választás részben szintén a fiatalok megszólítását szolgálja, mondta a kreatív producer, Meruk Marcell, aki hozzátette: mindketten hatalmas rajongói Jancsó Miklós filmjeinek és a Kapa-Pepe párosnak, így személyesen is nagyon örültek, hogy Mucsi vállalta a felkérést. A beszélgetésből nem derült ki egyértelműen, hogy pontosan mikor és hol lehet majd megnézni a filmet.

Animációs dokumentumfilm készült Trianon 100. évfordulójának alkalmából – erről a film alkotói beszéltek nemrég a TV2 Mokka című műsorában.

Kurucz Dániel producer, társíró és Meruk Marcell kreatív producer elmondták, a céljuk az, hogy a történelem iránt a fiatalok érdeklődését is felkeltsék.

"Az elmúlt tíz-húsz évben nagyon kevés olyan film készült, ami a fiatalokhoz elhozza úgy a történelmet, hogy nem kell őket lekötözni a kanapéra, hogy mindenképpen nézzék végig" – mondta Kurucz Dániel. "Alapvetően a történelem iránti tisztelet és elköteleződés, ami a vezérvonal nálunk, és mellette igyekeztünk mostani szemmel, úgy, mint egy görbe tükröt tartva magunk elé megközelíteni ezt a témát olyan szinten és olyan módon, ahogy ezt még más nem tette meg" – tette hozzá Meruk Marcell.

Az alkotók elmondták, hogy a film narrátora Mucsi Zoltán lesz, egyrészt, mert ezzel a választással is a fiatalokat kívánják megszólítani, másrészt pedig mert mindketten nagy rajongói Jancsó Miklós filmjeinek, illetve a Kapa–Pepe-párosnak. Az 1920 – Az új Közép-Európa című film premierje szerda este, 23.25 perckor lesz a TV2-n, az előzetese itt tekinthető meg:

Még több kultúra a Facebook-oldalunkon, kövessen minket:

 

Balla István Kult

Mucsi Zoltán elmeséli, hogyan született a fékevesztett káromkodásba torkolló villanyszerelős jelenet

Egy ország Kapája, bár sokan azt se tudják, honnan valók azok a jelenetek, amikben olyan viccesen káromkodik. Mucsi Zoltán abonyi szakmunkásból, vasutasból, postásból lett ismert és kedvelt színész, ahogy mondja, őt „megette a színház”. Most vaskos beszélgetőkönyvben vall életéről, dilemmáiról, a Kapa-Pepe duóról, a szakmájáról.

hvg.hu Élet+Stílus

Mucsi Zoltánnak nehezen megy a szövegtanulás

Idén körülbelül 140-150 előadása maradt el, és mivel még most sem látszik, mikor állhat legközelebb színpadra, nehezen halad a következő darab példányával. Bármennyire is a félelem és a bizonytalanság határozta meg ezt az évet, a színész fontosnak tartja, hogy legalább egy szendviccsel megmentsük 2020-at.