Drámai búcsú a franciák ellen, 5. helyen zártuk a világbajnokságot

NEDELYKOV TAMÁS (összefoglaló), HATÁR DÁVID (percről percre)NEDELYKOV TAMÁS (összefoglaló), HATÁR DÁVID (percről percre)
Vágólapra másolva!
2021.01.27. 20:15
null
Drámai búcsú a franciák ellen, 5. helyen zártuk a világbajnokságot (Fotó: AFP)
Az Egyiptomban zajló férfi kézilabda-világbajnokság negyeddöntőjében a magyar válogatott óriásit küzdött, de hosszabbítás után 35–32-re kikapott a hatszoros vb-győztes Franciaországtól, és az ötödik helyen zárta a tornát – ez az 1986-os ezüstérem és az 1997-es negyedik pozíció után minden idők harmadik legjobb vb-szereplése.

FÉRFI KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG, EGYIPTOM
NEGYEDDÖNTŐ
FRANCIAORSZÁG–MAGYARORSZÁG 35–32 (12–14, 30–30, 32–31) – h. u.
Gíza, zárt kapuk mögött. V:
I. García, Marin (spanyolok)
FRANCIAORSZÁG: V. GÉRARD – Abalo 2, Mem 3, Mahé 1 (1), Fabregas 2, N'Guessan 2, GUIGOU 6 (1). Csere: GENTY (kapus), N. REMILI 4, L. Karabatic 1, M. Richardson, Lagarde 3, DESCAT 5 (2), Porte 3, Tournat 3. Szövetségi kapitány: Guillaume Gille
MAGYARORSZÁG: MIKLER – Rodríguez P. 1, Máthé 4 (1), SIPOS 1, BÁNHIDI 6, Szita 4, LÉKAI 5. Csere: Székely (kapus), BÓKA 5, ifj. Rosta M. 1, Bodó 3, Ancsin G. 1, Hornyák P., Balogh Zs. 1 (1). Szövetségi kapitány: Gulyás István
Az eredmény alakulása. 7. perc: 1–4. 11. p.: 1–7. 13. p.: 3–9. 21. p.: 8–9. 22. p.: 8–10. 25. p.: 9–12 34. p.: 14–15. 39. p.: 19–19. 40. p.: 20–19. 44. p.: 20–22. 22–20. 46. p.: 22–22. 47. p.: 24–23. 50. p.: 25–25. 53. p.: 28–26. 58. p.: 30–28 59.: 30–29. 60. p.: 30–30. 62. p.: 31–31. 65. p.: 32–31. 68. p.: 33–32

ÖSSZEFOGLALÓ

Újabb hatalmas erőpróba várt a mieinkre a vb-n, ráadásul a hatszoros vb-győztes franciák elleni összecsapás már a négy közé jutásról döntött. A szakmai stáb azt választotta, hogy az előző, számunkra már tét nélküli meccsen pihenteti az addig legtöbbet játszó kulcsembereinket, ami ugyan nem tetszett a franciáknak, de a mi szempontunkból mindenképpen logikus döntésnek tűnt.

A negyeddöntőben természetesen visszatértünk az alapcsapatunkhoz (ezúttal Borbély Ádám, Hanusz Egon, Nagy Bence és Topic Petar volt a négy kimaradónk), amely szerencsére nem esett ki a ritmusból. A veszprémi Kentin Mahé érthető módon nagyon motiváltan lépett pályára, mindez azonban rögtön egy durvaságban jelentkezett, már az elején kiállították.

Amíg a mieinken nem volt semmi nyoma a megilletődöttségnek, addig a franciák pontatlan lövésekkel kezdtek, az ötödik percben találtak be először a remekül védő Mikler Rolandnak. Az hamar világossá vált, hogy a falban nagyon figyelnek Bánhidi Bencére, általában több védő csüngött a nyakán, így viszont a társai előtt adódtak lehetőségek.

A védelmünk remekül működött együtt Miklerrel, aki sorra nyerte meg a párharcokat a francia lövőkkel szemben. Mahé egyértelműen túlpörgött, több rossz passza is volt, Guillaume Gille le is cserélte. Kiválóan éltünk az adódó lehetőségekkel, és hibátlanhelyzetkihasználással 7–1-re elhúztunk.

Ezután sajnos nem tudtuk továbbvinni a jó kezdést, helyette megtorpantunk, a veterán MichaëlGuigou sorozatban lőtt négy góljával zárkóztak a franciák. A lecsorgó labdák rendre az ellenfélnél landoltak, és Vincent Gérard is elkezdett védeni, ami azt eredményezte, hogy9–8-ra feljöttek a franciák.

Ennek ellenére nem kértünk időt, pedig eladogattuk a labdákat, amit a franciák góllal büntettek. Bóka Bendegúz kilencperces gólcsendet tört meg, a másik szélen ellenben Rodríguez Pedro több lehetőségét is elpuskázta. A 26. percben Sipos Adrián már a második két percét gyűjtötte be, de pozitívumként említhetjük, hogy legalább nem hagytuk egyenlíteni az ellenfelet. A hullámvölgyön túljutva Lékai Máté ötödik góljával14–12-re vezettünk a szünetben,amihez nagyon kellett, hogy Mikler tíz védésig jusson el harminc perc alatt.

Szenzációs kezdés után kétgólos előnyben voltunk az első félidő után (Fotó: AFP)

A zárt védekezésre továbbra is szükség lett volna, mert a francia átlövők kezdtek életjeleket mutatni. Az ellenfél ráadásul gyorsított a játékán, gyakran pár passzból gólhelyzetig jutott, így Mikler is kiszolgáltatott helyzetbe került. Egy ideig megvoltak a válaszaink, de a 40. percben Valentin Porte lerohanás végén lőtt góljával először vezettek a franciák (20–19). Támadásban elfogyott az ötlet, így időt kellett kérnünk.

A franciák sorozatban négyet lőttek válasz nélkül, Szita Zoltán gólja szakította meg ezt a rossz periódust. A játék képe azonban megváltozott, ezután nekünk kellett futnunk az eredmény után. A nagyszerűen játszó Bóka duplájával egyenlítettünk tíz perccel a vége előtt, utána azonban több szerencsétlen momentumunk volt, ebből hárommal elmentek a franciák (28–25).

Balátlövőben a megsérülő Timothey N'Guessant váltó Romain Lagarde jól szállt be, és a francia kapuban Yann Genty is a mi szempontunkból rosszkor védett többször. Az utolsó öt perchez érve Pedro jött ki zavaróba, és sikerült is kivédekezni több támadást, majdnagy hajrát futva, hatalmasat harcolva, labdákat szerezve fél perccel a rendes játékidő vége előtt egyenlítettünk (30–30).Időkérést követően az utolsó francia támadást is megszűrtük,hosszabbítás következett.

Maradt nálunk az öt egyes védekezés, és bár Bodó bombájával indítottunk, erre kettővel válaszoltak a franciák, miközben több pontatlanság is becsúszott a támadásainkba. A második öt perc elején Gérard védte Máthé hetesét, és újra kétgólos hátrányba kerültünk. Másfél perccel a ráadás vége előtt belemenést fújtak ellenünk, a túloldalon Luc Abalo meg eldöntötte a továbbjutás kérdését (35–32). A meccs legjobbjának a mind a hat kísérletét gólra váltó Bánhidit választották meg.

A csoda elmaradt, de az ötödik helyen záró mieink nagyon közel álltak a bravúrhoz, hatalmas csatára kényszerítették a franciákat. Az ötödik hely minden idők harmadik legjobb vb-szereplése az 1986-os ezüstérem és az 1997-es negyedik pozíció után. A tavalyi Eb után egyértelműen újabb fontos lépést tettünk a fejlődés útján, így bizakodva várhatjuk a jövőre esedékes, részben hazai rendezésű kontinenstornát!

HOSSZABBÍTÁS MÁSODIK FÉLIDŐ

70. perc: Szita lövése után a kapufa segíti ki a franciákat. Remili kidobja a pályáról a labdát, ez a vége, a franciák hosszabbítás után 35–32-re megnyerték a mérkőzést.

69. perc: Megtalálják Tournat-t, és kiszorított helyzetből be is lövi (34–32). Lékainál belemenést fújnak, innen nagyon nehéz lesz. Nyitottat védekezünk, Abalo pedig gólt szerez. 35–32

68. perc: Ezt megbüntetik a franciák, Descat eredményes (33–31). Lékai harcol ki egy hetest. Balogh jön a hetesre, és belövi a labdát a kapuba. 33–32

67. perc: Mikler bemutat egy bravúrt, lagarde ziccerét védi, ráadásul a kipattabót is összegyűjtjük! Eladjuk a labdát, Lékai kezéből csúszott ki.

66. perc: Elkezdődött a hosszabbítás második félideje, a mieink támadnak. Bánhidi gyorsan kiharcol egy hetest. Máthé hetesét Gérard kivédi.

HOSSZABBÍTÁS ELSŐ FÉLIDŐ

65. perc: Ancsin passzát Bodó nem tudja megfogni, jöhetnek a franciák. Nincs francia lövés, véget ért a hosszabbítás első félideje. 32–31

64. perc: Lékai talpról lő, Gérard könnyedén véd. Büntetnek a franciák, Lagarde felgyorsít, és gólt ő egy betörés után. 32–31

63. perc: Lékai kap egy szabaddobást. Ancsint blokkolják, de visszaszerezzük, Bóka kap bele egy passzba.

62. perc: Így is van! Bodó felmegy a magasba, majd a bal felső sarokba zúdítja a labdát (30–31). Újabb hetest kapnak a franciák, Mahé visszatér, és belövi. 31–31

61. perc: A franciák kezdték a hosszabbítást, továbbra is nyitottat védekezünk. Tournat harcol ki hetest, belülvédekezés volt. Descat nagyon csúnyán a kapu fölé bombázza a labdát.

A svédek simán legyőzték Katart, így bejutottak az elődöntőbe, ahol ennek a meccsnek a győztesével találkoznak.

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Máthé megtalálja a falbanBánhidit, aki kilövi a bal alsót, egyenlő (30–30)! 17 másodperc maradt, időt kérnek a franciák. Nincs francia lövés, időn túli szabaddobást kapnak. Mem lövése után lelassul a labda a blokkon, Mikler véd, jön a hosszabbítás! 30–30

59. perc: Ez is megvan, Mikler védi Remili lövését! Máthé nem szórakozik, a szaggatottról a kapu bal oldalába bombázza a labdát (30–29). Labdát szerzünk, egy perc maradt!

58. perc: Lagarde betörése után a kapu fölé lövi a labdát, gyors magyar gól a válasz, Bóka éles szögből a kapuba pattintja a labdát.30–28

57. perc: A másik oldalon Bodó küldi a kapu fölé a labdát. Kap egy sárga lapot a reklamáló magyar kispad.A kapuba visszatérő Mikler védi Porte lövését, de oldalt megy ki a labda.

56. perc: Nyitottat védekezünk, Pedro a zavaró. Labdát szerzünk, majd gyors gólt lövünk, Lékai indítása után Bóka eredményes (29–27). Memet nem tudjuk megfogni, védhetetlenül bombázza a kapuba a labdát. 30–27

55. perc: Bodó bejátszása nem jó, de Bánhidi kap egy szabaddobást. Újabb rossz bejátszás, időt kérnek a franciák.

54. perc: Miklert Székely váltotta a magyar kapuban. Lagarde lövését védi Székely, de belülvédekezés miatt hetest kapnak a franciák. Descat a kapuba pattintja a labdát. 29–26

53. perc: Lékai talpról eleresztett lövését Genty védi. Lagarde szabadon lőhet, nem is hibázik, először vezetnek hárommal a franciák (28–25). Gyors magyar gól, Bodó volt eredményes. 28–26

52. perc: Máthé megtalálja Rostát, aki a kapufát találja el. Rohannak a franciák, Lékai majdnem labdát szerez, de Descat-hoz eljut, a szélső pedig gólt lő. 27–25

51. perc: Akadozik a francia támadás, de nem tudjuk megszerezni a labdát. Kiállítást reklamálnak a franciák, de csak szabaddobást kapnak. Passzívnál Lagarde gólt szerez, ezért nagyon nagy kár. 26–25

50. perc: Remek blokk, Lékai indítja Bókát, aki még az üres kapuba dobja a labdát. 25–25

49. perc: Mikler véd, de a kipattanót összeszedő Bánhidi a hatoson belülről ugrott fel.

48. perc: Tournat valahogy összekaparja a bejátszást, majd valahogy a kapuba juttatja a labdát (25–23). Mem könyököl oda Lékainak, két percre kiállítják. Megtaláljuk Bókát a bal szélen, majd a kapuba is pattintja azt. 25–24

47. perc: Lékai eladja a labdát, Remili pedig góllal fejezi be a lerohanást (24–22). Lékai bejátszását Bánhidi szedi össze, majd a kapus lábai között a kapuba dobja a labdát. 24–23

46. perc: Tournatkap labdát, és gólt szerez, megint vezetnek a franciák. 23–22

45. perc: Szita beindult, egymás után a második gólját szerzi (22–21). Ráadásul azonnal kidobják oldalra a labdát, jöhetünk. Rohanunk, Sipos gólt szerez, ezzel egyenlítünk! 22–22

44. perc: Bánhidinek nem jó a bejátszás, de Descat is rossz indítást kap.N'Guessant kell ápolni.

43. perc:N'Guessan harcol ki hetest, belülvédekezés volt a spnyol játékveztő szerint. Descat érkezik, és gólra váltja a büntetőt. 22–20

42. perc:N'Guessan pokolian nagy gólt lő, Miklernek esélye sem volt (21–19). Ez most kellett, Szita ezúttal kilövi a jobb alsót. 21–20

41. perc: Keményen védekeznek a franciák, passzívnál vagyunk, kicsit ötlettelenné váltunk. Időt is kér a magyar stáb. Nincs magyar gól, Szita lövését blokkolják, Genty pedig véd.

40. perc: Szita lövését Genty védi, akár át is veheti a vezetést a francia válogatott. Porte elkapta a fonalat, Remili passza után könnyű gólt lő. 20–19

39. perc: Most mindenre van válaszuk a franciáknak, Porte szerez gólt a jobb szélről beugorva (18–19). Máthé lövését blokkolják, indulnak a franciák, Porte újra eredményes. 19–19

38. perc: Rohannak a franciák, Remili eredményes rendezetlen védelemmel szemben (17–18). Szita felmegy, és kilencről a bal alsóba küldi a labdát. 17–19

37. perc: Mem a szaggatotton kívül ugrik fel, és védhetetlenül a jobb felső sarokba bombázza a labdát (16–17). Erre is van válaszunk, megint Bánhidi lő gólt. 16–18

36. perc: Bánhidi harcol ki egy hetest, Máthé pedig magabiztosan értékesíti. 15–17

35. perc:Megint paszívnál vagyunk, Máthé pedig a kapu jobb oldalába bombázza a labdát (14–16).N'Guessan lövését blokkolja Sipos, de Descat elé pattan a labda, ő pedig gólt lő. 15–16

34. perc: A franciák rendezetlen védelemmel szemben eredményesek, N'Guessan lőtt gólt egy betörés után. 14–15

33. perc: Mem hibázik, elveszik a labdát a franciáktól. Passzívnál Lékait állatják meg. Szita lövését Genty védi.

32. perc: Mem közel kerül a falhoz, és a kapu bal oldalába bombázza a labdát (13–14). Jön a gyors válasz, Bodó passza után Bánhidi eredményes. 13–15

31. perc:Elkezdődött a második félidő, emberelőnyben támadunk. Bánhidi a hatoson belül volt, elvették a labdát a mieinktől.

A szünetben a spanyolok 21–15-re vezetnek a norvégok ellen, míg a svédek 14–10-re a katariak ellen.

A mieink két góllal vezettek a félidőben (Fotó: AFP)

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Bodó lövése után a kapufa kisegíti a franciákat, Bóka azonban összeszedi a kipattanót. A magyar stáb is időt kér, 27 másodpercünk maradt. Lékait ütötte meg, Lagarde-ot küldik ki két percre, maradt még 13 másodpercünk. Úgy is van! Két másodperccel a vége előtt Lékai talpról még a kapu jobb oldalába bombázza a labdát, így a szünetben két góllal vezetünk! 12–14

29. perc: Bodó lövését védi Gérard, egyenlíthetnek a franciák.Guillaume Gille kikéri az első idejét. Remili bejátszását leszedjük, nincs egyenlítés!

28. perc: Bodó jól pörgeti az órát, mindjárt kiegészülünk. Lékai talpról kiváló gólt lő (11–13). Azonnal jön a válasz, Abalo eredményes. 12–13

27. perc: Ancsin elejti a labdát, Guigou megszerzi, majd az üres magyar kapuba dobja. 11–12

26. perc: Nyitott védekezésre váltunk, Pedro megy ki zavaróba. Nem sokáig, Sipost sajnos másodszorra is kiállítják két percre, Lagarde-ot találta el. Richardson pattintja oda a labdát Fabregasnak, aki biztosan értékesíti a ziccert. 10–12

25. perc: Mikler Lagarde lövését is védi, le tudjuk rohanni a franciákat, Bodó pedig a kapuba pattintja a labdát. 9–12

24. perc:Ancsin a pályán, lő is egy óriási gólt (9–11). Labdát szerzünk, lehúzzuk a jobb szélre, Pedro lövését azonban védi Gérard.

23. perc: Nagy nehezen megtalálják Karabaticot, ő pedig nem hibázza el a ziccert. 9–10

22. perc: Remili megy fel, és kilövi a bal alsó sarkot, 5–0-s sorozatban a franciák (8–9). Végre! Közel kilencperces gólcsendet tör meg Bóka. 8–10

21. perc: Bodó ellépi, rohannak a franciák, Guigou pedig gólra váltja a ziccert (7–9). Hihetetlen, Guigou újabb labdát szerez.

20. perc: Mikler egyelőre pazar, Richardson lövését is védi.

19. perc: Remili megszerzi az első gólját (6–9), ráadásul a másik oldalon Máthé újra a kapu mellé küldi a labdát.

18. perc: Gérard mutat be egy védést, majd Pedro próbálkozása után is véd a francia kapus.

17. perc:N'Guessan elejti a labdát, de megint visszaszerzik azt a franciák. Mem lő, de a lécről a kapu fölé megy a labda.

16. perc: Jönnek a franciák, Abalo lövését védi Mikler, de Guigou megint gólt szerez a kipattanóból (5–9). Máthé lő, de ezúttal nem találja el a kaput.

15. perc: A játékvezetők passzív miatt elveszik a labdát, lerohannak minket a franciák, Guigou eredményes (4–9). Bénhidinek nem jó a bejátszás, de Lékai megmenti a labdát. Egy kínaival próbálkozunk, de Pedro lövését védi Gérard.

14. perc: Mikler! A magyar kapus Remili újabb ziccerét védi, ráadásul Pedro ezúttal begyűjti a kipattanót.

13. perc: Guigou jön, és átejti Miklert (3–8). A kiállított Bánhidi helyére Rosta érkezik, és azonnal be is köszön. 3–9

12. perc: A franciák passzívnál lehúzzák a bal szélre, Guigou pedig nem hibázik (2–7). Közel hétperces gólcsendet törtek meg a franciák. Szita passza után Bánhidi újra eredményes (2–8). Mikler bemutat egy újabb védést, de a kipattanó a franciáké, Bánhidi pedig szabálytalankodik. Kétperces kiállítás és hetes.

11. perc: Bóka nem viszi be, passzívnál vagyunk de Lékai közel kerül a falhoz, és a kapu jobb oldalába bombázza a labdát. 1–7

10. perc: Szita bejátszása után Bánhidit rántják le, Fabregast két percre kiküldik. Máthé megtalálja Bánhidit, aki gond nélkül a kapuba pattintja a labdát (1–6). Remili találja magát ziccerben, de így sem találja el a kaput.

9. perc: Mahé eladja a labdát, Pedro egyedül mehet, és magabiztosan a francia kapuba pattintja a labdát (1–5). Sipos találja el Mahét, a spanyolok két percre kiküldik. Az emberelőny sem segít a franciákon, Mahé passza pontatlan.

8. perc: Bánhidi kap sárga lapot. Mem lövését védi Mikler, majd a kipattanót Bánhidi piszkálja ki oldalra – tovább támadhatnak a franciák.

7. perc:N'Guessan lövését megint védi Mikler, Lékai pedig összeszedi a kipattanót. Lékai elöl is remekel, újabb gólt szerez. 1–4

6. perc: Karabatic kap sárga lapot. Lékai villan meg, és meg is szerzi az első gólját. 1–3

5. perc: Hosszan támadunk, Lékai passza nem jó,a franciáké a labda. Mikler védi Mahé lövését, de a kipattanót összegyűjtő Fabregas nem hibázik. 1–2

4. perc:N'Guessan bombázza a kapu fölé a labdát.

3. perc: Mikler ezúttal Mem lövését védi, de újra oldalt megy ki a labda, tovább támadhatnak a franciák. Remili az oldalhálóba lövi a labdát, rohanunk, Szita pedig értékesíti a ziccert. 0–2

2. perc: Labdát szerzünk, rohanunk, a felugró Szitának pedig Mahé üt oda. A Veszprém franciáját két percre ki is állítják. Máthé a szaggatottnál ugrik fel, és a kapu közepébe lövi a labdát. Vezetünk! 0–1

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a franciák vezethetik az első támadást.N'Guessan átlövését Mikler védi,, de a labda oldalt megy ki.

A magyar válogatott a franciák elleni meccs előtt (Fotó: AFP)

Kékben a franciák, fehérben a mieink.

Pályán a játékosok, jönnek a himnuszok.

A keret tagjai közül ezúttal Borbély Ádámot, Hanusz Egont, Nagy Bencét és Topic Petart nem nevezte be a mérkőzésre a szakmai stáb.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Franciaország–Magyarország mérkőzés az egyiptomi férfi kézilabda-világbajnokság negyeddöntőjében. Tartsanak velünk!

Már az elődöntőért lép pályára a magyar válogatott (Fotó: MKSZ/Kovács Anikó)

ELŐZMÉNYEK

A szakmai stáb leginkább „a küzdést és az előre játék örömét” hiányolta a játékosokból a spanyolok ellen, ám azt így is egyöntetűen kijelentette, hogy nem taktikázott. Gulyás István szövetségi kapitány éppen ezért furcsállja, hogy magyarázkodni kell, amiért legjobbjainkat, Bánhidi Bencét, Lékai Mátét, Mikler Rolandot is pihentette, illetve védelmünk oszlopát, Sipos Adriánt a kispadon jegelte a negyeddöntő előtt. Kellemes teher, gondolhatnánk – mármint magyarázkodni az utóbbi évek legsikeresebb teljesítménye után, amelynek még koránt sincs vége.

„A cél nem az volt, hogy csoportelsők legyünk a középdöntőben, és ezzel az ötödik helyet biztossá tegyük. Épp ellenkezőleg: minél tovább menjünk, és nyerjük meg a versenyt!” – mondta a mieinket 2019 júliusa óta irányító Gulyás István, akinek a spanyolok elleni volt az ötödik veresége a férfiválogatott élén.

A magyar stáb úgy véli, Franciaország talán kevésbé rakkolós, a norvégnál játékosabb gárda benyomását kelti, bár a portugálokat szétfutotta a legutóbbi mérkőzésen. Nagy László már korábban is azt tanácsolta a játékosoknak, hogy a szívük helyett az eszük vigye őket előre – erre szerdán nagy szükség lesz, ugyanis „az eladott labdákat ez a gyors francia együttes könnyen megbünteti”.

A francia oldalon viszont úgy látták, a kulcsjátékosaink pihentetésével egyértelműen arra mentünk, hogy inkább velük kerüljünk szembe a negyeddöntőben.

„Magyarország láthatóan úgy kalkulált, hogy jobb nekik, ha velünk találkoznak a nyolc között, mint Norvégiával. Csalódott voltam, amiért a spanyolok ellen nem láttam egy igazán éles mérkőzést, abból így nem tudtunk készülni” – magyarázta a franciákat irányító Guillaume Gille.

Megértőbben nyilatkozott a jobbátlövő Dika Mem: „Képzeljük magunkat egy pillanatra a magyarok helyébe! A torna kezdete óta kétnaponta követik egymást a mérkőzések, és már a spanyol meccs előtt biztosították a továbbjutásukat. Ez volt az utolsó alkalom, hogy pihentessék a kulcsjátékosaikat. Érthető a döntésük.”

A francia kapitány azonban amondó, sosem kifizetődő egy nagy tornán elveszíteni egy mérkőzést. „Remélem, meg tudjuk nekik mutatni, nem jártak jól azzal, hogy nem vették fel a harcot a spanyolokkal.”

A két együttes egymás elleni mérlege a mieinknek kedvez, 38 találkozóból 18 alkalommal győzött a magyar válogatott, háromszor végződtek döntetlennel és 17-szer magyar vereséggel az összecsapások. Legutóbb 2016-ban egy felkészülési mérkőzésen lépett egymás ellen pályára a két alakulat, a touloni találkozót a franciák nyerték. Azonban az utolsó világversenyen született egymás elleni eredmény 2012-ből van, a szerbiai Európa-bajnokság csoportmérkőzésén 26–23-ra a magyar válogatott nyert.

Legutóbb egymás ellen:
2016. április 9., Toulon, felkészülési mérkőzés. Franciaország–Magyarország 28–25 (13–13)
Legjobb magyar dobók: Ancsin G. 8, Lékai 6, Iváncsik T 4 (3)

A MAGYAR VÁLOGATOTT 20 FŐS KERETE A 2021-ES VILÁGBAJNOKSÁGRA*
Kapusok: Borbély Ádám (Veszprémi KKFT), Mikler Roland (Mol-Pick Szeged), Székely Márton (Telekom Veszprém)
Jobbszélsők: Hornyák Péter (Grundfos Tatabánya), Rodríguez Álvarez Pedro (Balatonfüredi KSE)
Jobbátlövők: Ancsin Gábor (Grundfos Tatabánya), Balogh Zsolt (Grundfos Tatabánya), Máthé Dominik (Elverum – Norvégia)
Irányítók: Győri Mátyás (Grundfos Tatabánya), Hanusz Egon (Csurgói KK), Lékai Máté (Telekom Veszprém), Nagy Bence (Ferencváros)
Beállók: Bánhidi Bence (Mol-Pick Szeged), Rosta Miklós (Mol-Pick Szeged), Sipos Adrián (Grundfos Tatabánya), Topic Petar (Balatonfüredi KSE)
Balátlövők: Bodó Richárd (Mol-Pick Szeged), Szita Zoltán (Wisla Plock – Lengyelország)
Balszélsők: Bóka Bendegúz (Balatonfüredi KSE), Sunajko Stefan (Grundfos Tatabánya)

*Az egyes mérkőzésekre 16 játékos nevezhető.