366.3
bux:
66129.26
2024. április 26. péntek Ervin
Parkes Rebecca (elöl, b), Keszthelyi-Nagy Rita (elöl, j) és Rybanska Natasa (hátul) örül, miután a magyar válogatott 16-3-ra győzött a budapesti vízilabda Európa-bajnokság női tornája negyeddöntőjében játszott Magyarország - Franciaország mérkőzésen a Duna Arénában 2020. január 21-én.  A magyar csapat bejutott az elődöntőbe.
Nyitókép: MTI/Czagány Balázs

Kíméletlenül elbánt olimpiai selejtezős ellenfelével a magyar női pólóválogatott

Kazahsztán ellen csak az első negyedben 7 gólt dobtak Keszthelyi Ritáék - ő maga 9 gólig jutott.

Második mérkőzését is könnyedén nyerte meg a magyar női vízilabda-válogatott a Triesztben zajló olimpiai selejtező tornán: Bíró Attila együttese szerdán Kazahsztán ellen 23-6-ra nyert.

Ahogyan kedden, az izraeliek elleni nyitányon, úgy ezúttal is csak a gólkülönbség javítása volt a tétje a találkozónak, hiszen a mezőny egyetlen nem európai csapata nincs azonos súlycsoportban az Európa-bajnoki bronzérmes magyar csapattal.

Ennek megfelelően, akárcsak kedden, 7-2-es első negyeddel nyitott a magyar válogatott, a félidőre pedig eljutott olyan állásig (13-5), amennyire az egyetlen komoly csoportrivális, a görög csapat győzte le kedden a kazahokat.

Az utolsó percekben még egy ritkán látható helyzet is előállt, a kazahoknál ugyanis annyi játékos kipontozódott, hogy a magyarok folyamatos emberelőnyben vízilabdáztak. A csapat legeredményesebbje Keszthelyi Rita volt kilenc góllal.

A magyar csapat csütörtökön a görögökkel játszik a csoportgyőzelemért.

A nyolc válogatottat felvonultató tornáról a két döntős jut ki a tokiói nyári olimpiára.

Eredmény, B csoport, 2. forduló:

Magyarország-Kazahsztán 23-6 (7-2, 6-3, 5-1, 5-0)

a magyar csapat gólszerzői: Keszthelyi 9, Gurisatti 4, Leimeter 3, Parkes, Szilágyi 2-2, Garda, Vályi, Gyöngyössy 1-1

Címlapról ajánljuk
Egy mandátumot szerezhet az EP-választáson a Magyar Szövetség

Ha áprilisban tartották volna az európai parlamenti választást Szlovákiában, akkor azt az ellenzéki Progresszív Szlovákia nyerte volna a szavazatok 27 százalékával. A hármas kormánykoalíció két pártja, a Smer és a Hlas 15, ill. 14 százalékot ért volna el – derült ki a legfrissebb közvéleménykutatás eredményeiből. A felmérés szerint a Magyar Szövetségnek is sikerülne egy képviselőt kijuttatnia Brüsszelbe.

Bóka János az Arénában: igazodás vagy újraegyesítés, ez az unió nagy kérdése

Mi az Európai Uniót egy szerződéses alapokon nyugvó szabályrendszerre épülő együttműködésnek tekintjük, ebbe az állandó közös hitelfelvétel, a közös eladósodás, a fiskális föderalizmus nem fér bele – mondta Bóka János az InfoRádió Aréna című műsorában. Az európai uniós ügyekért felelős miniszter beszélt az EP-választás tétéjéről, az unió jövőjéről és az EU-tagság húszéves mérlegéről is.