szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Első hazai meccsét játszotta a Ferencváros a 2020/2021-es Bajnokok Ligája csoportkörében, a magyar bajnok az ukrán Dinamo Kijevet fogadta a Groupama Arénában. A Fradi kétgólos hátrányból egyenlített, így megszerezte első pontját.

A Fradi a múlt héten jó játékkal, de 5-1-es vereséget szenvedett Barcelonában a csoportkör első mérkőzésén, míg a kijeviek otthon kaptak ki a Juventustól 2-0-ra. Mindkét csapat először szerezhetett pontot a legjobb 32 között.

A vendégek az Ihor Haratin kezezése miatt megítélt büntetőből kerültek előnybe a 28. percben, majd a 41. percben Carlos De Pena fejezett be eredményesen egy villámgyors kijevi támadást. A zöld-fehérek az 59. percben Tokmac Nguen kapufás góljával szépítettek, a 90. percben pedig Franck Boli találatával egyenlítettek.

Szerhij Rebrov együttese jövő szerdán az olasz bajnok Juventust fogadja, azt a találkozót már a Puskás Arénában rendezik.

A csoport másik mérkőzésén a Barcelona Dembélé és Messi góljaival 2-0-ra nyert a Juventus ellen Torinóban.

A Bajnokok Ligája szerdai játéknapján pályára lépett a magyar válogatott Gulácsi Péter is, a Leipzig viszont 5-0-ra kikapott a Manchester Unitedtől. A lipcseiek másik magyarja, Willi Orban nem kapott szerepet a meccsen.

Közvetítésünk a találkozóról:

1. perc: Elkezdődött a meccs!

7. perc: Isael lőtt kapura, de túlságosan középre ment a labda.

8. perc: Cihankov lő 12 méterről, de nem találja el Dibusz kapuját.

12. perc: Lovrencsics ad be, de Zubkov nem tudja átvenni a labdát, így nincs helyzet.

12. perc: Somalia kap sárgát, miután odarúgott Safarenkónak.

A csoport másik találkozóján Barcelona közben vezetést szerzett a Juventus ellen, Dembele talált be.

18. perc: Isael szabadrúgása nem valami jó, nem is lett belőle helyzet.

19. perc: Dibusznak kellett védenie. Karavajev cselezett, kiosztott egy kötényt is, majd 13 méterről lőtt, a magyar kapus azonban a helyén volt.

21. perc: Sárga lap: Marcel Heister kemény becsúszását nem nézte el a játékvezető.

26. perc: TIZENEGYES!  Haratin kezezett, sárgát is kap a játékvezetőtől.

28. perc: 0-1! Cihankov áll a labda mögé és magabiztosan értékesíti a büntetőt.

35. perc: Kedziora rúghat szabadrúgást, de Kovacevic blokkolt.

37. perc: Tokmac lőtt 20 méterről, de nem találta el a kaput.

40. perc: Szögletet rúghatott a Fradi, Isael beadását lehúzta az ukrán kapus.

41. perc: 0-2! Egy jobb oldali beadás után a becsúszó Lovrencsics rárúgja de Pena lábára a labdát, aki így négy méterről szerez gólt.

45. perc: Tokmac próbálkozik távolról, de nem talál kaput.

Egy percet hosszabbít a játékvezető.

46. perc: Elkezdődött a második felidő. Egyik csapat sem cserélt.

52. perc: Szidorcsuk lökte el Isaelt, sárga lapot kapott.

59. perc: 1-2! Tokmac szépít, Zubkov passzát lőtte be öt méterről.

62. perc: Isael szöglete veszélytelen.

66. perc: Cserélt a Fradi, Haratin helyett Aissa Laidouni a pályán.

70. perc: Isael emelését fogja Bojko kapus.

71. perc: Aissa Laidouni ellökte ellenfelét, sárga lapot kapott.

72. perc: Tokmac reklamált, ő is sárgát kapott.

73. perc: Kettő cserélt a Ferencváros, Sigér helyet Mak, Isael helyett Boli lépett pályára.

76. perc: Bujalszkij elkaszálja Kovacevicet, sárga lap a jutalma.

Dibusz két gólt kapott eddig, a magyar válogatott elsőszámú kapusa, Gulácsi Péter viszont már hármat, a Manchester United 3-0-ra vezet az RB Leipzig ellen.

82. perc: Cserél a Dinamo Kijev, Bujalszkij helyett Harmas a pályán.

84. perc: Boli lőtt egy szép csel után 18 méterről, de lövését könnyen védte az ukrán kapus.

86. perc: Kiállítás! Szidorcsuk rúgja fel Lovrencsicset, és kap egy sárgát. Mi volt neki már egy, kiállítja a játékvezető.

87. perc: Kettőt cserél a Fradi, Lovrencsics helyett Botka, Kovacevic helyett Dvali a pályán.

87. perc: Dvali rögtön helyzetbe is kerül, az ötösről fejel, de lesen áll.

89. perc: Saparenko helyett Baluta, Szuprjaha helyett Verbic a pályán.

90. perc: 2-2! A csereként beálló Boli talál be! Laidouni lőtte a kapu elé a labdát, Boli bevetődve jobbal négy méterről lőtt gólt.

94. perc: Cihankov helyett Rodrigues a pályán.

96. perc: Mak szögletét Bojko üti ki, Zubko lövése sem jó, végül 2-2-vel zárult a mérkőzés.

Így álltak fel a csapatok a kezdéshez:

Ferencváros: Dibusz - Lovrencsics, Blazic, Kovacevic, Heister - Somalia, Sigér, Haratin - Zubkov, Isael, Nguen

Dinamo Kijev:Bojko - Kedziora, Zabarnyij, Popov, Karavajev - Bujalszkij, Szidorcsuk, Saparenko - Cigankov, Szuprijaha, De Pena

A találkozó játékvezetője a szlovák Ivan Kruzliak volt.

Az UEFA különböző előírásai miatt 5200-an szurkolhattak a Ferencvárosnak a helyszínen. A két csapat egyszer találkozott egymással eddig, a KEK 1975-ös döntőjében a Dinamo nyert 3-0-ra.

Bár a hvg.hu jelezte, hogy a meccsen szeretne jelen lenni egy újságírónk és egy fotósunk, a klub sajtóosztálya azt közölte, hogy „sem a nyomtatott, sem az internetes” kiadásunkkal nem kívánnak együttműködni, mert állításuk szerint korábban „sértő tartalmakat” tettünk közzé a klubról.