szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Az új kuratórium tagja elégedett tanári karra és diákokra számít.

Rátóti Zoltán, a Színház- és Filmművészeti Egyetem kuratóriumának új tagjaihoz hasonlóan nem volt rajta azoknak a jelölteknek a listáján, akiket az egyetem javasolt. A Nemzeti Színház színésze a Pesti Hírlapnak fejtette ki nagy vonalakban és nagyrész tőmondatokban a jövőre és a modellváltásra vonatkozó terveit

Úgy képzelem el, hogy a hazai és a világ vezető szakemberei és művészei jelennek meg az egyetemen. Kárpát-medencei kulturális bázis. Technológiailag és infrastruktúrában 21. századi színvonalú művészeti felsőoktatási intézmény. Új, önálló campussal. Elégedett tanári karral és diákokkal.

Rátóti Zoltán azt mondta, a felkérést azért vállalta el, mert a szakmában eltöltött évek után már nemcsak a saját karrierrel kell foglalkozni, hanem azzal is, hogy javuljanak a jövő művészjelöltjeinek képzési körülményei. Szerinte ez nagy kihívás, „hiszen az egyetemet elvégző művészjelöltek a nemzeti kultúra letéteményesei”.

A bejelentés óta a személyét és az intézkedést érő támadásokra számított, de, mint mondta, jobban viseli, mint gondolja: „Ebbe is bele kell jönni, bár bizonyára ez a hitelrontás és a karaktergyilkosság kezdete csak.”

Az indulatok csillapítását firtató tervekre azt mondta:

Nem tervezünk tisztogatást, minden egyéb híresztelés ellenére. Ha rajtunk múlik, a jelenleg ott tanító tanárok közül senki sem lesz földönfutó...

Mindenesetre a rövid távú tervek között a közelgő tanév sikeres elindítását nevezte meg.

Még több kultúra a Facebook-oldalunkon, kövessen minket:

hvg.hu Kult

Vidnyánszky Attila legerősebb mondatai a Színház- és Filmművészeti Egyetemről

A hét végén kiderült, hogy a kormány által önkényesen kijelölt kuratórium elnökeként Vidnyánszky Attila lesz a Színház- és Filmművészeti első embere. A Nemzeti Színház igazgatójának az elmúlt hetekben adott nyilatkozatai és megnyilvánulásai tulajdonképpen végig ennek a feladatnak ágyaztak meg. Összegyűjtöttük Vidnyánszky Attila leghatározottabb mondatait az intézményről, amelynek a diákjai és oktatói tüntetéssel, tiltakozással és felmondásokkal próbálták megakadályozni, hogy ő vegye át az irányítást.