DJ Szövetség: Zenélni lehet, táncolni TILOS!

FIGYELEM! A cikket május 16-án közöltük, a benne szereplő információk, dátumok idővel változhatnak!
Fontos, hogy háttérzenélni lehet, rendezvényként hirdetni az eseményt nem lehet, 1,5 méterenként lehet asztal, de táncolni TILOS!

A Korona-vírusokozta helyzet miatt sok dj és zenész nehéz helyzetbe került, erről pár hete már közöltük az Antropos.hu-n néhány dj véléményét illetve gondolatait ITT és ITT! 2020. május 1-én a DJ Szövetség – Magyar DJ és Producer Egyesület facebook oldalán az alábbi levelet közölte.

dj tánc party zene

Fontos, hogy háttérzenélni lehet, rendezvényként hirdetni az eseményt nem lehet, 1,5 méterenként lehet asztal, de táncolni TILOS! Ha egy dj-t egy rendezvényre kérnek fel, abban az esetben azt elvállalni és ott tartózkodni tilos. 2020. május 18-tól, hétfőtől kezdve már csak kizárólag Budapest területén belül nem nyithatnak ki a vendéglátóhelyek teraszai. 2020. június 1-től, 200 fő alatti esküvők is tarthatóak.

 

“Kedves DJ-k!
Tájékoztatást kértünk az Operatív Törzstől néhány, a jelenlegi helyzetben gyakran felmerült kérdésre vonatkozóan, a DJ-k jelenlegi, korlátozott munkavégzési lehetőségeivel kapcsolatban.

Íme a válaszok:
“Amennyiben az adott dj háttérszolgáltatásként nyújtja a szolgáltatást, amelyet engedélyez számára az adott vendéglátó egység képviseletre jogosult személye (kvázi munkakapcsolat), abban az esetben nem minősül rendezvénynek, tekintettel arra, hogy ott nem a gyülekezés a fő cél, hanem csupán az, hogy a rádió helyett élőzene fog szólni. Ezt természetesen nincsen lehetőség meghirdetni.”

Ügyelni kell arra, hogy a kerthelyiségben a vendégek betartsák a 1,5 méteres távolságot asztalonként. A vendéglátó egységekben ezt követően is maga a fogyasztásnak kell érvényesülnie (tánc stb. nem alakulhat ki).

Fontos természetesen ezt tisztázni akár a helyi önkormányzattal is (a rendezvények engedélye az ő hatáskörükbe tartozik), tekintettel arra, hogy kerülni kell a zenés-táncos rendezvény kialakulásának esélyét, vagyis munkakezdés előtt érdemes őket is felkeresniük. Érdemes ezt akár már magával a vendéglátó egység tulajdonosán keresztül intézni.

A hely üzemeltetőjének kiemelt szerepet jut, hiszen a védőtávolság és egyéb védelmi intézkedés betartatásáért elsősorban ő felel. Ezért mindenképpen érdemes vele közösen megállapodni és a szükséges folyamatokat, lépéseket megbeszélni.

Jelenleg a rendezvény tartása és azon való részvétel (létszámtól és helyszíntől függetlenül) Magyarország területén tilos. Tehát, ha egy dj-t egy rendezvényre kérnek fel, abban az esetben azt elvállalni és ott tartózkodni tilos.
Budapest és Pest megyében a vendéglátó egységekben csak addig szabad tartózkodni, amíg a megvásárolt ételt elkészítik és elvitelre alkalmas állapotban átadják a fogyasztó vendég számára, vagyis a fenti háttérszolgáltatás jelen esetben nem jöhet szóba a megjelölt területeken.

Figyelembe véve, hogy a strandok kültéri részei is megnyithatnak, így a fenti előírások itt is figyelembe vehetőek. A helyi önkormányzat bevonása jelen esetben is kiemelten javasolt.

A meghozott intézkedések hetente, továbbá kéthetente felülvizsgálatra kerülnek. A döntések nyomon követhetők a koronavirus.gov.hu felületén, vagy a Magyar Közlönyben. “

Vagyis: vendéglátó-egységek kerthelyiségében – és a strandokon is!!! – a hatályos rendelkezések betartása mellett (távolságtartás, fertőtlenítés, stb. – ez természetesen az üzemeltető felelőssége, nem a DJ-é) LEHET háttérzene-szolgáltatást nyújtani! Ezt azonban NEM lehet rendezvényként meghirdetni és tartani.

Mindez a válasz megérkezésének pillanatában még csak Pest megyén kívülre volt igaz, de azóta, a szerdai Kormányinfón elhangzottak értelmében, a további lazításoknak köszönhetően május 18-tól, hétfőtől kezdve már csak kizárólag Budapest területén belül nem nyithatnak ki a vendéglátóhelyek teraszai sem.

Budapesten kívül már a belső terekben is lehetséges, az előírások betartása mellett (1,5 méteres távolság, kötelező maszkviselés, stb.) a vendégek tartózkodása. Ez azonban továbbra sem jelenthet rendezvénytartást!
További lazítás, hogy – szintén Budapesten kívül – június 1-től, 200 fő alatti esküvők is tarthatóak; ezeken szintén van lehetősége a DJ-knek zeneszolgáltatásra!

A DJ-ket ért veszteségek nagyságrendjének megállapítására, az esetleges kárenyhítési lehetőségek és a szakma igényeinek a döntéshozók felé történő eljuttatása érdekében a DJ Szövetség felmérést készít, amelyet tagjaink hamarosan elérhetnek a személyes oldalukon. Erről nemsokára külön posztban, illetve Email-ben küldünk értesítést.
Mindenkinek kitartást kívánunk, lesz ez még jobb!”

Kapcsolódó cikkek:
Hogy bírják a kényszerszabadságot a hazai DJ-k? (1) Antropos.hu kérdéseire válaszolt többek között Hamvai PG, Dj Free és Maxim Kuznyecov is. 1. rész
Hogy bírják a kényszerszabadságot a hazai DJ-k? (10) Antropos.hu kérdéseire válaszolt többek között Dj Szecsei, Regan és Dj Taylor is. 10. rész
Yamina: A fesztiválszezonról már lemondtam (9) Antropos.hu kérdéseire válaszolt többek között Yamina is, elmesélte, hogy hogyan bírja a kényszerszabadságot. 9.rész
Hogy töltik a kényszerszabadságot a hazai zenészek? (3) Antropos.hu kérdéseire válaszolt többek között Kowalsky meg a Vega, 30Y is. 3. rész
Mintegy kétmilliárd forint jogdíjat kaptak a magyar dalszerzők Az utalások 44 ezer magyar zenemű után történtek...
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on TumblrPrint this pageEmail this to someone

Party-Koncert-Feszt

Találd meg a helyed!

mai bulik
buli helyek
kocsma/bár
étterem / kávézó / teázó
divat/design-shop
mozi
múzeum / galéria
színház
bubi - közbringa
gyorsétterem
dohánybolt
strand / fürdő / wellness
Az Antropos.hu térképet folyamatosan bővítjük, ha szerinted valami hiányzik róla, akkor ITT üzenhetsz a szerkesztőknek!

Hozzászólások

lap tetejére