Néha kicsit döcögött a szekér, de a Szeged is győzött Zágrábban

Vágólapra másolva!
2019.10.20. 16:47
null
Mikler Roland nagy formában védett (Fotó: Földi Imre, archív)
A Mol-Pick Szeged 26–21-re nyert a PPD Zagreb vendégeként a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének ötödik fordulójában. A magyar csapat az első félidő derekán magához ragadta a kezdeményezést, és a mérkőzés végéig nem engedte ki kezéből az előnyét.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 5. FORDULÓ
PPD Zagreb (horvát)–MOL-PICK SZEGED 21–26
(10–15)
Zágráb, 3721 néző, V.: Zotyin, Volodkov (oroszok)
ZAGREB: Asanin – Horvat 3 (1), Hrastnik, Vlah, Beciri 2, Hrstic 3, MANDIC 4. Csere: RISZTANOVICS (kapus), Bicanic, Mrakovcic, Stojnic, Spende 1, Ravnic, Gadza 2, SIPIC 6
Edző: Veszelin Vujovics
SZEGED: MIKLER – Radivojevics 2 (1), MAQUEDA 5, Bombac 2, Bánhidi 2, Bodó 1, Källman 3. Csere: Gaber, CANELLAS 1 (1), Kaspárek, SOSTARIC 5 (1), Zsitnyikov 3, Stepancic 2, Henigman
Edző: Juan Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 2. perc: 1–2. 9. p.: 4–3. 17. p.: 5–7. 25. p.: 8–11. 34. p.: 12–16. 40. p.: 13–17. 51. p.: 16–24. 56. p.: 18–25
Kiállítások: 18, ill. 12 perc
Hétméteresek: 5/1, ill. 7/3
MESTERMÉRLEG
Veszelin Vujovics: –
Nem voltunk egy súlycsoportban a Szegeddel, a magyarok teljesen más játékerőt képviselnek, más célokért küzdenek, mint mi. A problémáink ellenére meg akartuk mutatni, hogy a végsőkig tudunk küzdeni. Nem volt szerencsénk a büntetőkkel, és támadásban is eléggé pontatlanok voltunk, ezért kaptunk ki.
Juan Carlos Pastor: – A védekezésünkkel elégedett vagyok, támadásban viszont akadtak hibáink, és a hétméteresek is kifogtak rajtunk. A második félidőben kontrolláltuk a játékot, úgy érzem, megérdemelten nyertünk. Ki kell emelnem a szurkolóinkat, akik ismét sokat utaztak, hogy a helyszínen buzdítsanak minket.

ÖSSZEFOGLALÓ

A horvátok nem kezdték rosszul a meccset, Mandic és Horvat remeklésével a 11. percben 5–4-re még ők vezettek, de Radivojevics vezérletével fordított a Szeged (5–7).

Pechére a következő hetesénél fejbe lőtte a csereként remekül beszálló Risztanovicsot, amiért egyből piros lapot kapott, és a hazaiak gyorsan egyenlítettek is. A 22. percben megtört a hazai lendület, Zsitnyikov góljaival gyorsan elmentek néggyel a szegediek (8–12), a szünetig pedig még eggyel nőtt a differencia (10–15).

Az első félidőben a hazaiak hét, a vendégek öt kiállítást kaptak, Hrastniknak a 29. percre összegyűlt a piros lapra való, így a zágrábiaktól is végleg kiszállt egy játékos.

A fordulást követően Stepancic szerzett villámgyorsan gólt, ekkor pedig kevesen gondolták volna, hogy gyakorlatilag kilenc percet kell várni az újabb szegedi találatra – Asanin szenzációsan védett ebben az időszakban. Mikler remeklése tartotta ekkor a víz felett a csapatot, a 43. percben büntetőt védett, hogy ne legyen közte kettő.

Ez már kellő ébresztő volt a mezőnyjátékosoknak is, Sostaric belelendült, és villámgyorsan közte öt volt, majd az 53. percben már nyolc (16–24). A végjátékban így már nem maradt kérdés, a Szeged 26–21-re nyert, és szorosan tapad csoportjában a vezető hármas tagjaira.

56.
Stepancicé a kipattanó, majd hetest és két percet harcol ki.
55. Időt kért a Szeged.
54. Újabb rossz bejátszás.
53.Horvat betörésből szépít, Sostaric ziccert ront. 17–24
53. Rossz bejátszás, jó Mikler-indítás, Sostaric-gól. 16–24
52. Stepancic átlövésből eredményes. 16–23
51. Gadza kezét megtámasztották, nincs fújás.
50. Bánhidi összeszedi, jön is a hetes, két perc viszont érthetetlen módon nincs. Sostaric behúzza. 16–22
49. Mandic szépít. 16–21
49. Zágrábi időkérés.
48. Maqueda futotta körbe a pályát, majd a rövidbe lőtt. Már az ötödik gólja volt.15–21
47. Sipic ügyes, újabb gólt szerez beállóból. 15–20
46. Belemenés ott, Zsitnyikov betörésből eredményes. 14–20
45. Bombac labdát szerez, Sostaric indul, és gyakorlatilag a kapuig ugrik vele. 14–19
44. Sostaric összeszedi, belövi. 14–18
43. De Mikler Ravnic büntetőjét is védi!
43. Stepancic megy ki két percre, Gadza pazar bejátszása után szabálytalankodott a beállóval szemben.
43. Zsitnyikov eladja.
43. Gadza verte meg Bánhidit, a jobb alsóba lőtt. 14–17
42. Canellas lövését is hárítja Asanin.
41. Sipic középről újra szépít. 13–17
40. Becirinek beragadt a labda, de Bombac ziccerét is védi a kapus.
39. Källman a bal szélről megszakítja a közel 9 perces gólcsendet. 12–17
39. Ravnic is a pályán, és már nincs. Két perc.
38. Most Beciri harcolt ki hetest, de Mikler kiüti az ejtést!
37. Szép blokk, indulás, de Källman cundere mellé.
36. Bánhidi harcol ki hetest. Canellas hetesét is védi Asanin.
35. Stepancic lövését is védi a kapus, de visszajön a labda.
35. Sipic beállóból pattint a kapuba. 12–16
34. Henigman nem kezdett jól, két perc.
34. Maratoni támadás végén Asanin védi Canellas lövését.

29. Maqueda beállóból háttal esve szerez pazar gólt. 9–14
29. Zsitnyikov indul meg szépen, Hrastnik megkapja a harmadik két percét.
28. Időt kért a Szeged.
28.
Canellas szerez labdát.
27. Källmanviszi földre emberét, sokkoló (nem), de ez is két perc.
27. Beciri ziccerét Mikler védi, de Mandicé a kipattanó. Mikler 44 százalékkal véd!
26. Hrstic betörésből eredményes, de még mindig üres a kapu, Källman köszöni szépen. 9–13
26. Källman nyúl bele, Zsitnyikov egész pályáról eredményes. 8–12
26. Sostaric rúg a labdába, ezúttal is két perc.
25. Canellas csel nélkül bevágja. 8–11
25.Canellas harcol ki hetest és két percet, utóbbit Horvat kapja.
24.Mikler védi Hrstic váratlan lövését.
23. Zsitnyikov átlövőből eredményes. 8–10
23. Hrastnik újabb két percet kap. Ez már az ötödik zágrábi kiállítás.
22. Rossz passz Sostericnak, Spende betörésből büntet. 8–9
21. Bánhidibeállóból eredményes, Horvat ront. 7–9
21. Horvatújabb hetesét védi Mikler!
21. Canellaskap két percet a beállóról, hetes is jön.
21. Időt kértek a hazaiak.
20. Mikler viszont véd, Källman pedig az üres kapuba lő. 7–8
19. Risztanovics újabb hetest véd...
19. Hrsticmegint ki, újabb hetes.
19. Mandic a bal szélről ejt, egál. 7–7
18.
Sostaric ziccerét is védte a horvátok kapusa.
18. Beciri beállóból szépít. 6–7
17. Ezért pedig jött a piros lap...
17. Ájj, ezért kár. Radivojevics fejbe lőtte a középen álló Risztanovicsot.
17. Bicanic lövését is hárítja Mikler, a túloldalon Hrastnik kap két percet.
16. Radivojevicsmost finoman a szélről, ez is gól. 5–7
16. Elveszik a horvátoktól, de addig szerencsétlenkednek a hazaiak, hogy nem lehet indulni.
15. Bodó ziccere kimarad, de hetes jöhet.Radivojevicsbrutálisan nagy gólt vág a jobb felsőbe. 5–6
14. Hrsticerőszakoskodott kicsit a falban, két perc.
14. Horvat most balátlövőből próbálkozott, Mikler védett.
13. Kaspárek két jó védekezést mutat be, de a másodikat faultosnak ítélik, sárga.
12. Bombacparádésan tört be, újra egyenlít. 5–5
11. Horvatparádés ejtéssel használja ki a fórt a jobb szélről. 5–4
11. Bodó rendkívül látványosan tépett mezt, nem is úszta meg két perc nélkül.
10. Vlah ellépi, Bombac betörésből egyenlít. 4–4
9.
Sok a szegedi labdaeladás, ez már a harmadik volt.
8.Újabb Horvat-hetes, de most Mikleré a párharc.
7. Källman ziccerét Asanin védi.
7. Maqueda eladja, Mandic pedig lerohanásból fordít. 4–3
6. Horvat harcolt ki hetest, majd a kapuba is pattintja. 3–3
6. Maqueda gyorsan büntet is, a bal alsóba tüzelt 9 méterről. 2–3
6. Becirié az első kiállítás, odapakolt Maquedának.
5. Rossz bejátszás itt, belemenés ott.
4. Hrstic parádés lövése a válasz. 2–2
3. Maqueda betörésből eredményes. 1–2
3. Bodóéaz első gól, Mandic felel a szélről. 1–1
2. Maratoni támadás során két sárgát is kaptak a szegedi védők,majd Hrstic lő kapufát.
1. Elkezdődött a meccs. A hazaiaké az első támadás lehetősége.