Egy híján 40 gólt lőve vágott vissza a Veszprém a Vardarnak

Murányi DomonkosMurányi Domonkos
Vágólapra másolva!
2019.10.19. 17:20
A Telekom Veszprém visszavágott a Vardar Szkopjénak a legutóbbi kiírás döntőjében elszenvedett négygólos vereségért, és hazai környezetben 39–30-ra legyőzte a címvédő északmacedón együttest a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 5. fordulójában.
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Petar Nenadics (a labdával) több hibával, de nagyon aktívan játszott (Fotó: Dömötör Csaba) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

VESZPRÉM:
Sterbik – Gajic, Tönnesen 2, Lékai 1, B. Blagotinsek, LAUGE 8, Strlek 4 (2). Csere: CUPARA (kapus), Terzic, A. NILSSON 6, Mackovsek 1, J. Omar 4, NENADICS 5, Borozan 3, Marguc 2, Manaszkov 3. Edző: David Davis
VARDAR:
Gedbane – Skube 2, Siskarjov 3, Kristopans 3, Kalaras 1, DISSINGER 5, GYIBIROV 8. Csere: Kugis, Kizikj (kapusok), Atman 1, Cupic 3 (1), Sikosek 4. Edző: Eduard Koksarov
Kiállítások:
10, ill. 10 perc
Hétméteresek:
2/2, ill. 3/1
Az eredmény alakulása: 5. perc:
2–3. 8. p.: 4–4. 9. p.: 6–4. 12. p.: 9–5. 20. p.: 13–9. 24. p.: 15–13. 30. p.: 21–16. 40. p.: 26–21. 45. p.: 30–24. 51. p.: 33–25. 58. p.: 38–27
MESTERMÉRLEG
David Davis: –
Amikor az ötödik, hatodik körhöz ér a BL, akkor kezdődik az igazi verseny. A szurkolók az első pillanattól fogva fantasztikusak voltak. A csapatom is rendkívül jól összpontosított. Tisztában voltunk vele, hogy a Vardar nem adja majd fel, küzd a végsőkig. Elégedett és boldog vagyok, ahogy ezt a győzelmet megszereztük. Lauge teljesítményét szeretném kiemelni, még csak most érkezett Veszprémbe, de máris kulcsjátékossá vált.
Dejan Perics (kapusedző): –
Most sokkal jobb volt a Veszprém. A szurkolók egy remek mérkőzést láthattak, minden sportolónak lenyűgöző ebben az arénában játszani. Azt gondolom, taktikailag sokkal jobb volt ellenfelünk, a játék minden elemében felülmúlt minket. Igaz, hogy az utolsó percig harcoltunk, feljöttünk többször is két gólra, de aztán felőröltek minket a hazaiak és ilyen arányban is megérdemelt sikert ért el.

ÖSSZEFOGLALÓ

Pikáns összecsapásra került sor a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 5. fordulójában, megismétlődött ugyanis a legutóbbi kiírás döntőjének párosítása, a Veszprém a címvédő Vardar Szkopjéval csapott össze.

Júniusban négy góllal, 27–23-ra győzött az északmacedón alakulat, ezúttal azonban a magyar bajnoknak kedveztek az előjelek. A Vardar a múlt szombaton kiütéses vereséget szenvedett otthon a Kieltől (20–31), ami nem maradt következmények nélkül, David Pisonerót „lefokozták” másodedzőnek, a helyét az orosz Eduard Koksarov vette át.

Nem segített az edzőváltás a szkopjei együttesen, a Kiel után a Veszprém is méretes zakót szabott a sorozat címvédőjére. A magyar bajnok először a 8. percben került előnyben, s onnantól kezdve fokozatosan növelte előnyét, és a hatgólos különbségért is támadhatott, ám a szkopjeiek a félidőre visszajöttek négyre (21–17).

A magyar bajnok beállóját, Andreas Nilssont nem tudták tartani a vendégek, a svéd kiválóság hat kísérletéből hat gólt dobott az első játékrészben, és több hétméterest is kiharcolt. A védekezésére egyik csapat sem lehetett büszke, ezt alátámasztja az első 30 percben született 38 gól.

A fordulás után a Vardar kicsit ráijesztett a hazaiakra, két gyors gól után a mínusz egyért is támadhatott, ám a Veszprém még időben megfékezte Kristopansékat, és ismét uralma alá vette a mérkőzést. A második félidőben Rasmus Lauge töltötte be azt a szerepet a veszprémieknél, amit az elsőben Nilsson, a dán átlövő önkívületi állapotban kézilabdázott, és Petar Nenadiccsal együtt vezére volt a magyar alakulatnak.

A Vardar védekezése semmit sem javult az első félideihez képest, ugyanez elmondható a gyenge kapusteljesítményre is, így az északmacedónok vereségre voltak ítélve a Veszprém Arénában.

Az 58. percben az újfent pokoli hangulatot teremtő veszprémi szurkolók rászámoltak a Vardarra, amely aztán a tízgólos különbségen belül maradt, de ezúttal is súlyos vereséget szenvedett, míg az eddigi négy hazai BL-meccséből hármat megnyerő Veszprém fellépett a csoport második helyére.

TOVÁBBI EREDMÉNYEK
Meskov Breszt (fehérorosz)–Kielce (lengyel) 27–31
(9–15)
Montpellier (francia)–THW Kiel (német) 30–33 (16–17)
Porto (portugál)–Motor Zaporizzsja (ukrán) 35–35 (15–15)

2. FÉLIDŐ

60. perc: Siskarjov a végén még átejtette Cuparát, így 39–30 a vége.
60. perc: Sikosek Pelko újabb góljával 39–29.
59. perc: Manaszkovnak nagy szöge volt a bal szélről, nem is hibázott (39–27), a másik oldalon Sikosek Pelko kozmetikázott az eredménye. 39–28
Sztoilovot elküldték a kispadról. Úgy jutott a kiállítás sorsára az északmacedón beálló, hogy egy másodpercet sem töltött a pályán. Nem kis bravúr…
58. perc: Manaszkov neve mellé újabb gólt, a továbbra is a kispadon ücsörgő Sztoilové mellé újabb kétperces büntetést írhatunk be. 38–27
57. perc: Mackovsek is megszerezte első gólját a mostani BL-idényben, a veszprémi közönség rászámol a Vardarra. 37–27
57. perc: Blagotinsek megütötte Kristopanst, kétperces büntetés járt érte.
Újabb szkopjei időkérés.
56. perc: Jahia hatalmas léptekkel indult meg, és góllal fejezte be az akciót. Egy gól hiányzik a közte tízhez. 36–27
55. perc:
Ez már bent van üres kapura, Marguc dobott gólt a hatoson belülre ugorva. 35–27
55. perc: Skube lövését Cupara lábbal védte, aztán Lékai emelt az üres kapura, de Kristopans lehúzta a labdát a levegőből.
54. perc: A kispadon ülő Sztoilov kapott kétperces büntetést, minden bizonnyal reklamálásért.
Lékai Máté ismét a pályán.
53. perc: Sikosek Pelko talált be egy szemfüles bejátszás után. 34–27
52. perc: Borozan harmadszor eredményes. 34–26
52. perc: Cupic
hetesénél Cuparának esélye sem volt. 33–26
Nem szeretnénk semmit sem elkiabálni, de nagyon nehéz elképzelni olyan fordulatot, hogy a Veszprém ne nyerje meg ezt a mérkőzést.
51. perc: Kalarast kiküldték két percre. Borozan értékesíti az emberfórt. 33–25
Beléptünk az utolsó tíz percbe.
49. perc: Blagotinsek szerzett labdát, Jahia ugratta ki Nenadicsot, aki nem hibázott. 32–25
48. perc: Jahia megpattanó lövésével 31–25.
47. perc: Lauge hibája után Dissinger szépített. 30–25
46. perc: Gyibirov hetese a kapufán csattant.
46. perc: Tönnesent harmadszor is kiállították, így számára véget ért a mérkőzés. Jahia a helyén.
45. perc: Skube szépített, majd Lauge lőtt irtózatosan nagy gólt. 30–24
44. perc:
Ezek most Lauge percei, 29–23, őt élteti a Veszprém-tábor. Először vezet hattal a magyar bajnok.
43. perc: Gyibirov pörgetését Cupara védi.
43. perc: Lauge veri meg emberét és lő nagy gólt. 28–23
42. perc: Északmacedón részről Gyibirov már nyolcadszor talált be. 27–23
41. perc: Nenadics mérlege 6/4-re módosult, ami a lövések és a gólok számát illeti. 27–22
40. perc: Dissinger betör és bombagólt lő, 26–22.
Szkopjei időkérés.

40. perc: Dissinger nem tudta elpörgetni a labdát Cupara mellett, Manaszkov azonban nem hibázott ziccerben. 26–21
38. perc: Lauge egyéni akciója után 25–21.
37. perc. Nem akar lemaradni a Vardar, Siskarjov szépít a jobb szélről. 24–21
37. perc: Nenadics talpról, test mellett nagy gólt ragasztott a kapu jobb oldalába. 24–20
36. perc: Dissinger bejátszása után Sikosek Pelko lőtt a jobb felsőbe. 23–20
35. perc: Tönnesen is lemegy két percre, jogos a kiállítás.
35. perc:
Cupara első védése után Marguc megszerezte első gólját, ismét négy a különbség. 23–19
34. perc: Kristopans eltalálta Lauge arcát, két percre kiküldték. Tönnesen hamar kihasználta az emberelőnyt. 22–19
David Davis nagyon mérges Lékaira, le is cserélte irányítóját.
32. perc: Kristopans készített elő Skubénak. 21–19
31. perc:
Gyibirov újabb góljával kezdődött a második félidő. 21–18

1. FÉLIDŐ

30. perc: Véget ért az első félidő, a szünetben 21–17-re vezet a Veszprém!
30. perc: Nenadics-gól
itt, Gyibirov ott. 21–17
29. perc: Nenadics és Tönnesen nagyon becsapta a szkopjei védőket, előbbi szerzett gólt. 20–16
29. perc: Cupic hetesét Sterbik védte, a kipattanónál azonban már kiszolgáltatott helyzetben volt a veszprémi kapus. 19–16
28. perc: Labdát szerzett a Veszprém, Strlek egyedül végigszáguldott a pályán. 19–15
27. perc: Ha Nilssonnál a labda, akkor abból ma általában gól születik. Most is. 18–15
26. perc: Cupic szerzett gólt ziccerből. 17–15
26. perc: Nilsson harcolt ki hetest, Strlek higgadtan „behúzta” Kugis feje fölött. 17–14
25. perc: Atman talált be talpról, már passzívnál. 16–14
24. perc: Borozan
első gólja volt csapata ellen. 16–13
24. perc: …aztán az ötödiket is. 15–13-ra zárkózott a Vardar.
23. perc: Gyibirov futott be a szélről, és szerezte meg negyedik gólját. 15–12
22. perc: Jahia lőtt pokoli nagy gólt. 15–11
22. perc: Cupic ziccerét Sterbik bravúrral védte, a kipattanót azonban Gyibirov „visszahúzta” a rövidbe. 14–11
21. perc: Lauge ellenben a másik oldalon már több sikerrel járt. 14–10
20. perc: Lauge megpróbálkozott vele, de Kristopanst ezúttal sem lehetett feltartóztatni. 13–10
19. perc: Nenadics lövését Kugis lábbal védte.
19. perc: Siskarjovot küldték ki két percre a Vardartól.
19. perc: Gyibirov szépít ziccerből, higgadt megoldást választott Sterbikkel szemben. 13–9
18. perc: Jahia lőtt nagy gólt. 13–8
17. perc: Kalaras lő gólt emberelőnyből. 12–8
16. perc: Nilssonnal egyelőre nem bírnak mit kezdeni az északmacedónok. 12–7
15. perc: A Veszprémet nem zavartatja az emberhátrány, Lauge lőtt gólt átlövésből. 11–7
15. perc: Gyibirov lőtt gólt, és ügyesen még egy kétperces kiállítást is kierőszakolt Tönnesennek. 10–7
14. perc: Nilsson talált be emberhátrányból, a hazaiak pedig kiegészültek. 10–6
13. perc: Emberhátrányban, kapus nélkül támadott a Veszprém. Sem ebből az akcióból nem esett gól, sem a vendégek üres kapus próbálkozásából.
13. perc:Kristopans zúdította a labdát a veszprémi kapuba. 9–6
12. perc: Blagotinsek
kapott kétperces büntetést, Dissingert pedig ápolni kellett.
Időt kért a Vardar.

12. perc: Kalaras rontott ziccert, nem úgy a másik oldalon Strlek. 9–5
11. perc: Lékai egyéni akciójával 7–5. A magyar válogatott irányító másodszor volt eredményes a mostani BL-idényben. Még ugyanebben a percben Lauge lerohanásból szerzett góljával 8–5.
10. perc: Dissinger lőtt zavartalanul a veszprémi kapuba, elváltották magukat a hazai védők. 6–5
9. perc: Nilsson harmadik góljával 6–4.
8. perc: Először vezet a Veszprém, Lauge a gólszerző. A másik oldalon Dissinger lövését Sterbik védte. 5–4
7. perc: Tönnesen kapufája után a kipattanóból Nilsson egyenlít. 4–4
6. perc:
Negyedszer is a Vardar került előnybe, ismét Dissinger talált be. Egyelőre nem jók a veszprémi sáncok. 3–4
6. perc: Strlek
bevágta a hetest. 3–3
5. perc: Sterbik bemutatta az első védését, a labda azonban visszakerült a Veszprémhez, és Nilsson hétméterest harcolt ki.
4. perc: Dissinger volt eredményes (2–3), majd labdát veszített a Veszprém.
4. perc: Tönnesen válaszolt hazai részről. 2–2
3. perc: 1–2, Siskarjov góljával ismét a vendégeknél az előny.
2. perc: Nilsson az első veszprémi támadásból egyenlített beállóból. 1–1
1. perc: Kristopans átlövésgóljával vezet a Vardar. 0–1
1. perc:
Elkezdődött a mérkőzés, a Vardar vezetheti az első támadást.

A Vardar a héten edzőváltáson esett át, David Pisonerót „lefokozták” másodedzőnek, a helyét az orosz Eduard Koksarov vette át. Az edzőcserének természetesen volt előzménye: a szkopjei alakulat múlt szombaton súlyos, 31–20-as vereséget szenvedett hazai pályán a Kieltől, úgy, hogy az első 19 percben csak egy gólt dobott.

A Veszprém meccskeretébe nem került be a brazil Rogério Moraes Ferreira, aki a nyáron éppen a Vardartól érkezett Magyarországra.

A két csapat eddig kilencszer csapott össze egymással a BL-ben, hatszor a Veszprém nyert, kétszer a Vardar, míg egy alkalommal döntetlenre végeztek egymással a felek.

Pikáns találkozónak nézünk elébe, hiszen a legutóbbi kiírás döntőjének „visszavágója” következik: júniusban a Vardar 27–24-re legyőzte a magyar csapatot a kölni döntőben, a Veszprémnek tehát van miért revansot vennie.

Köszöntjük kedves olvasóinkat a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 5. fordulójában rendezendő Telekom Veszprém–Vardar Szkopje mérkőzés online közvetítésében!